"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Snižují imigranti bonitu bydlení?

Autor: -bj- | Publikováno: 23.12.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Realitní kancelář Fastigo ve Švédsku zařadila do kritérií klasifikujících bytový komfort okolnost, která kupce a nájemce logicky zajímá, totiž - zda v sousedství žijí imigranti. A tak se v klasifikačním dotazníku imigranti octli mezi faktory snižujícími bytový komfort stejně, jako je přítomnost asbestu, ftalátů či hluku. A - už byl oheň na střeše! Hraničí to prý s rasismem.

„Aspekt imigrantů jsme do kritérií zařadili proto, abychom věděli, které nemovitosti máme nabízet vícejazyčně“, upoceně pak mlžil chudák právník realitky.

Vyskytly se již i takové mafiánské podnikatelské záměry, které nasadí imigrantské rodiny do obytné čtvrti, v důsledku čehož spadne cena nemovitostí, realitka je vykoupí pod cenou, imigranty přesune jinam a nabyté nemovitosti následně prodá za tržní cenu. A tak stále dokola. Imigranti se ostatně stěhují rádi a navíc jim realitka vyplácí slušnou gáži. Pokud se to někomu nelíbí, realitka pohrozí žalobou z titulu rasizmu a xenofobie. Z pokřiveného práva lze tak efektivně profitovat.

zdroj

3694 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Má ČR přijmout 40 imigrantských "sirotků"? Na ministra Hamáčka činí aktivistky tlaky, aby přijal z Řecka 40 "osiřelých" imigrantských adolescentů. Má je přijmout?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď