"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Soud s Wildersem je nehorázný, ale politika posílí

Autor: Redakce | Publikováno: 20.1.2010 | Rubrika: Z redakce
Ilustrace

TISKOVÁ ZPRÁVA - V Nizozemsku dnes začíná s napětím očekávaný soud s předním politikem a předsedou Strany pro svobodu (PVV) Geertem Wildersem. Wilders je muslimskými fanatiky žalován kvůli svému snímku Fitna, kde se měl dopustit urážky islámského náboženství, ačkoli pouze informoval o negativních aspektech této víry.

Server Eurabia.cz, který je s politikem v kontaktu a připravuje jeho českou návštěvu, vyslovuje Geertu Wildersovi plnou podporu. Wilders je jedním z mála politiků, kterému politická korektnost nezatemnila úsudek a nebojí se říci pravdu, jakkoli je pro současný politický a mediální establishment nepříjemná. Pravdivě upozorňuje na nebezpečí islámu, jak v českém prostředí například nedávno učinil odstupující kardinál Miloslav Vlk.

Soud, který začíná, je plně politickým soudem, jakýmsi monstrprocesem, který má zastrašit kritiky islámu. Jeho výsledek ukáže, jak si Evropa se svou svobodou slova - ale i svobodou jako takovou - stojí.

„Jakkoli je smutné a šokující, že je Wilders před soudem pranýřován jen proto, že nahlas říká to, co si většina rozumně uvažujících lidí myslí, soudní proces ho a jeho stranu jen posílí. Wilders z něj bude jen profitovat - ať už jako vítěz nebo jako mučedník,“ řekl šéfredaktor serveru Eurabia.cz Edvard Steinsky.

Je rovněž šokující, že při soudním stání nebylo vyhověno řadě požadavků pana Wilderse, jako jsou bezpečnostní opatření, která přitom byla bez otálení poskytnuta vrahům Theo Van Gogha či Pima Fortuyna, tedy osobností, které jako Wilders na nebezpečí islámu upozorňovaly a zaplatily za to životem.

Eurabia.cz pokračuje v přípravě návštěvy Geerta Wilderse v ČR

Server Eurabia.cz, opět ve spolupráci se senátorem Jiřím Oberfalzerem, pokračuje v přípravách návštěvy Geerta Wilderse v České republice v roce 2010.

Senátor Jiří Oberfalzer je v písemném kontaktu s Geertem Wildersem a spolupracovníci holandského politika potvrdili, že Wilders už započal s hledáním vhodného termínu návštěvy České republiky.
 

2996 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď