"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Švédsko: Imigrantským svatbám učiněna přítrž

Autor: -bj- | Publikováno: 27.11.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Opulentním imigrantským svatbám se stovkami hostů v městském kulturním centru Lidový dům ve švédské Landskroně byla učiněna přítrž. Postaral se o to manažer centra a člen zastupitelské rady města Lars Svensson.

Lidové domy jsou tradičními kulturními centry založenými kdysi odbory po celém Švédsku. Pořádají se v nich nejrůznější veřejné akce, a o víkendech jsou mnohdy využívány ke konání zejména okázalejších svateb. Logicky si je zvykly pronajímat bohatší i imigrantské rodiny k ženění a vdávání svých dětí. Na takovou svatbu se pak mnohdy sjedou až stovky příbuzných i ze vzdálených zemí, a hostitelská rodina se tak může blýsknout bezmála, jak kdyby jim patřilo celé město.

Jenže jsou tu i problémy, konstatuje manažer Svensson. Na rozdíl od švédských hostů nadělají daleko více hluku, nepořádku, peníze nosí po kapsách, jak je vysbírají, pokud se vůbec mají k placení. I když by se Svensson chtěl vyhnout nařčení z diskriminace, jsou to právě imigranti, kdo propadá při dodržování pravidel a pořádku. Pak už je tu podle jeho vlastních slov jen jediná alternativa: kulturáky na svatby nepronajímat ani Švédům.

PS: Povšimněte si postojů hlavních médií a politiků. Informování o věcech jako je tato považují za špatné, nepřijatelné až xenofobní, zatímco samotný stav věcí je podle nich v pořádku. Jsou-li, ale věci v pořádku, proč by mělo být špatné o nich veřejnost (nadšeně) informovat? Na věci vrhá špatné světlo právě ten, kdo má za špatné o nich informovat. To zas´ budeme objevovat ´glasnosť´nebo jak?!?

zdroj

3081 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď