"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Řecké ostrovy imigrantským Eldorádem Aneb imigrantský burčák EU

Autor: -bj- | Publikováno: 9.9.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Celá středomořská část Evropy dnes úpí pod zdrcujícím jhem ilegální imigrace. Do Bruselu během uplynulých let středomořské státy adresovaly již nesčetně požadavků o nápomoc při řešení čím dál kritičtější situace. Prakticky každé setkání ministrů vnitra Sedmadvacítky palčivou problematiku živelné imigrace sice přetřásá, nicméně virtuální svět politických prohlášení zůstal na hony vzdálen realitě samé a konkrétním a hlavně účinným řešením. Nečinnost a nekoordinovanost EU přispěla k prokvašení neřízené imigrace do výbušného politického burčáku této sezóny.

Evropská komise však přišla pod tlakem situace za pět minut dvanáct s „geniálním“  řešením kam s ním: do celé Evropy, středovýchodní nováčky zejména nevyjímaje. A jak se s blížícím se schválením Lisabonské smlouvy evropští potentáti cítí silní v kramflecích, tento burčák budou imperativně i každému šenkovat po imigračních mázech-kvótách. Žádná volná burza ilegálů. Ne, ne, ne, holenku! Každému bude naloženo, co se do něho vejde. A opice z toho bude taková, že se z ní milí nováčci budou ještě dlouho probírat.

Řecko imigračně nejpropustnější

Poté, co v posledním období individuálně Itálie uzavřela smlouvu s Libyí o bezprostředním navracení ilegálů přímo z moře a Španělsko nákladně posílilo monitorovací systém svých hranic, se hlavní nápor imigrantů přesunul na Řecko. Převaděčský obchod do Evropy dnes jen kvete, a podle výpovědí ilegálů je např. na íránsko-turecké hranici celé město, které z tohoto byznysu žije. Z Turecka pak imigranti valí přes Egejské moře na nejbližší řecké ostrovy, odtud do Atén, a pak dále, zejména přes Itálii, do celé západní Evropy.

Katastrofální stav zahlcených imigračních center

Řecká pobřežní stráž nemá kapacitu členitá řecká souostroví efektivně uhlídat. V poslední době přistálo spoustu ilegálů například na ostrovech Leros a svatojanském Patmosu. Internační centra jsou již plná k prasknutí, hygienické podmínky katastrofální, a tak jsou někteří imigranti ubytováváni i v hotelích. Přestože má Řecko s Tureckem smlouvu o navracení ilegálů, ta funguje jen sporadicky – ve skutečnosti jich Turecko přijme zpět jen okolo 5%, ze kterých se stejně ještě mnozí vrátí. Imigrační situace v Egejském turecko-řeckém prostoru je prakticky zralá na vyhlášení stavu nouze.

Přičinliví Číňani

Specifickou imigrační vlnou jsou Číňané. Ti se svou dělnou stánkařskou přičinlivostí sice nezatěžují státní sociální systém jako valná většina jiných imigrantů, dělají však svým neprocleným zbožím a nezdaněnými službami citelnou díru do regionálního trhu a ekonomiky. Mnoho řeckých obchodníků se už proti nim bouří.

Řecko na lopatkách

Imigranty zahlcené Řecko je na lopatkách a dožaduje se, aby to byla EU, která s Tureckem sjedná smlouvu o účinném navracení ilegálů. Jen za první polovinu letošního roku podle řeckého ministerstva vnitra pochytaly bezpečnostní orgány na 60 tisíc příchozích nelegálních cizinců z Asie, Afriky a Blízkého východu. Navíc, ani řecká veřejnost, ale ani řecký stát nejeví  příliš chuti imigranty včleňovat do společnosti.

zdroj, zdroj

 

2628 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď