reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Jak Salvini «obrátil» katolické voliče?

Autor: -bj- | Publikováno: 19.6.2019 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Příklon italských voličů-praktikujících katolíků, kteří uvádějí, že chodí každou neděli na mši, k restriktivní imigrační, protiislamizační a konzervativní politice rezolutně pravicových stran rok od roku stoupá. Navzdory vehementně, až extrémisticky, pro-imigrantskému angažmá papeže Františka a za ním stojícího mainstreamového kléru. To se opět markantně potvrdilo při květnových volbách do Evropského parlmentu, kdy více než polovina praktikujících katolíků volila racionálně konzervativní národní strany jako Ligu, Hnutí 5 hvězd a Forzu Italia. A právě Saliviniho Liga zaznamenala více než 100%ní nárůst praktikujících katolíků (v Benátkákách dostala 50% hlasů !), až v tom političtí pozorovatelé hledají nějaký Salvíniho fígl.

Co tedy motivuje politickou «konverzi» a příklon katolických voličů? Předně, Matteo (Salvini) mluví k obyčejným lidem v duchu «revoluce zdravého rozumu», zastává tradiční (křesťanské) morální hodnoty, neostýchá se proklamativně hlásit ke křesťanskému dědictví Evropy, hají umístění křížů na školách a ve veřejných budovách, odsuzuje násilí a kriminalitu páchanou imigranty v Itálii. Tedy nic až tak světoborného.

Myšlenkám zdravého rozumu propůjčuje brilantnost spíše nejapnost a pokřivenost okolního prostředí, pod taktovkou dosavadního levicovo-centrického mainstreamu oficiálně zastávaného i katolickým klérem. Nicméně již emeritní papež Benedikt XVI. varoval, že Církev není v první řadě povolána dělat bezhlavě charitu, ale především, aby hlásala a osvědčovala životodárnou zvěst Evangelia. Možná i s vědomím toho, vede Salvini s Vatikánem v čele s papežem Františkem neoblomně pragmatickou, avšak uctivou polemiku o tom, že mezi imigranty je potřeba diferencovat, a nikoli jim nezodpovědně otevřít hranice. A stejně tak kardinál Gerhard Müller považovaný za hlavu konzervativců ve vatikánské kurii, vyslovil přesvědčení, že horování papeže a jeho nejbližších spolupracovníků za přijímání imigrantů je spíše dogmatem politickým než věroučným, a jejich tvrzení, že ten, kdo staví proti imigrantům ploty (Trump), nebo ten, kdo je odmítá živelně přijímat (Salvini), není křesťan, označil přímo za "chybu".

Salvini dokonce přijímá papežovu hozenou rukavici – zabránit umírání imigrantů na moři, a má za sebou činy, nikoliv jen slova: za jeho politiky a úřadování na postu ministra vnitra se snížila úmrtnost imigrantů ve Středozemním moři prakticky k nule. Naopak, když učinil výjimku na žádost Italské biskupské konference a přijal jednu loď s imigranty, mělo to opět za následek masové vyplouvání imigrantů od libyjských břehů se všemi nezákonnými, rizikovými i smrtelnými důsledky.

Dalším z faktorů, který političtí komentátoři uvádí, je fenomén «kato-zombie», tedy zkostnatělosti katolické církve, kdy se katolická víra stala formální, a jen určitým společenským folklórem, nemajícím nic společného s realitou dnešní doby. K pregnantním výzvám dneška pak nezbývá než přistupovat s vlastním zdravým rozumem, poctivostí, životní zkušeností a svědomím. A tehdy již mnohokrát platilo: hlas lidu – hlas Boží. Navzdory laciným duchovně-ideologickým konstrukcím elit.

zdroj :

https://www.causeur.fr/matteo-salvini-italie-eglise-immigration-162062

https://lesobservateurs.ch/2019/06/18/comment-salvini-a-converti-lelectorat-catholique/

https://infovaticana.com/2019/05/30/cardenal-muller-la-iglesia-se-equivoca-con-salvini-hay-que-dialogar/

https://cruxnow.com/church-in-europe/2019/05/20/italys-catholic-establishment-faults-salvini-for-rosary/

https://www.publico.es/internacional/matteo-salvini-salvini-enzarza-onu-iglesia-catolica.html

https://www.periodistadigital.com/cultura/religion/rel-mundo/20190521/iglesia-catolica-ataca-matteo-salvini-mostrar-rosario-acto-politico-noticia-689403862067/

http://www.acaprensa.com/cardenal-muller-la-iglesia-se-equivoca-con-salvini-hay-que-dialogar/

https://www.vaticanocatolico.com/iglesiacatolica/politico-italiano-matteo-salvini-rosario/#.XQnWpeSP4U8

 

Prosím podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!
Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Více k problematice zde:

Britská BBC falšovala překlady z arabštiny, aby zakryla palestinskou nenávist k židům!

Má stejné zdroje jako Islámský stát, uvedl znalec o radikální knize

 

reklama
1088 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Včera v imigrantské čtvrti Vídně pobodány dvě ženyNepokoje ve Francii: Imigrantský nacionalismus vs. chatrná integracePo demostraci Romů v Bruselu je začal řešit … SalviniLevičačka, která přijela poučovat, co se má a co ne: Návštěva Čaputové v PolskuRakouský ex-kancléř odmítl výzvu kapitánky Racketeové zachraňovat „klimatické uprchlíky“

ePortal.cz

Byl francouzský soudce „zhulený“?Smutná realita Palestinské samosprávy- „je nás tisíce ochotných zabíjet“

euPortal.cz

Kolaboranti Němců znovu na scéně: Vracení majetku a lokajské zdravice. Co by na to řekli Kubiš s Gabčíkem?Vážení čtenáři EUportalu, Pokud se situace v horizontu jednoho či dvou měsíců nezlepší, budeme postupně muset výrazně omezovat činnost...

FreeGlobe.cz

Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslné

ParlamentniListy.cz

Havlův odkaz z Listopadu 89? To jako ti udavači? Dotaz, který Kláru Samkovou rozpálilDoučování z Ústavy pro senátora Lásku. Právník Hasenkopf trhá žalobu na Zemana na kusy
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď