"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proč patří příliv imigrantů do ČR k nejrychlejším na světě?

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 16.12.2009 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Česká republika má další světový primát; stala se imigrační zemí roku 2009. Za posledních dvacet svobodných roků se v ní počet cizinců zvýšil třináctkrát. Příliv imigrantů do ČR je nejrychlejší na světě. Tvrdí Mezinárodní organizace pro migraci. Na celém naší planetě žije na 200 miliónů imigrantů, tedy asi tři procenta populace, u nás je to ještě o procento víc...

Vždycky jsem si myslel, že nejvíc imigrantů putuje do Kanady. Proč jich ale tolik míří v poměru k počtu obyvatel nejrychleji právě k nám? Že by naše sociální štědrost k většinou barevným cizincům a vlastní nechuť k práci či plození byla až tak markantní...?

Podle odborníků jsou pro nás cizinci přínosem už třeba proto, že částečně vyrovnávají demografický propad české společnosti. Imigrace je prý skvělá obrana, nebo spíš asi byla, proti genetické degeneraci. To když si Češi konečně uvědomili, že tradiční české hodnoty vytvářeli v průběhu let nejen oni sami, ale rovněž Němci, Maďaři, Slováci nebo Židé.

Příliv migrantů ze zahraničí je v Česku podobně jako v dalších zemích EU hlavním zdrojem přírůstku počtu obyvatel. Cizinců tak nyní v ČR žije přes 410 000 a legálně jich u nás pracuje necelých tři sta tisíc.Jak říkal blahé paměti předseda ČSÚ Jan Fischer, až 90 procent celkového přírůstku obyvatel ČR v prvním pololetí 2008 šlo na konto migrace, když ze zahraničí se přistěhovalo o 51,4 tisíce lidí více, než se vystěhovalo…

Z té zprávy si spokojeně mnuli ruce demografové i politici. Byli rádi, že počet obyvatel České republiky stoupl meziročně o 65 tisíc na nynějších 10,446 miliónu, což výrazně ovlivnila přistěhovalci ze zahraničí. Porodnice zkrátka praskaly ve švech a za loňských prvních devět měsíců se u nás narodilo 91 300 dětí, tedy o 4900 více než za stejné loňské období.

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s ministerstvy zahraničních věcí, vnitra a průmyslu a obchodu ČR zavedlo na základě novely zákona o zaměstnanosti a novely zákona o pobytu cizinců na u nás tzv. zelené karty, tedy povolení k dlouhodobému pobytu za účelem zaměstnání na území České republiky.

Zelené karty se týkají imigrantů z dvanácti zemí, kromě Vietnamu a Mongolska. Vstup na český trh práce se naopak usnadní občanům Koreje a Japonska, kvůli automobilkám, a též Ukrajiny či všech zemí bývalé Jugoslávie, naštěstí kromě Kosova.

Invaze albánské mafie “skořápkářů” a drogových dealerů z počátku 90. let je ještě v živé paměti občanů Československa. V Česku dnes žijí národnostní menšiny Romů, Maďarů, Ukrajinců, Vietnamců, Rusů, Bulharů, Srbů, Slováků, Němců či občanů USA.

Ukrajinců a Rusů žije v Praze přes 67 000; imigrantů z Moldavska, Běloruska, Kazachstánu a Uzbekistánu dohromady asi 8 500. Podle ČTK je mělo 30. červnu 2009 v hlavním městě hlášený dlouhodobý nebo trvalý pobyt 148 129 cizinců, z nichž je každý dvacátý z rusky mluvících zemí bývalého SSSR....

Jak tvrdí Statistický úřad, znamená to, že už třetím rokem se v ČR rodí více lidí, než kolik jich umírá. Zásluhou zahraničních rodiček byla tak zaznamenána vůbec nejvyšší převaha počtu narozených nad zemřelými za posledních pětadvacet let…

Příliv imigrantů stojí za populačním růstem celé EU. Zatímco nyní má Unie zhruba 495 milionů obyvatel, do roku 2035 by měl jejich počet podle čerstvých statistik Eurostatu vzrůst až na 521 milionů. Přišla ale krize, jako první byli na řadě při propouštění v Česku migranti - Mongolové, Vietnamci a Ukrajinci. Vypršelo jim české vízum, neměli peníze, přišli o práci, ubytování, neuměli česky, zprostředkovatelé je opustili.

S typicky českou “velkorysostí” jim bylo na osobu nabídnuto jednorázových 500 eur a bezplatná letenka do Ulanbátaru, Hanoje či do Kyjeva. Pro propuštěné Ukrajince se údajně mají pořádat rekvalifikační kurzy přímo na Ukrajině, která je však na tom s nezaměstnaností mnohem hůř; více než osm procent Čechů bez práce…

Hrubě se tomu říká: Po upotřebení zahodit! Decentněji si lze jen povzdechnout: Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají a na otrockou práci ho lákají. Anebo možná to říct slovy “básníka” z Národní strany: Tahle země není pro barevný…?

Můžeme si to ale dovolit; jsme přece zemí, která je suverénně na světové špici v rychlosti přílivu imigrantů. Rovněž Češi tak mají své migrační tsunami. Zase jsme prostě nejrychlejší; pijte rychle, stmívá se...

Kdo však s čím zachází, tím na schází. Zatím ještě nemusíme řešit za drastických podmínek arabské šátky, minarety, mešity, islámské právo šarija, ale i toto vše jednou prorazí i do Česka. Věřme, že v klidu, míru a tolertanci, hlavně náboženské.


I když už v roce 1974 prorocky zrovna ne vstřícně prohlásil alžírský prezident Boumedien. Vzpomínáte? “Zaplavíme Evropu dělohami muslimských žen a jejich dětmi…” Sedm dětí na rodinu jako průměr - to je skutečně demografický boom.

PS: Sergej, středoškolský profeser z Užhorodu: "Česko je jak Amerika; dělám u vás na černo na stavbě jako zedník už tři roky a vůbec nemám pracovní povolení..." Thien Quang, obchodník ze Saigonu, jeho otec byl v roce 1980 horníkem v dolech OKD: "Máte líné trhovce, přisné zákony, ale spoustu výjimek. A zátahy na vietnamské tržnice se dělají hlavně před Vánocemi, aby měli celníci dárky pod stromeček..." Tula, švadlena z Ulan Ude: ""Která vaše dívka by pracovala za pět tisíc měsíčně, patnáct hodin denně včetně sobot, někdy i nedělí...?"

http://olser.blog.idnes.cz/

4592 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683