"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Americká media zuří kvůli Trumpově nabídce návratu domů pro nespokojené levicové imigranty. Přitom stejná media vyháněla Solženicyna

Autor: Martin Gust | Publikováno: 25.7.2019 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Připomínka na okraj hysterie kolem Trumpova výroku na účet svaté antiamerické čtveřice AOC, Tlaibová, Omarová, Pressleyová, kterým Donald nabídl, že když se jim v USA nelíbí, můžou odejít. Stejnou nabídku udělal kdysi pokrokový americký tisk Solženicynovi, když po příchodu do USA kritizoval prázdný materialismus a právě onen západní tisk.
 
Ovšem Solženicyn si dovolil mnoho:
 
"Tisk se stal v západních zemích největší silou, mnohem mocnější než moc zákonodárná, výkonná i soudní. Člověk si musí položit otázku kdo ho zvolil a komu je odpovědný?"
 
No a pak hlavně, narozdíl od zmíněné čtyřky, neměl Solženicyn rád socialismus.
 
Mimochodem, Kundera (který přešel na Západ ve zhruba stejném období) musel mít i stejné pocity, protože v Nesmrtelnosti přirovnává pocit jakoby přirozeného práva západního tisku požadovat po každém pravdivou odpověď s pocitem vnitřní oprávněnosti, s nímž se pravdivé odpověďi dožaduje tajná policie komunistického státu.
 
V textu článku zmíněný Solženicynův projev na Harvardské univerzitě je kromě toho z dnešního pohledu v řadě věcí fascinující.
 
 
Prosím podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!
Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Více k problematice zde:

Britská BBC falšovala překlady z arabštiny, aby zakryla palestinskou nenávist k židům!

Má stejné zdroje jako Islámský stát, uvedl znalec o radikální knize

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | USA
1478 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Je přijímání imigrantů z Blízkého východu importem terorizmu? Prezident Trump upozornil, že přijímání imigrantů z Blízkého východu je importem terorizmu. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď