"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Sarkozyho strana chce vymístit burky z úřadů aneb Slouží justice demokracii?

Autor: -bj- | Publikováno: 21.1.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Islamizace veřejného života je ve Francii, stejně jako ve většině západoevropských zemí, stále brizantnějším společenským, a tudíž i volebním a politickým, tématem. Proto ne náhodou se s ním před březnovými regionálními volbami vytasila vládnoucí Francouzská strana UMP (Svaz pro lidové hnutí) prezidenta Sarkozyho která konzistentně (70 % členské základny) postuluje zákaz burky ve veřejných budovách a prostranstvích. Sám prezident Republiky loni vyhlásil, že burka není ve Francii vítána, protože jde proti západním hodnotám a důstojnosti ženy. Burka se stala jablkem sváru, neboť se vědomě i podvědomě stala každodenně triumfálně vztyčenou korouhví postupující islamizace společnosti. Proto se nyní do jejího odmítnutí a zákazu implicitně koncentruje odmítnutí ostentativního teokratického a dominantního islámu západní společností.

Podle některých průzkumů požadují zákaz burky - a tak vztyčení hráze postupující islamizaci – plné tři čtvrtiny (!!!) francouzských občanů. Za této situace a takovéhoto quóra může mluvit o harmonické multikulturní společnosti opravdu už jen to největší pako. A to včetně justičních, které nikoli nezištně hájí bludné chiméry jakési právní teorie a ne zájmy lidu a státu, k jejichž ochraně je právní řád v první řadě určen. (V této souvislosti autor konstatuje, že pojem justiční pako je pro něj zatím prázdná množina; zároveň se však obává, že se pod něj mnozí „experti“ svojí praxí či úsudkem sami podřadí. Dále připomíná, že justice není svatý pojem a v historii i současnosti má stejně tak i konotace např. nedemokratické, totalitní, fašistické či „jen“ nespravedlivé. Na natahování práva se však zjevně významněji podílela svými extenzívními výklady (transponovanými až za platformu spravedlnosti a demokracie) advokacie, přesně v duchu starověkého písmáckého kánonu „Úplatky (prachy) zatemňují soudnost.“ Jaksi mimoděk se s tržní ekonomikou stalo tržním i právo, coby jedna z nejluxusnějších a nejnedostupnějších komodit. Dostáváme tak demokracii, která již není demokratická uvnitř a právní řád, který již pozbyl někdejší ontologicky spravedlivé základny...) . Sarkozy tak nabádá mít se na pozoru před nepřátely demokracie, důtojnosti a rovnosti a nedopřát jim vítězství, které by „uvrhlo naši společnost do složité situace“. Celý projekt zákona totiž může narazit ještě na cenzuru Ústavní rady.

Mluvčí UMP Lefebvre má za spravedlivé, budou-li muslimky chodící v burce kráceny na svých právech, jmenovitě na sociálních a rodinných přídavcích, jakož i např. nevpuštěním do veřejných budov a dopravních prostředků. Generální sekretář Elyzejského paláce Gueant stejně jako generální sekretář strany UMP Bertrand mají za to, že burkou se cizinky diskvalifikují z možnosti udělení francouzského (potažmo unijního) občanství. To jsou jen některá z vyhlášení francouzských popředních státních činitelů, kteří mají mj. nemalý vliv v největším zákonodárném lidoveckém klubu EU určujícím legislativu závaznou pro celý Evropský svaz, včetně, samozřejmě, i ČR. Procedurálně nyní prezident Sarkozy žádá na parlamentu, aby na základě své proběhnuvší studijní mise vydal rezoluci, na jejímž podkladě by byl vyhlášen samotný kýžený protiburkový zákon.

zdroj, zdroj, zdroj

2679 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683