"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Geert Wilders exklusivně pro Eurabia.cz: Mějte se na pozoru před masovou imigrací z muslimských zemí

Autor: Redakce | Publikováno: 1.12.2009 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace

Pane předsedo, velmi si vážíme toho, že jste přijal pozvání (i přes jeho vynucený odklad) přijet do České republiky. Měl byste nějaké kardinální doporučení pro země, které se teprve nedávno vydaly cestou imigrační politiky? Tím myslím země středovýchodní Evropy jako je naše.

Nejlepší rada, kterou jim mohu dát, je tato: mějte se na pozoru před masovou imigrací, a především imigrací z muslimských zemí. Imigrace z muslimských zemí totiž s sebou přináší islamizaci hostitelských společností a národů. A islamizace znamená stále více islámu a eventuelně i ztrátu svobody.

Jste všeobecně znám jako prominentní kritik islámu. Představil jste i film, který vzbudil obrovské emoce po celém světě. Nyní kvůli výhrůžkám smrtí od muslimů žijete pod policejní ochranou. Jak vnímáte sebe sama? Jako „posledního hrdinu“, který má odvahu bojovat proti rozrůstajícímu se islámu nebo jako „první vlaštovku“, prvního politika, který bude inspirovat další a napomůže vyvést Evropu z její slepé uličky?

Nejedná se o mně, ale o záchranu základních lidských práv jako jesvoboda projevu, rovnost mužů a žen a vůbec přežití našich demokratických společností. Naštěstí stále více a více lidí v Evropě začíná seznávat, že islám je hrozbou našemu způsobu života. Například v Nizozemí má spoustu lidí už po krk probíhající islamizace země a zbabělosti politické elity, která prošustrovává naše svobody ve prospěch islámu, kvůli utopickým idejím kulturního relativismu. Moje Strana svobody byla vítězem v minulých volbách do Evropského parlamentu. A v současnosti jsme ve volbách v podstatě mezi hlavními stranami.

Hodlal jste přijet do České republiky den po konání švýcarského plebiscitu ohledně zákazu stavby minaretů. I Vaše strana prosazuje zákaz stavby mešit. Znamená to, že se Evropa konečně probouzí a seznává hrozící nebezpečí? Nebo nás to nejhorší teprve čeká?

Navrhli jsme zákaz stavby nových mešit, protože jich už máme v Holandsku přespříliš. Je dobře, že i v ostatních evropských zemích odpor proti islamizaci získává zřetelnou podobu. Upřímně doufám, že se připojí mnoho dalších lidí.

Připusťme, že se Evropa stává muslimskou. Je to však pro obyčejné občany skutečně tak nebezpečné? Naše země prošla zkušeností komunistického režimu. Nebylo sice příliš mnoho svobod, ale po materiální stránce se lidem, kteří přijali pravidla režimu, nevedlo špatně. A ještě dnes, po dvaceti letech, mnozí lidé s nostalgií vzpomínají na toto období. Dokážu si tudíž představit, že by pro mnoho lidí bylo přijatelné přestoupit na islám, z důvodu získání finančních a materiálních výhod...

Nemylte se. Jestliže islám získá moc, vrátíme se s největší pravděpodobností do Doby temna. Islám je zpátečnická kultura. Naše moderní západní společnosti jsou nekonečně pokročilejší v každém ohledu. Já bych se nikdy nesmířil s myšlenkou zislamizované Evropy. A nikdo by neměl.

Západní Evropa dnes stále více reviduje téma integrace imigrantů do většinové společnosti hostitelských zemí. Zdá se, že tato koncepce v praxi selhala. Jakou máte zkušenost ve Vaší zemi a jaké trendy spatřujete v Nizozemsku a v Evropě?

V mé zemi kvůli masové imigraci vyvstalo množství problémů. Byly způsobeny nejen pouhým množstvím imigrantů, ale stejně tak skutečností, že jim bylo benevolentně tolerováno (byli dokonce povzbuzováni!) zachovat si vlastní kulturní identitu. To je důvod, proč v naší zemi máme spoustu imigrantů, kteří zde žijí i po více než 30 let, a nemluví naším jazykem. Nejlepším způsobem, jak imigranty integrovat, je jejich asimilace.

Myslíte si, že sama EU hraje v procesu islamizace Evropy kardinální roli? Například Lisabonská smlouva odnímá národním státům pravomoc v imigrační politice. A existuje spousta příkladů, jak EU podporuje náboženskou rozmanitost a multikulturní koncepci.

Imigrace by neměla být politickou kompetencí EU. Členské státy by si měly moci o imigračních otázkách rozhodovat samy. Strana za svobodu se staví rozhodně proti příšerné Lisabonské smlouvě. EU by se nikdy neměla stát evropským superstátem. Evropské unii by měla být ponechána pouze politická kompetence v oblasti hospodářské spolupráce.

Rovněž v České republice jsme sledovali Váš případ, když Vás britské orgány odmítly vpustit do Spojeného království. Ve Vaší zemi čelíte soudnímu procesu, kvůli Vašim názorům na islám. Je vůbec možným vybojovat zápas proti islamizaci, když Evropa sama od sebe odvrhuje svobodu slova?

Ne, to skutečně ne. Jestliže necháme vyvanout svobodu slova, jsme zatraceni. Za naše svobody musíme bojovat. A svoboda musí zvítězit.

ptal se -bj- a Edvard Steinsky

4688 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Video: Kořeny rusofobie v USAImigranti ve Francii ubili řidiče MHD(Multi)kulturní vložka: Azylant v Německu znásilnil 83-letouOslavný projev europoslankyně hnutí ANO Charanzové na adresu nové německé vůdkyně EU říšeDnešní Západ je jako kdysi SSSR. Věda se musí podřídit ideologickým dogmatům a falšuje se

ePortal.cz

Turečtí Šedí vlci ve vídeňských ulicíchSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Nenávist, lži a manipulativní desinformace.Tak se mainstremoví aktivisté snaží zničit alternativní zpravodajské webyPápež František vyzýva Katolíkov, aby neinvestovali do firiem, ktoré podporujú potraty

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ParlamentniListy.cz

Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit ZemanaNohavica že je zm*d? Xaver se nadechl a jel. Čím větší nula... Polod*mentní idi*t, nikdo, expolitik z Brna
Články autora
Průzkum
Mělo by se i v ČR konat celostátní branné cvičení proti islámistickému terorizmu? Ve Švýcarsku se v první polovině listopadu koná 2-denní celostátní branné cvičení proti islamistickému terorizmu. Mělo by se konat i v ČR?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď