"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Řecké ostrovy imigrantským Eldorádem Aneb imigrantský burčák EU

Autor: -bj- | Publikováno: 9.9.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Celá středomořská část Evropy dnes úpí pod zdrcujícím jhem ilegální imigrace. Do Bruselu během uplynulých let středomořské státy adresovaly již nesčetně požadavků o nápomoc při řešení čím dál kritičtější situace. Prakticky každé setkání ministrů vnitra Sedmadvacítky palčivou problematiku živelné imigrace sice přetřásá, nicméně virtuální svět politických prohlášení zůstal na hony vzdálen realitě samé a konkrétním a hlavně účinným řešením. Nečinnost a nekoordinovanost EU přispěla k prokvašení neřízené imigrace do výbušného politického burčáku této sezóny.

Evropská komise však přišla pod tlakem situace za pět minut dvanáct s „geniálním“  řešením kam s ním: do celé Evropy, středovýchodní nováčky zejména nevyjímaje. A jak se s blížícím se schválením Lisabonské smlouvy evropští potentáti cítí silní v kramflecích, tento burčák budou imperativně i každému šenkovat po imigračních mázech-kvótách. Žádná volná burza ilegálů. Ne, ne, ne, holenku! Každému bude naloženo, co se do něho vejde. A opice z toho bude taková, že se z ní milí nováčci budou ještě dlouho probírat.

Řecko imigračně nejpropustnější

Poté, co v posledním období individuálně Itálie uzavřela smlouvu s Libyí o bezprostředním navracení ilegálů přímo z moře a Španělsko nákladně posílilo monitorovací systém svých hranic, se hlavní nápor imigrantů přesunul na Řecko. Převaděčský obchod do Evropy dnes jen kvete, a podle výpovědí ilegálů je např. na íránsko-turecké hranici celé město, které z tohoto byznysu žije. Z Turecka pak imigranti valí přes Egejské moře na nejbližší řecké ostrovy, odtud do Atén, a pak dále, zejména přes Itálii, do celé západní Evropy.

Katastrofální stav zahlcených imigračních center

Řecká pobřežní stráž nemá kapacitu členitá řecká souostroví efektivně uhlídat. V poslední době přistálo spoustu ilegálů například na ostrovech Leros a svatojanském Patmosu. Internační centra jsou již plná k prasknutí, hygienické podmínky katastrofální, a tak jsou někteří imigranti ubytováváni i v hotelích. Přestože má Řecko s Tureckem smlouvu o navracení ilegálů, ta funguje jen sporadicky – ve skutečnosti jich Turecko přijme zpět jen okolo 5%, ze kterých se stejně ještě mnozí vrátí. Imigrační situace v Egejském turecko-řeckém prostoru je prakticky zralá na vyhlášení stavu nouze.

Přičinliví Číňani

Specifickou imigrační vlnou jsou Číňané. Ti se svou dělnou stánkařskou přičinlivostí sice nezatěžují státní sociální systém jako valná většina jiných imigrantů, dělají však svým neprocleným zbožím a nezdaněnými službami citelnou díru do regionálního trhu a ekonomiky. Mnoho řeckých obchodníků se už proti nim bouří.

Řecko na lopatkách

Imigranty zahlcené Řecko je na lopatkách a dožaduje se, aby to byla EU, která s Tureckem sjedná smlouvu o účinném navracení ilegálů. Jen za první polovinu letošního roku podle řeckého ministerstva vnitra pochytaly bezpečnostní orgány na 60 tisíc příchozích nelegálních cizinců z Asie, Afriky a Blízkého východu. Navíc, ani řecká veřejnost, ale ani řecký stát nejeví  příliš chuti imigranty včleňovat do společnosti.

zdroj, zdroj

 

3272 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683