reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kultura post-pravdy

Autor: Misha Julišová | Publikováno: 26.4.2019 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Postmodernismus staví na náhledu, že žádné objektivní standardy neexistují. Nic jako "správné" versus "špatné" není! Jsou jen úhly pohledu - rozdíly jsou pouze v perspektivě pohledu. Což je projevem absolutní formy morálního relativismu.
 
Ovšem celé to má velký háček! Postmodernisté sice tvrdí, že neexistuje jediný správný úhel pohledu, otázka, co je správné a nesprávné je mylná - všechno údajně má stejnou platnost. OVŠEM, některá stanoviska jsou v praxi „rovnocennější než ostatní!"
 
Hodnoty se v praxi objevují v „diskurzech“, které se odehrávají v různých sociálních skupinách nebo komunitách. A některé skupiny mají větší moc nebo „hegemonii“, proto mohou své názory uvalit na jiné relativně neschopné skupiny. Postmodernisté tedy nutí slabší sociální skupiny zaujmout stanoviska silnější skupiny s tím, že silnější skupiny "pomohou" slabším skupinám NAPRAVIT jejich údajnou vnitřní nespravedlnost situace. Znamená to tedy, že silnější sociální skupina má něco jak patent na rozum a je zcela oprávněna z tohoto svého titulu slabší skupinu převálcovat. A kdo je silnější sociální skupina určují postmodernisté.
 
Zatímco tradiční pohled na lidská práva by měl argumentovat tím, že všechny lidské bytosti mají stejná práva, postmodernistická pozice je taková, že větší práva jsou navýšena na relativně neochvějné osoby, a proto by měl být kladen větší důraz na obranu jejich hodnot!
 
Odtud pramení koncept skupinových práv: práva žen, práva homosexuálů, transgender práva, černá práva, muslimská práva, a tak dále. Je to jeden z největších úspěchů postmodernistické agendy, že bez jakékoli morální diskurze je možné odmítnout téměř jakoukoli morální pozici, která byla vyložena jako nerespektující některá z těchto skupinových práv.
 
Není divu, že tento přístup vede velmi rychle k nekonzistenci a dokonce i nesoudržnosti. Ve firemním prostředí je například často argumentováno tím, že je nezbytná politika „rozmanitosti“, aby se zajistilo, že budou vybráni nejlepší lidé, což znamená dostatečný počet z relativně neschopných skupin. Postmodernisté argumentují tím, že členové různých skupin přinášejí "ke stolu" různé talenty a perspektivy díky jejich příslušnosti k těmto různým skupinám, takže existuje základní nerovnost mezi skupinami, které vyžadují uznání. V tomto jejich diskurzu je tedy přijatelné říkat, že ženy jsou ve vedení přínosnější a měly by být tedy zvýhodňovány. Pokud by však někdo požadoval, aby byli muži zvýhodněny pro jejich specifické vlastnosti, byl by okamžitě nařčen ze sexismu a z mysoginie.
 
Toto vede ke vzniku nového iracionalismu, ve kterém mohou být skutečnosti a důkazy odloženy stranou ve prospěch politiky identity, jež má přednostní nárok a je preferovaná ve sporech mezi konkurenčními morálními perspektivami. Postmodernisté si zajistili, aby toto stanovisko bylo vyučováno ve vzdělávacích institucích, často dokonce s vyloučením rodičovských práv k uplatnění alternativního hlediska.
 
Síla postmodernismu pochází z vynucující autority, která je podpořena neustálou indoktrinací, účinně se postmodernistům podařilo marginalizovat nesouhlasné názory a přísně omezit morální debatu ve veřejném prostoru. Tato nová ortodoxie vyvolává božskou autoritu k vytvoření nového kultu "pravdy" na základě souladu s jejich prosazovanými principy, a tyto jsou považovány za imunní vůči vyvrácení jakýmikoliv faktickými či rozumovými důkazy.
 
Ti, kteří předkládají důkazy, které odporují jejich tvrzení, jsou rutinně hanobeni a marginalizováni.
 
Postmodernisté se tedy dostali do plného kruhu a vytvořili znovu situaci, jež už kdysi osvícenci napravovali. . Postmodernismus spadl do extrémních forem. Neexistují žádné morální normy, existuje pouze nihilismus. Kultura post-pravdy.
 
Nekonzistence a nesoudržnost postmodernistické perspektivy je naštěstí stále více zpochybňována novou generací myslitelů z celého politického spektra. Kritici postmodernismu tvrdí, že pokud je společnost rozbitá tak, jako v současné době ta naše, vrátí se zpět do posledního bodu, ve kterém účinně fungovala. Doufejme, že mají pravdu ;)
 
Více v tomto výborném textu: Has the Postmodern Revolution Come Full Circle?
 

Doporučujeme tyto základni knihy o islámu, neomarxismu a migraci z Afriky:

 
K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Propagandistický mýtus úspěšného zapojení uprchlíku do práce a důvod, proč nechtějí na Západě stejné mzdy v celé EU

 
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
 

Klíčová slova: multikulturalismus
reklama
1355 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Voltaire napsal Mohamed byl vrah. Za tohle by dnes šel do vězení nebo by jej rovnou ukamenovala banda socialistů a muslimůČeská televize v duchu totalitních diskreditačních kampaní útočí na SPD. Lhala za SSSR, lže i za EUImigrant vypálil policejní služebnu: „A ven!“, hřímá ministr vnitraAlkohol: Juncker se obořil na „hloupé“ novináře !Kompromitující fotografie šéfa ČSSD s muslimy ze Saúdské Arábie. Už víte proč za schvalování útoku na muslimy je v ČR větší sazba jak za vraždu?

ePortal.cz

Rozvojové Česko a kapitalistická ČínaCirkus bude!

euPortal.cz

Kateřina Konečná z KSČM lže. Prokazatelně hlasovala pro usnesení, které má vést k odstranění překážek pro příchod migrantů z Afriky do EU. Pro hlasovali i ANO, ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL. Zde to jsou důkazyEU se nachází v té třetí variantě, kde se umlčování nepohodlných informací stává nejen její oficiální politikou, ale i téměř automatickým procesem veřejné debaty na úrovni mediální, akademické i politické

FreeGlobe.cz

Stovky nelegálních imigrantů z Afriky okupovaly největší francouzské letiště. Křičeli, že Francie nepatří Francouzům. Co dostali za odměnu? (+ video)Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe Jonese

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

ParlamentniListy.cz

VIDEO Lentilky! Špatné lentilky! Babiš vtrhl do prodejny a začal nadávat. Bylo pročOdstřel Klause ml. v ODS? „Cikánka“ nevadila, podřezaný Zeman také ne. Nové informace
Články autora
Průzkum
20 let od bombardování Jugoslávie. Bylo správné? Na letošek připadá 20. výročí od NATOvského bombardování Jugoslávie. Bylo to od NATO správné?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď