reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Britský tisk: NATO se drolí...

Autor: -bj- | Publikováno: 5.12.2019 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

NATO se rozdrobuje, shrnuje titulek britského Expressu. Prakticky všechna evropská média obsahovala ve svých zprávách ze summitu NATO v Londýně jedno slůvko – napětí. Vnitřní napětí mezi členskými zeměmi, které bylo ovšem již dávno před summitem veřejným tajemstvím. A ačkoli se nakonec na summitu uplácalo společné usnesení, obsahuje hodně diplomacie a kompromisů a vzniklo jen proto, aby navenek Aliance přece jen vypadala jako funkční a jednotná.

Vektory zájmů jsou několikeré. Dobrodružnou válečnou politikou USA mnohdy za hranou mezinárodního práva už jsou mnozí utaháni a nesdílí ji. USA zas požadují její alespoň finanční sdílení 2% z rozpočtu každé členské země a nepovinně-povinným nákupem amerických zbrojních systémů.

Západní Evropa v čele s Francií a Německem se od USA odtahují a začínají pokukovat po “strategickém dialogu” s Ruskem a věnovat se palčivému problému islámistického terorizmu, který se imigrací přenesl i na jejich území.

Východní země v čele s Polskem a pobaltskými zeměmi zas vykazují přimknutí k USA a protiruské doktríně. Do toho vráží klín Turecko, které si vede svou, a podmiňuje být týmovým hráčem, pouze když ostatní podpoří turecké, avšak sobě protichůdné zájmy, nyní zejména prohlášení dosavadních kurdských spojenců za teroristy.

A tak na vrcholné schůce si mnozí s mnohými vyříkávali své. Macron s Trumpem, Duda s Macronem, Erdogan s Macronem, Johson s Trumpem, Trudeau s Trumpem. A ačkoli muselo být uplácáno závěrečné prohlášení a foto, aby se navenek drželo dekórum, mnozí odjeli rozmrzelí.

A tak Putinův návrh vzkázaný ze Soči do vínku londýnskému summitu, že Rusko je otevřeno ke konstruktivnímu dialogu, má tuplem svou váhu. To potvrdil I průzkum YouGov v Německu, kdy kdy více než polovina dotázaných se vyslovila jednak pro posílení samostatné obrany a jednak pro spolupráci s Ruskem. Východňárům zřejmě navzdory.

zdroj:

https://www.express.co.uk/news/world/1213066/NATO-summit-emmanuel-macron-donald-trump-news-germany-yougov-poll-EU-news-russia

https://www.francetvinfo.fr/monde/usa/presidentielle/donald-trump/otan-un-sommet-sous-haute-tension_3729391.html

https://www.dn.pt/edicao-do-dia/04-dez-2019/trump-e-macron-expoem-divergencias-antes-da-cimeira-da-nato-11580612.html

https://dorzeczy.pl/kraj/122426/andrzej-duda-ostro-do-macrona-przedstaw-konkretna-propozycje.html

https://today.yougov.com/topics/politics/articles-reports/2019/04/04/how-does-america-feel-about-nato

https://iz.ru/950804/2019-12-04/prezident-polshi-zaiavil-ob-otsutstvii-vraga-nato-v-litce-rossii

https://observador.pt/2019/12/05/nato-aliados-acordaram-manter-unidade-e-coesao-apesar-das-divergencias/

https://www.breitbart.com/europe/2019/04/04/nato-poll-germans-more-unwilling-willing-defend-us-russian-aggression/

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pohrdani-ruskem-je-strategickou-chybou-evropy-a-macron-to-chape/

https://www.kp.ru/daily/27062.7/4129915/

https://twitter.com/YouGov/status/1113716300247904256

https://kurier.at/politik/ausland/nato-staaten-uneins-wer-ist-unser-feind/400693748

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spolupracovat-s-Rusy-Americani-ven-Nemcu-se-zeptali-co-delat-s-NATO-General-Kostelka-si-prisadil-605787

https://iz.ru/950763/2019-12-04/makron-rasskazal-ob-izmenenii-otnosheniia-nato-k-rossii-za-30-let

https://observador.pt/2019/12/04/antonio-costa-reconhece-divergencia-entre-turquia-e-aliados-sobre-norte-da-siria/

https://www.rt.com/news/433161-germany-poll-trump-putin/

https://iz.ru/950235/2019-12-03/putin-nazval-ustarevshimi-stereotipy-myshleniia-nato

https://www.spiegel.de/politik/ausland/pressestimmen-zum-nato-gipfel-nach-lust-und-laune-beleidigt-trump-seine-partner-a-1299745.html

https://www.krone.at/2055978

https://www.eurabia.cz/Articles/33589-macron-prosazuje-druzbu-nato-s-ruskem-.aspx

 

Prosím podpořte nás v boji za svobodu proti cenzuře a totalitě, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! Reklama na internetu, překlady a pod. nejsou zdarma a my je musíme platit. Naši společní nepřátelé to vědí a proto se snaží nám co nejvíce bránit šířit nejen informace, ale i propagovat naše svobodné necenzurované informace. Je jen na Vás jestli se jim to podaří a zaplaví Evropu a náš domov barbary nebo ne.
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) u našeho spolupracovníka a šiřte je mezi přátelí:

 

reklama
1181 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Česká muslimka vzkazuje: Nenávidím nevěřící a pokud se vrátím do Čech, tak Vás budu zabíjetSalafitský islám - lidově wahabismusMinistr vnitra: Budou-li na hranicích rychlé azylové procedury, nepotřebujem azylová centra!Pobodání v Curychu: Zatčeno afghánské dítěMěla to být akce pro děti za 400 000 EURO, ale nakonec zbylo dětem jen 30 000 a 370 000 sežrali aktivisti

ePortal.cz

Meghan nedokázala ustát ani sebemírnější kritiku médií, která ji už delší dobu nabádala k pokoře...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

euPortal.cz

Takže lidi, kteří mají jiný názor, jsou podle pana senátora Drahoše „šmejdi“? Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Když na Kongresu ODS naslouchají choromyslní choromyslnémuZelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardisté

ParlamentniListy.cz

ODS bez Kubery? Firemní sociolog varuje: Pokud se jeho role ve straně někdo co nejrychleji neujme...Programátor Cimbál: Šabatová, to byla pohroma. Tohle vše má na krku. Ani se neptejte, kolik to stálo...
Články autora
Průzkum
Má ČR přijmout 40 imigrantských "sirotků"? Na ministra Hamáčka činí aktivistky tlaky, aby přijal z Řecka 40 "osiřelých" imigrantských adolescentů. Má je přijmout?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď