"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Soukromý terorismus: Tváře zničené kyselinou

Autor: Eva Polanská | Publikováno: 4.12.2009 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Následující fotografie ukazují, co se stává ženám, které nosí muslimský závoj. Snímky byly zhotoveny Emiliem Morenatti z Associated Press. Útoky kyselinou jsou běžné a relativně beztrestné v některých asijských zemích. Shaznas Bukhari, ředitelka spolku Progressive Women’s Association (http://www.pwaisbd.org/), dokumentovala od roku 1994 celkem 7800 případů jen v oblasti Islamabadu (Pákistán). Pouze dvě procenta útočníků bylo odsouzeno.

Čím se oběti provinily? Často jen tím, že jsou bezcenné ženy.

Irum Saeed, 30 let, pózuje pro fotografa ve své kanceláři na Urdu University v Islamabádu 24. července 2008. Irum byla popálena v obličeji, na zádech a na ramenech před dvanácti lety, když mladík, ktereho si odmítla vzít, ji polil kyselinou přímo na ulici. Prodělala již 25 plastických operací.

Osmnáctiletá Shameen Achter vyfotografována doma v Jhang (Pákistán) 10. července 2008. Před třemi lety byla Shameen znásilněna třemi mladíky, kteří ji pak polili kyselinou. Tak vypadá po deseti plastických operacích.

Šestnáctiletá Najaf Sultana vyfotografována doma v Lahore (Pákistán) 9. července 2008. Když jí bylo pět let, byla ve spánku popálena vlastním otcem, nejspíše proto, že nechtěl další děvče v rodině. Následkem kyseliny přišla o zrak a byla opuštěna oběma rodiči. Teď žije u příbuzných. Prodělala 15 plastických operací.

Shehnaz Usman, 36 let, vyfotografována v Lahore (Pákistán) 26. října, 2008. Před pěti lety byla popálena příbuzným během rodinné při. 10 plastických operací.

Shahnaz Bibi, 35 let, vyfotografována v Lahore (Pákistán) neděle, 26. října 2008. Před deseti lety byla obětí příbuzného kvůli rodinné hádce. Neměla žádnou plastickou operaci.

Kanwal Kayum, 26 let, vyfotografována v Lahore (Pákistán) 26. října 2008. Před rokem byla Kanwal polita kyselinou mladíkem, za kterého se odmítla provdat. Neměla žádnou plastickou operaci.

Munira Asef, 23 let, vyfotografována v Lahore (Pákistán) 26. října 2008. Před pěti lety ji polil kyselinou mladík, kterého odmítla. Měla 7 plastických operací.

Bushra Shari, 39 let, se skryvá za závojem při fotografování v Lahore (Pákistán) 11. října 2008. Její manžel na ni vylil kyselinu před pěti lety, když po něm chtěla rozvod. 25 plastických operací.

Memuna Khan, 21 let, vyfotografována v Karachi (Pákistán) 19. prosince 2008. Menuna byla popálena skupinou mladíků, kteří na ni vylili kyselinu, aby uzavřeli hádku mezi dvěma rodinami. 21 plastických operací.

Zainab Bibi, 17 let, vyfotografována v Islamabádu (Pákistán) 24. prosince 2008 byla obětí útoku kyselinou před pěti lety. Pachatel byl muž, kterého odmítla. Měla několik plastických operací.

Naila Farhat, 19 let, vyfotografována v Islamabádu (Pákistán) 24. prosince 2008 pět let po útoku kyselinou vrženou odmítnutým nápadníkem. Několik plastických operací.

Saira Liaqat, 26 let, v Lahore (Pákistán) 9. července 2008. V ruce drží fotografii, která ukazuje, jak vypadala před útokem. Když jí bylo patnáct, Saira byla provdána za příbuzného. Rodiny se dohodly na tom, že manželé spolu začnou žít, až dívka dokončí školu. Muž však po svatbě trval na tom, aby k němu odešla okamžitě a kdyz několikrát odmítla, polil ji kyselinou. Dosud měla 9 plastických operací.

zdroj

z angličtiny přeložila Eva Polanská, Kanada

17406 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismusNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ... Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyMiliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraci

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodináchPrávo na zbraň v Senátu: Dienstbier proti všem. Nemyslete si, že vás to ochrání před právem Evropské unie, hrozil
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď