"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Marakéš – islámská sexuální metropole

Autor: -bj- | Publikováno: 26.11.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

V průběhu posledních let se z marocké metropole Marakéše stala opravdová sexuální metropole islámského světa. Ve stovkách noblesních podniků zde večer co večer tancují nahé mladé děvy, a nezůstává jen u tance. Sex je zde laciný, a tak mnozí tuzemští klienti i vážení šejkové z perského zálivu sem jezdí nakupovat nejstarší zábavu lidstva.

Zdánlivě paradoxní je v islámském světě skutečnost, že nikoli pouze heterosexuální a nikoli pouze se zletilými. Čím mladší, tím dražší, vyplývá z ceníků. A nebylo by obchodního rozvoje, kdyby nebyl výhodný pro obě strany. 500 dirhamů (50 eur) za akt, kde je najdete!, pochvalují si místní mladiství prostituti a prostitutky. Ne tak už prezidentka sdružení Na mé děti nesahejte! Nadžía Abibová: „Situace se úplně vymkla kontrole!“ Sexuální turistika je v Marakéši prostě na vzestupu, a nechybí tu samozřejmě ani západní turisté.

Jak se ale srovnává sexuální rozvolněnost s jinak upjatou, na detailech bazírující islámskou morálkou?, zeptal by se postkřesťanský Zápaďan. Na rozdíl od křesťanské koncepce, kdy není legitimního sexu mimo manželství, sice islám rovněž ctí manželství a rodinu, avšak mimomanželský sex zas´ až takovým tabu není, zvláště pak, jedná-li se o otrokyně, tj. nemuslimky, nehledě na to, že i tak jsou legitimní až čtyři zákonné manželky.

Jak je to možné? Z komparativní religionistiky lze poměrně snadno dovodit, že morální a etické standardy se odvíjejí od míry svatosti boha či božstev a jimi poslaných. A právě koncept svatosti či posvátnosti není v islámu tak adorativně subtilní jako například v křesťanství a judaismu. Nakolik přímým průmětem svatosti boha je morálnost a etika věřících zejména v oblasti sexuální a manželství, jakož i vice versa, není tak sexuální vyžití omezováno jen na jednu jedinou ženu, což je nakonec slučitelné a přitahuje se i se stávající západní etikou.

zdroj

5574 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683