"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německo: Co s imigranty? Do státní správy!

Autor: -bj- | Publikováno: 16.1.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Imigrace v zemích západní Evropy je stěžejním tématem vnitřní i zahraniční politiky. Za účelem koordinace začleňování přistěhovalců do společnosti jsou zřízeny nejrůznější funkce, úřady a instituce. V některých zemích dostoupila imigrace a problémy s ní tak masivního formátu, že uvažují dokonce o zřízení celého ministerstva pro imigraci.

Německá pověřenkyně pro integraci imigrantů Böhmerová přišla s následujícím návrhem. Vzhledem k tomu, že každý pátý obyvatel Německa je už přistěhovaleckého původu, měla by s jejich zaměstnáváním jít příkladem státní správa. Böhmerová navrhuje zavedení systému kvót, podle kterého by 20 % zaměstnanců státní sféry měli být přistěhovalci. V první řadě by mělo jít o školství, municipální správu, ale i policii a hasiče. Ve Francii například jsou k zaměstnávání imigrantů politicky nuceny i soukromé firmy.

zdroj

2522 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď