"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Potyčka gymnazistů skončila ubodáním Tunisana

Autor: -bj- | Publikováno: 13.1.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Francie se opět obává přistěhovaleckých nepokojů. Bezmála každý týden je při potyčkách omladinských přistěhovaleckých gangů na předměstí Paříže smrtelně zraněn nebo zabit jeden mladistvý. Země se již delší dobu potýká s pronikáním pouličního násilí na půdu škol.

Minulý pátek to byl tuniský gymnazista, kdo podlehl. Šel si vyřídit účty se spolužákem své sestry, která si stěžovala na nedostatek spolužákova respektu k ní. Jenže nikoliv nepodobně pouličním poměrům, tentokráte to byl spolužák, kdo vytáhl nůž jako první a Tunisana pobodal. Hakim svým zraněním posléze podlehl.

U vědomí napětí, které každý takovýto incident v multikulturní francouzsko-cizinecké společnosti způsobí, vedle jiných funkcionářů se jal slova i prezident Republiky, vyslovil politování nad úděsnou tragédií a prohlásil, že udělá všechno proto, aby se francouzské školy opět staly svatyněmi bezpečí. To by mimo jiné mělo být docíleno kamerovými monitorovacími systémy a dalšími bezpečnostními opatřeními.

zdroj, zdroj

2516 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď