"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Soukromý terorismus: Tváře zničené kyselinou

Autor: Eva Polanská | Publikováno: 4.12.2009 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Následující fotografie ukazují, co se stává ženám, které nosí muslimský závoj. Snímky byly zhotoveny Emiliem Morenatti z Associated Press. Útoky kyselinou jsou běžné a relativně beztrestné v některých asijských zemích. Shaznas Bukhari, ředitelka spolku Progressive Women’s Association (http://www.pwaisbd.org/), dokumentovala od roku 1994 celkem 7800 případů jen v oblasti Islamabadu (Pákistán). Pouze dvě procenta útočníků bylo odsouzeno.

Čím se oběti provinily? Často jen tím, že jsou bezcenné ženy.

Irum Saeed, 30 let, pózuje pro fotografa ve své kanceláři na Urdu University v Islamabádu 24. července 2008. Irum byla popálena v obličeji, na zádech a na ramenech před dvanácti lety, když mladík, ktereho si odmítla vzít, ji polil kyselinou přímo na ulici. Prodělala již 25 plastických operací.

Osmnáctiletá Shameen Achter vyfotografována doma v Jhang (Pákistán) 10. července 2008. Před třemi lety byla Shameen znásilněna třemi mladíky, kteří ji pak polili kyselinou. Tak vypadá po deseti plastických operacích.

Šestnáctiletá Najaf Sultana vyfotografována doma v Lahore (Pákistán) 9. července 2008. Když jí bylo pět let, byla ve spánku popálena vlastním otcem, nejspíše proto, že nechtěl další děvče v rodině. Následkem kyseliny přišla o zrak a byla opuštěna oběma rodiči. Teď žije u příbuzných. Prodělala 15 plastických operací.

Shehnaz Usman, 36 let, vyfotografována v Lahore (Pákistán) 26. října, 2008. Před pěti lety byla popálena příbuzným během rodinné při. 10 plastických operací.

Shahnaz Bibi, 35 let, vyfotografována v Lahore (Pákistán) neděle, 26. října 2008. Před deseti lety byla obětí příbuzného kvůli rodinné hádce. Neměla žádnou plastickou operaci.

Kanwal Kayum, 26 let, vyfotografována v Lahore (Pákistán) 26. října 2008. Před rokem byla Kanwal polita kyselinou mladíkem, za kterého se odmítla provdat. Neměla žádnou plastickou operaci.

Munira Asef, 23 let, vyfotografována v Lahore (Pákistán) 26. října 2008. Před pěti lety ji polil kyselinou mladík, kterého odmítla. Měla 7 plastických operací.

Bushra Shari, 39 let, se skryvá za závojem při fotografování v Lahore (Pákistán) 11. října 2008. Její manžel na ni vylil kyselinu před pěti lety, když po něm chtěla rozvod. 25 plastických operací.

Memuna Khan, 21 let, vyfotografována v Karachi (Pákistán) 19. prosince 2008. Menuna byla popálena skupinou mladíků, kteří na ni vylili kyselinu, aby uzavřeli hádku mezi dvěma rodinami. 21 plastických operací.

Zainab Bibi, 17 let, vyfotografována v Islamabádu (Pákistán) 24. prosince 2008 byla obětí útoku kyselinou před pěti lety. Pachatel byl muž, kterého odmítla. Měla několik plastických operací.

Naila Farhat, 19 let, vyfotografována v Islamabádu (Pákistán) 24. prosince 2008 pět let po útoku kyselinou vrženou odmítnutým nápadníkem. Několik plastických operací.

Saira Liaqat, 26 let, v Lahore (Pákistán) 9. července 2008. V ruce drží fotografii, která ukazuje, jak vypadala před útokem. Když jí bylo patnáct, Saira byla provdána za příbuzného. Rodiny se dohodly na tom, že manželé spolu začnou žít, až dívka dokončí školu. Muž však po svatbě trval na tom, aby k němu odešla okamžitě a kdyz několikrát odmítla, polil ji kyselinou. Dosud měla 9 plastických operací.

zdroj

z angličtiny přeložila Eva Polanská, Kanada

18153 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

RUSKO V ŠIRŠÍCH SOUVISLOSTECH - díl 1.Angličti úřednici se snaží utajit rozsah muslimského sexuálního zotročování bělošských dívek!Imigrační situace ve Švédsku se již vymkla kontrole: norská exministryněErdogan požaduje, aby NATO naklusalo do IdlibuSlovinsko má protiimigračního premiéra!

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

euPortal.cz

Žena v Belgii dostala 3 roky vězení za praštění jejího pronásledovatele z řad žadatelů o azyl dřevěnou tyčkouDlouhé pařáty George Sorose v USA i v ČR...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ParlamentniListy.cz

Slovenský klimatolog naprosto chápe, že se mladí cítí v tísni. Připravte se na velkou migraci z Afriky, stovky milionů lidí. A ty vaše konspirace z internetu...Odsouzenec Pavel Novotný po soudu soptil dále: Špínu Ondráčka povedou v řetězech, škoda že už není trest smrti
Články autora
Průzkum
Kdo je největší horzbou pro světový mír? Podle poslední ankety YouGov považují Němci za nejnebezpečnější hrozbu pro světový mír amerického prezidenta Donalda Trumpa. A vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď