"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Britští muslimové napadli vzpomínkovou demonstraci na 9/11

Autor: Redakce | Publikováno: 16.9.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ti Britové tedy dopadli: sdružení Stop Islamisation of Europe (SIOE) plánovalo mírumilovnou demonstraci k uctění památky 9.11., ta ale musela být, na naléhání britské policie, odvolána. „Policie by nezvládla muslimské antidemonstrace, nechal se slyšet policejní důstojník, který si nepřeje vystavit své lidi nebezpečí zabití.“

Nechme mluvit přímo BBC – levicovou a služebnou agenturu, která už dávno nemá nic společného s tou slavnou BBC, které jsme v Čechách kdysi věřili. Pokusím se o přesný překlad, abych ukázal úroveň ustrašenosti „vyváženého“ mediálního newspeaku, tak typického pro dnešní evropská masmédia. 

Při protestech u mešity deset zatčených

BBC 11.9. 2009

Deset osob bylo zatčeno během plánované protiislámské demonstrace před mešitou na severozápadě Londýna.
Asi 1000 osob se shromáždilo před mešitou Harrow Central Mosque, kde sdružení Stop Islamification of Europe (SIOE) plánovalo demonstrovat.
Přítomní byli i aktivisté z Unite Against Fascism (Společně proti fašismu), kteří podle vlastních slov "přišli mešitu bránit".
Na policisty, nastoupené v těžkých zásahových oděvech, se snesly cihly, láhve a Molotovovy koktejly.
Po 20. hodině byli demonstranti až na malé skupinky vytlačeni. Policisté dále patrolovali, aby uklidnili místní obyvatele.
Než se podařilo obnovit pořádek, byly v oblasti stovky mladíků, mnozí s tvářemi zakrytými šátky, kteří vyvolávali potyčky s policisty a dokonce prorazili policejní kordon.
Superintedantka Julia Pendry oznámila, že policie musela "zasáhnout", aby "zabránila eskalaci".
"Na policisty byl veden útok cihlami a láhvemi a museli jsme nasadit zásahovou jednotku vybavenou ochrannými štíty a dalšími prostředky“.
"Policie musela přistoupit k preventivní akci, aby se situace ve večerních hodinách dále nezhoršila. Pouze rázný zásah mohl zabránit narušení klidu a pořádku.
"To, co se dnes stalo ve čtvrti Harrow, je pro nás všechny absolutně nepřípustné," dodala.

'Smutek a zklamání'

Stop Islamification of Europe (SIOE) údajně plánovala "pokojnou demonstraci" proti výstavbě pětiposchoďové mešity naproti stávající mešity Harrow Central.
Na svých webových stránkách však SIOE oznámila, že akce byla odvolána poté, co byl zatřen její hlavní pořadatel Stephen Gash.
Zpráva oznamovala: "Pokud jste plánovali demonstrovat, zůstaňte doma, demonstrace se odvolává.“
 "Policie nezvládá muslimské antidemonstrace. Vyšší policejní důstojník se nechal slyšet, že tam nenechá pozabíjet své lidi."
Devět lidí zůstane ve vazbě, byli zatčeni za držení útočných zbraní jako kladiva, dláta a láhve s peroxidem.
Další osoba byla zatčena v zájmu zamezení rušení veřejného pořádku (a breach of the peace), byla však krátce nato propuštěna, oznámila policie.
Policisté rovněž mnoho lidem, o nichž věřili, že se míní účastnit protiislámské demonstrace, rozmluvili cestu do kritické oblasti.
"Kdyby demonstrace SIOE proběhla, mohlo by dojít k závažným nepokojům," píše se v policejní zprávě.
Radní David Ashton a starosta čtvrti Harrow řekl: "Cítíme smutek a zklamání, že skupiny, které zde nesídlí, se pokusily vyvolat neklid v naší čtvrti.
"Harrow je klidná čtvrť s vynikajícími vztahy mezi kulturami a my odsuzujeme všechny, kteří do naší čtvrti přicházejí prosazovat politický extremismus, nebo zneužívat náboženství k vyvolávání nepokojů."

Zdroj

Čili: sdružení Stop Islamisation of Europe (SIOE) chtělo uspořádat demonstraci, muslimští antidemonstranti vyvolali násilí. 

Všimněte si, že demonstrace SIOE se ani nekonala. Zpráva BBC je velmi mlhavá, přesto je z ní jakžtakž jasné, co se stalo: muslimové a jejich sympatizanti vyvolali tolik násilí, že zahnali policii do defenzívy a přiměli SIOE, aby demonstraci odvolala. Mediální mainstream se rád a často uchyluje k neurčitým frázím, kdykoli si netroufá označit viníky – nikdo přece nechce být „islamofobní“, že?

Že oni tajemní „mladíci“ byli muslimové, je dobře vidět z fotografií na netu.

Těžko se ubránit znepokojivým myšlenkám: Mají ještě rodilí Britové kontrolu nad situací v zemi? Policie, zahnaná do defenzívy, se jen snaží tlumit nejžhavější konflikty. Je tohle ještě vůbec Evropa?

Pro eurabia.cz přeložil a komentoval „M.“

4475 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Tohle je multikulturní Evropa. Uprchlíci znásilnili dítě a dostali jen podmínku ...Doporučujeme: Politický nekorektní životopis aneb účtování s MohamedemHanau: Tak tentokrát to byl prý “ten ošklivý” terorizmus ... Pro naše lidi peníze nejsou, ale pro zkorumpované politiky a neziskovky anoJedině vzdělání v problematice islámu nám pomůže islám porazit

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

euPortal.cz

Lid ze země lva. Symboly naší státnosti – lev, orlice či trikolóra – tvoří naši spojnici s národním dávnověkemPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončit

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ParlamentniListy.cz

Skandál v jihočeském ANO? Kandidát na hejtmana prý nabízel neuvěřitelné věci za to, že ho zvolí do čela. „Sem se málem pos*al, když jsem to slyšel," uvedl zdrojPatočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?
Články autora
Průzkum
Má ČR přijmout 40 imigrantských "sirotků"? Na ministra Hamáčka činí aktivistky tlaky, aby přijal z Řecka 40 "osiřelých" imigrantských adolescentů. Má je přijmout?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď