"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Politická korektnost je špatná zbraň na teroristy

Autor: Martin Weiss | Publikováno: 18.1.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Prezident Obama nejprve charakterizoval nigerijského útočníka, který se pokusil vyhodit do vzduchu letadlo, jako „izolovaného extremistu“. Záhy se ukázalo, že izolovaný extremista byl vycvičen Al Kajdou. Že v Londýně, kde studoval a vedl studentský islámský spolek, mimo jiné organizoval „týden války s terorismem“, kam pozval na přednášky řadu radikálů, a vyhledával britské islamisty sledované MI5. Taky se ukázalo, že jeden z plánovačů útoku a vůdců jemenské odnože Al Kajdy byl propuštěný z věznice na Guantánamu, kterou se Obama snaží zrušit.

O pár dní později se somálský přistěhovalec pokusil zabít sekyrou autora jedné z proslulých dánských karikatur. Muž, který v Dánsku získal uprchlický azyl, byl v evidenci tajných služeb kvůli tomu, že se zřejmě podílel na přípravách atentátu na americkou ministryni zahraničí. Jinými slovy, nešlo o izolované jedince. Byli nejen napojeni na podzemní teroristické buňky, ale podobně jako americký armádní lékař Nidal Hasan, který postřílel třináct lidí, veřejně a bez překážek šířili nenávistnou formu islámu.

Jak je možné, že vlády vynakládající miliardy na zbraně a tajné služby a přijímající drakonické protiteroristické zákony nejsou schopny rozpoznat, kudy se šíří nebezpečí? Britský historik Niall Ferguson v rozhovoru pro LN popsal příčiny jako politickou korektnost – neochotu kritizovat jinou kulturu – a cynismus – naději, že tak získají muslimské hlasy. Jak odolné by byly naše elity, které jsou zatím těchto otázek ušetřeny? Reakce ODS, která se distancovala od chystané návštěvy nizozemského politika Geerta Wilderse, nevěstí nic dobrého.

www.lidovky.cz 4. ledna 2010


 

2527 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď