"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vítejte pane Wildersi aneb Nechci zajít na politickou korektnost

Autor: Petr Paulczynski | Publikováno: 27.11.2008 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Pro ty, kdo nevědí kdo je to Geert Wilders malé představení. Je to předseda nizozemské protiimigrantské Strany pro svobodu, kritik politiky multikulturalismu, muž požadující omezení vlivu Evropské unie, odmítající vstup Turecka do EU. Žádá zastavení imigrace do Nizozemska a chce zakázat výstavbu mešit . Úspěch zaznamenala jeho strana v letošních volbách do Evropského parlamentu, v Nizozemsku skončila na druhém místě.

Wilderse do Česka pozval šéfredaktor portálu Eurabia.cz Edvard Steinský společně se senátorem ODS Jiřím Oberfalzrem.

Wilders měl původně přednášet v Senátu na pozvání senátní mediální komise, jíž Oberfalzer předsedá, podmínkou pro účast byla pouze akreditace zájemců. Wilders měl v Senátu také promítnout svůj kontroverzní protiislámský film Fitna (Rozvrat), v němž spojil záběry z teroristických útoků po 11. září 2001 a protizápadní projevy, které doprovázejí recitace veršů z koránu.

Po vlně kritiky ale většina členů komise svůj souhlas s touto akcí odvolala. Distancovali se od ní jak ODS, tak předseda Senátu nebo předsedové zahraničních výborů obou komor parlamentu za ČSSD, kteří Wildersovy názory označili za xenofobní.

Z obavy nevím z čeho, bylo zrušeno i vystoupení v náhradních prostorách.

Odmítám takovéto znásilňování demokracie a svobody slova na základě pochybné politické korektnosti. Její hlasatelé chtějí totiž kontrolovat a ovládat každou oblast našich životů. Dnešní “politická korektnost” je přímý následovník komunistického teroru a vymývání mozků.

Jak napsal jistý Frank Ellis tato korektnost je založena na přesvědčení, že ideje určitého politicko-hodnotového proudu (v podstatě výlučně levicově-liberálního) mají nárok na univerzální platnost. Představitelé těchto idejí obratným manipulačním uměním s maximálním využitím možností státu a jeho nástrojů v kulturní sféře (veřejnoprávní média) dosahují podřízení norem lidského jazyka, lidského chování, politického konání a nakonec i lidského myšlení těmto idejím.

Konečným cílem a všudypřítomným prvkem politické korektnosti je eliminace kulturní či civilizační identity, která má dosud vůdčí roli v určité oblasti. Vzhledem k tomu, že politická korektnost je specificky západním fenoménem, představuje dosažení jejího cíle souběžnou likvidaci západní identity.

K nejzjevnějším symptomům politické korektnosti patří změna slovníku. Politická korektnost nové obraty či náhradní termíny měnící současně i význam pojmenovávané věci. Zde malá ukázka změny slovníku:

• slepý: nevidomý
• hluchý: neslyšící
• starý, důchodce: senior, dříve narozený
• postižený, mrzák: hendikepovaný, odlišný, osoba se sníženou schopností pohybu a orientace
• homosexuál: gay
• pacient: klient, uživatel zdravotnické služby
• cikán: Rom, nepřizpůsobivý spoluobčan, neplatič
• černoch: Afroameričan (v USA)
• Indián: rodilý Američan (v USA)
• teroristický útok: nezákonné zabití
• pohlavní zneužití: mezigenerační intimita

Dalším ze způsobů je zdůrazňování nejen rovnoprávného, ale často privilegovaného postavení jakýchkoli menšin.

Politická korektnost se dá nejjednodušeji popsat jako myšlenková tyranie vůči normální většině, fungující tak, že předstírá ohleduplnost a soucitnou laskavost vůči všem možným nenormálním menšinám, které vnímá jako tak či onak znevýhodněné, a musí je proto zvýhodnit,“ píše například známý publicista Benjamin Kuras. „Těch si dokáže navymýšlet tolik, až z nich udělá privilegovanou většinu a z normální většiny znevýhodněnou menšinu".

Při odmítání vystoupení pana Wilderse byl v senátu nejaktivnější senátor Štětina, který svým vysvětlením požadovaného zákazu návštěvy Geerta Wilderse posunul myšlení české politiky o další velký krok dál směrem k sebevraždě demokracie a stětí hlavy západní civilizaci.

Štětina řekl" „ Mezi nejvášnivější obránce svobody slova a demokracie patří komunisté, neonacisté, popírači holokaustu a antiislámisté.“

Toto je Štětinův výrok nejsebevražednější a zní jako z jiné planety. Pojem „islámisté“ (na rozdíl od „muslimů“) se všeobecně používá na označení extrémních vykladačů islámu jako totalitní ideologie, jejímž veřejně hlásaným záměrem je ovládnout celý svět a zničit, potlačit nebo zotročit příslušníky všech ostatních konfesí a nekonfesí. Ta se skutečnou konfesí islámu (jak nás ujišťují umírnění muslimové) nemá nic společného. Islámisté tedy patří s komunisty, neonacisty a popírači holokaustu do téže kategorie. Antiistlámisté naopak do kategorie antikomunistů, antinacistů a všech ostatních anititotalistů. Tam se zařazuje i odpůrce všech totalitních ideologií Geert Wilders.

A proto vítejte v ČR pane Wildersi a doufám, že se najde někdo, kdo Vás u nás nechá svobodně říci svůj názor na problematiku islámu, islamistů a hodnot západní civilisace.

http://www.paulczynski.cz


 

3518 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vakcína: Pfizer v potížíchRepubliku si rozvracet islámizmem nedáme!Transaktivisté z LGBT propaguji mrzačení děti, ale britský soud se jim konečně postavilRusko masivně pomáhá civilistům ve válkou zničeném Náhorním KarabachuV Anglií se novinářka přiznala, že lhala a šířila fake news o odpůrcích EU

ePortal.cz

Další oběť genderové válkyPomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Policejní šéf obviněn z rasismu za prohlášení, že zahraniční kriminálníci do Švédska ‚nepatří‘Stojí za zpochybňováním epidemie Vladimír Putin?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Volby jako válka generací?Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezmění

ParlamentniListy.cz

Zápasník Karlos Vémola se navezl do špatných lidí. Nahlas řekl, co se děje s malými lvy v ZOOBojovník proti manipulacím Cemper: Nová koalice v Radě ČT si zatím jen zkoušela sílu. Biskupové navrhli Lipovskou a teď „my nic“
Články autora
Průzkum
Nechali byste se spíše očkovat vakcínou americkou nebo ruskou? Jakou proti-covidovou vakcínou byste se nechali očkovat?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď