"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Poslední týden roku 2009: Kdo je tady rasistou?

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 6.1.2010 | Rubrika: Terorismus
Ilustrace

Poslední týden v roce 2009 se dozvídáme zase o dalších událostech, svědčících o agresivitě islámského světa a vůbec o nenávisti mas rozvojových zemí vůči nám – a o neochotě a neschopnosti Západu se bránit.

V pátek 25. prosince nigerijský islamista Umar Faruk Abdulmutallab se pokusil zabít 278 cestujících a 11 členů posádky letadla Airbus A 330, uskutečňující let 253 Amsterdam – Detroit. Díky Bohu, jeden z cestujících, Nizozemec Jasper Schuringa, zadržel teroristu a členům posádky se pak podařilo uhasit oheň, který se rozpoutal na jeho těle a který měl způsobit výbuch letadla. Při výslechu pak přiznal členům FBI, že výbušninu získal v Jemenu a že spolupracoval s organizací Al – Kajda.

Nebylo asi náhodou, že si vybral právě onen den. Zřejmě chtěl tak popřát křesťanskému světu veselé Vánoce. Předtím, 14. prosince 2009, Ayman al –Zavahiri, pobočník Usama bin Ladena, odsuzoval "americkou křížovou výpravu" a džihadisté přes internet vyzývali "Zvítězit nad Američany, vedoucími válku proti islámu."

V tisku se dozvídáme, že zadržený terorista, studující na University College v Londýně, je synem ředitele velké banky v Nigerii, který byl jednu dobu ve své zemi ministrem. Co vedlo tohoto vysokoškoláka, aby chtěl ve 23 letech skončit svůj život, ve kterém mu všechny cesty byly otevřeny? Těžko najít jinou odpověď na tuto otázku, než že to byla hluboká nenávist k našemu světu.

Ovšem bohužel mnoho Evropanů sdílí tuto nenávist. Le Monde 23. prosince píše, že Němka Verena Beckerová, která ztrávila ve Spolkové republice dvanáct let ve vězení za svou účast na teroristických akcích skupiny Baader – Meinhof, má být znovu souzena za spoluvinu na vraždě generálního prokurátora Siegfrieda Bubacha, spáchané v roce 1977. Dozvídáme se při té příležotosti, že v letech 1975-1977 pobývala v Jemenu. Právě tam byl nyní též vyškolen nigerijský terorista Umar Faruk Abdulmutallab.

Proč tolik Evropanů tak pohrdá svou vlastní civilizací je otázkou, na kterou není tak snadné nalézt odpověď. Těm, kteří jsou přesvědčeni, že jenom my jsme u kořene všeho zla v celém světě, připomeňme další nedávné události. Le Monde 24. prosince píše, že jistý Abdoulay Coulibaly obdržel nyní azyl ve Španělsku. Je to občan afrického státu Mali, který je albínec. Jde o o soby trpící vrozeným nedostatkem pigmentu. Přesto, že oba jeho rodiče byli černoši, má zcela bílou pleť. "Dvakrát se mě pokoušeli unést, aby použili moje tělo. Vím, že jiným albíncům usekli prsty, nebo i hlavu, aby je použili v rituálech", uvedl ve své žádosti o azyl. Dozvídáme se, že jenom v Tanzanii a v Burundi došlo v posledních dvou letech k šedesáti zabití albínců. Vrahové jednají na účet čarodějů, kteří používají krev a údy albínců k přípravě magických nápojů.

Umějí si představit všichni ti humanisté, pro které jakýkoli odpor proti neomezenému přistěhovalectví ze zemí třetího světa je hrozným zločinem, jak bude vypadat náš kontinent, až bude zabydlen těmito lidmi?

To, že bohužel mnoho Evropanů se staví systematicky na stranu odpůrců naší civilizace, vyplývá i z dalších textů, uveřejněných ve stejném čísle stejných novin. Tak titulek jednoho článku je "Izraelští představitelé necestují do Velké Británie, z obavy, aby nebyli zatčeni."

Dozvídáme se, že izraelská ministryně Tzipi Livniová v posledním okamžiku odvolala svou účast na slavnostní schůzi britské židovské obce, svolané na 13. prosince 2009, a tak způsobila, že byl zrušen zatykač, vystavený proti ní britským soudcem. Už před tím prý Moshé Yaalon, bývalý šéf hlavního štábu izraelské armády, zrušil ze stejného důvodu ohlášenou cestu do Velké Británie. Criminal Justice Act z roku 1988 dává totiž britským soudcům universální kompetenci soudit činy spáchané kdekoli na světě. A samozřejmě, britští soudci používají této své kompetence k tomu, aby pronásledovali představitele jednoho z mála západních národů, který má ještě vůli přežít a schopnost se bránit.

Také se dozvídáme, že Izraelcům se nyní podařilo usmrtit tři teroristy, kteří v předchozích dnech zavraždili jednoho rabína. A též ovšem, že Spojené státy ihned žádaly Izrael o "vysvětlení".

Prostě jedna věc se stále opakuje: "Když dva dělají totéž, není to totéž." My máme povinnost vynalézat a budovat, vytvářet moderní vědu a technologii, zajišťovat lidstvu pokrok a blahobyt. Ti druzí mají právo nás nenávidět, aniž by bylo možné je osočovat z rasismu. Rasisty přece můžeme být jenom my. Takže když oni nás zabíjejí, tak je to zcela ospravedlnitelné. Ale když my vrátíme ránu jim, tak jsme těmi nejhoršími zločinci!

3646 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď