"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

EU: raději žádnou debatu o místě islámu v evropské identitě!

Autor: -bj- | Publikováno: 21.1.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Exkluzívní rozhovor na téma evropské imigrační politiky poskytl rakouskému deníku Die Presse Jean-Marie Bockel, francouzský státní tajemník spravedlnosti. Téma zaplavování EU živelnou imigrací a následná islamizace patří bezesporu mezi nejbrizantnější a nejožehavější otázky stávajícího Evropského svazu. V současnosti předsedající Španělsko reprezentuje právě země nejvíce postižené imigrací, které tlačí na EU, aby ve věci začala rázně konat, mj. i tím směrem, že rozptýlí ilegály do východních zemí EU.

Tajemník Bockel deníku Die Presse svěřil, že imigrace je pro všechny země vysoce choulostivá otázka, že se sice žádá, aby se jí v rámci paktu solidarity zhostily všechny země, ale žádná k tomu zatím není výslovně nucena. Na druhé straně se jedná i o spolupráci zemí Sedmadvacítky při odsunech nepřizpůsobivých a kriminálních imigrantů společnými čártrovými lety.

Bockel se rovněž přiklání k zákazu burky coby symbolu neomaleně expandující islamizace EU. Na druhou stranu by nedoporučoval obdobnou celospolečenskou diskuzi jako ve Francii o evropské identitě a místě islámu v ní, nakolik tato v jeho zemi naprosto vybřežila do veřejných protiislámských výlevů a rozdmýchala a vyhranila veřejné mínění.

zdroj

2904 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď