"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Zůstane Řecko řeckým?

Autor: -bj- | Publikováno: 25.1.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Celosvětové stěhování národů, které zejména posledního čtvrt století nemilosrdně zaplavuje evropský kontinent, těžce doléhá na středomořské země, zejména na ty menší jako je Malta nebo Řecko. Samotným Řeckem proudí do Evropského svazu asi třetina všech ilegálů, což klade vysoké nároky na tamní azylový systém.

Přitom – Řecko spolu s Rakouskem patří mezi imigrantsky nejméně vstřícné země EU. Vzhledem ke svému nižšímu počtu obyvatel tvoří milion imigrantů v zemi již plných 10% obyvatelstva. V Aténách jsou jako všude v západní Evropě celé imigrantské čtvrti – ghetta Somálců, Iráčanů, Afghánců či Albánců. Většina z nich tu žije na bázi povolení k pobytu. A tak ani tak tradičně národní homogenitě nakloněná společnost jako je řecká, se nemůže ubránit diskuzi o naturalizaci svých imigrantů.

Vládě na stůl se tak nyní dostává návrh novely zákona o řecké národnosti, tj. projekt, který by měl imigrantům počínaje od druhé generace napomoci k snazší naturalizaci. Ryze pravicová strana Laos (Lid) návrh oponuje s tím, že imigrace je latentní formou invaze a že bude jen dále stimulovat další příliv imigrantů. Vláda obdržela rovněž nemálo požadavků na referendum o zachování etnické homogenity. Prakticky polovina občanů je proti přiznání volebního práva imigrantům - zůstane pak ještě Řecko řeckým?

zdroj

3615 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683