"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Nejaktivnější pravicové hnutí Evropy

Autor: -bj- | Publikováno: 31.8.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Napříč celou Evropou si krajně pravicové hnutí a strany získávají stále větší podporu více a více voličů, což je víceméně ovoce ležérní bezstarostné levicové politiky minulých tučných let.

Podle deníku El País je překvapivě nejaktivnějším krajně pravicovým hnutím v Evropě maďarský Jobbik (Hnutí za lepší Maďarsko).  Jobbik, který si získal již 15 % voličů, na svých webových stránkách v hlavních evropských jazycích aspiruje na to, být ve spojenectví s dalšími evropskými stranami vyhraněnější pravice, pravicovou stranou evropského formátu. Mezi jeho hlavní programová prohlášení patří snížení delikvence gitanos (v dosl. překladu cikánů – jedná se zřejmě o maďarské Romy – pozn. překladatele), přísnější režim ve věznicích, nápomoc soužití lidem v oblastech s vysokou romskou přítomností aj.

S tím, jak krajně pravicové strany si získávají stále větší část veřejného mínění, jsou už dnes přinejmenším stejně krajní a extrémní jako některé strany doposud mainstreamového spektra. Naopak doposud středoproudové strany takových názorů jako multikulturalismus, politický apeassement či pozitivní diskriminace, se v dnešním veřejném a politologickém mínění posunuly do spektra extrémismu a krajních politických názorů.

Běh současných dějin tak paradoxně z názorů, které ještě včera byly většinové, dnes činí okrajové, a naopak ty, které platily za vyhrocené a extrémní, jsou dnes ve spektru hlavních politických linií. Co bude tedy evropská politická scéna v nadcházejících letech rozumět pod odsouzeníhodným politickým extrémismem? Velmi pravděpodobně velkohubé levičátsví s jeho multikulturalizmem, sociálním bezprávím ve fomě pozitivní diskriminace, relativismem historií nabytých kulturních, etických a právních standardů, nacionální indiferenci a lhostejnost, vyvracení Evropy z jejích historických kořenů a jejím velezradným uvržením do područí xenokulturních cizáků.

zdroj

4744 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683