"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Úvahy nad Evropou: přistěhovalectví – skoncování s mýtem

Autor: -bj- | Publikováno: 15.9.2009 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

S narůstajícími vnitrospolečenskými mezikulturními přetlaky v západních zemích začínají i evropská média ustupovat ze svých výkrutových politkorektních pozic a strnulých autocenzurních „nepovím“, a opatrně reflektovat stále flagrantnější sociálně-konfrontativní realitu. Multikulturní sociální přeměny a převrat se dnes již dotýkají tak širokých mas Evropanů, že bez připuštění faktu, že je někde problém, už nelze před veřejností seriózně obstát. V mediích tak začínají být tyto existenciální sociální disproporce multikulturní provenience poznenáhlu reflektovány a exponovány.

Německý Die Welt přinesl tento týden k multikulturní a imigrantské problematice současné doby hned několik postřehů. Poté, co jsme Vám přinesli jako jediné české médium resumé z rozhovoru spolkového ministra vnitra pro tento renomovaný německý deník, (kdy na dotaz, jak to, že proces přistěhovalectví se v  demokratické společnosti ubírá proti vůli většiny, ministr opáčil, že „čím více budou imigranti začleněni do společnosti, tím slabší budou proticizinecké nálady“ a že „kulturní rozmanitost nepředstavuje žádné ohrožení, nýbrž obohacení“ a jiné perličky) Vám dnes anotujeme ještě jedno die-weltovské ohlednutí tohoto týdne – za knihou amerického novináře Christophera Caldwella „Úvahy o revoluci v Evropě“.

Christopher Caldwell, který se již po několik let věnuje fenoménu masové imigrace poslední doby do Evropy, sleduje a analyzuje její dopady a konsekvence. Na rovinu říká to, co již mnohým Evropanům začíná docházet – a sice – že Evropa svou potřebu přistěhovalecké pracovní síly přecenila.

Vyčerpané poválečné německé generaci, která si přizvala turecké imigranty na dočasnou pracovní výpomoc, tenkrát připadalo nereálné, že by Turci mohli chtít v Německu zůstat, nemyslitelné, že by obsadili celé městské čtvrti a nastavěli mešity, a úplně bizarní, že by nakonec Němci pracovali na Turky, a tito žili ze sociálních dávek. Dnes žije v Německu cca 10% přistěhovalců, a zatímco v 70. letech jich plné dvě třetiny pracovaly, dnes je to pouhá čtvrtina. Hospodářský efekt, který tak imigrace přinesla, byl jednak mizivý a jednak krátkodobý. Statisticky si dnes imigrace ze státního systému víc nárokuje, než do něj přispívá. Neudržitelnost současného sociálního systému na sebe zřejmě nenechá dlouho čekat.

Přistěhovalectví však znamená ještě další mnohem závažnější revoluční změny. Paralyzuje evropskou společnost a brání jejímu semknutí, za své tváří v tvář „islámské hyper-identitě“ bere i takový zásadní evropský princip jako nenáboženskost a sekularismus. Evropa již nadlouho nezůstane takovou, jaká byla a ještě zatím je. V porovnání s někdejší úspěšnou americkou imigrační politikou se evropská jeví k imigraci „brutálně tupá“. Stejně tak Caldwell nedává mnoho šancí řečněním na německých islámských konferencích o schůdném modusu vivendi. A k „socialistickým“ báchorkám o nutnosti doplnění obyvatelstva pro zachování blahobytu uvádí fakta OSN: muselo by do Evropy v krátkém čase přijít více (pracujících) obyvatel, než jich kontinent v současnosti má...

Pozn.: Na tento článek reagovalo rekordní množství čtenářů, jak můžete vidět ve zdroji.

zdroj

4573 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683