"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

EU: Čechům ilegály, Francouzům zemědělské dotace

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 6.11.2009 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Evropská komise přijala ve středu v úplné tichosti dvě směrnice k rozmisťování ilegálů po území Evropské unie.

Už v červnu eurokomisař Jacques Barrot navrhoval rozmisťování ilegálních imigrantů po celém území EU, aby se ulevilo státům, které jsou těmito imigranty zahlceny. Jacques Barrot podle italských médií adresoval českému předsednictví EU dopis, v němž napsal: "Imigrace není jen italský problém, ale problém Evropy, kde musíme mít větší solidaritu."

Neuplynulo ani půl roku a na světě jsou hned dvě směrnice, které mají za cíl "sjednotit azylovou politiku členských zemí a odpomoci středomořským od břemene živelné ilegální imigrace jejich přesídlováním do méně exponovaných zemí".

Rozmisťování ilegálních imigrantů se tak stává realitou, aniž by to bylo posvěceno Lisabonskou smlouvou. Směrnice jsou vydány i na popud Vysokého komisariátu OSN. Michael Kocáb, ministr pro squating a skupiny malé a ještě menší možnost umístění afrických imigrantů v ČR dokonce vítá. Podle něj mohou tito imigranti obohatit naši kulturu: "Mohou nás obohatit třeba tancem."...

Francouzský list Le Figaro přinesl mapu s procentuálním počtem pozitivně vyřízených žádostí o azyl a počet přijatých azylantů ve členských státech EU za rok 2008. Podle těchto údajů překročil v roce 2008 počet přijatých azylantů ve státech EU 25 tisíc.

Nejvíce azylantů má Německo (7310), Británie (4755), Francie (4475), Belgie (2550), Itálie (1695) a Švédsko (1690). Jde jen o počet přijatých azylantů, nikoli o počet ilegálních imigrantů. Jak vidno, státy, kde je imigrační politika benevolentnější a státy, kde je vysoká životní úroveň jsou oblíbenou destinací imigrantů.

Nově přijatá směrnice má tedy "zrovnoměrnit" rozmisťování imigrantů. Jak je na tom Česká republika? Nachází se uprostřed s počtem sto sedmdesáti přijatých azylantů. Sousední Slovensko přijalo v roce 2008 dvacet azylantů a například Portugalsko jen pouhých deset.

Je celkem jasné, že se vládcům Evropy v Německu a Francii nelíbí, že právě ony přijaly téměř polovinu azylantů v celé EU. A tak, díky v tichosti přijatým směrnicím, nám EU přidělí imigranty, kteří zahlcují středomořské státy, zatímco naši zemědělci budou Evropskou unií i nadále méně podporováni než jejich francoužští kolegové.

Náš názor? Na co? Vždyť je to směrnice, kterou se musíme řídit. Jak by řekli eurohujeři, jednou jsme vstoupili do EU, tak se musíme podřídit a jedině EU rozhoduje moudřeji, lépe, správněji, demokratičtěji a rozvážněji, než naši politici.

Celá situace mi připomíná jeden starý vtip z totality. Na Hradě zazvoní telefon. "Nazdar soudruhu, tady Brežněv. Poslyš, jak jste na tom s masem?" "Nestěžujeme si, soudruhu," na to Husák. "Výborně, zítra tady chci mít dvacet vagónů masa." Za týden se situace opakuje s tím, že jde o obilí a padesát vagónů. Když za další týden zazvoní telefon potřetí, říká si Husák, že se z toho musí nějak vyvléct. "Jak jste na tom s houbami?", ptá se Brežněv. "Špatně, soudruhu, špatně, vůbec nerostou." "Aha, tak to vám můžu na oplátku pomoci já. Zítra vám posílám sto vagónů kozáků i s rodinami."

Bohužel, evropská směrnice vtip není. Směrnicemi se řídit musíme, jsou pro nás závazné. Když jsem před časem psal o hrozícím nebezpečí, že nám sem budou posíláni imigranti například z Itálie, zastánci sjednocené Evropy do superstátu mě obviňovali ze strašení a vysmívali se, že to vůbec, ale vůbec není pravda.

Tak teď už je to realita. Evropa k nám umístí imigranty (mnohdy problémové, o čemž svědčí například prostesty v Paříži nebo Nizozemí), aniž by se nás na to ptala. Děkujeme, pane Barrote. A pak že europoslanci nesmějí prosazovat zájmy své rodné země. Vítejte ve sjednocené Evropě.

http://polanecky.blog.idnes.cz/


 

5493 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Šéf německé energetické společnosti to řekl jasně: "Směřujeme k energetickému kolapsu"!Babiš lže a ODSák jen neříká pravdu? Aneb jak media informují o lhaní politika z ODSJaké jsou to ty demokratičtější formy výroby a distribuce? Aneb blbec v deníku PRAVOOchrana před koronavirem nikoho nezajímá už dva roky! Urgujové a převrat v Bělorusku jsou důležitějšíPolští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantů

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

„Omlouvám se, vycházím z deníku, který je v holdingu Agrofert.“ Fiala zarazil Moravce a ten ihned couvlMarkéta Šichtařová si s příchodem premiéra Fialy ťuká na čelo. Takhle chce „řídit“ epidemii?
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď