"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Islamismus, třetí radikální hnutí odporu aneb kdo miluje islám?

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 23.4.2019 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Četl jsem nyní knihu „Islamismus, třetí radikální hnutí odporu,“ vydanou Centrem pro studium demokracie a kultury v Brně, v roce 2018. Německý originál ,,Dritte radikale Widerstandsbewegung: der Islamismus“vyšel už v roce 2009. Jeho autorem je Ernst Nolte (1923-2016). Záložka knihy ho představuje jako „významného německého filosofa a historika, který ve svém díle brilantně analyzoval totalitární režimy 20, století.“ Sympatický nám autor být nemůže. Přesto si myslím, že říká věci, o kterých bychom měli uvažovat.

    Při četbě knihy jsem si často vzpomínal na slova, která řekl francouzský prezident Charles de Gaulle: „Ideologie přecházejí, národy zůstávají.“ Měl jsem pocit, že autor především usiluje o to, vysvobodit své krajany z komplexu viny za zločiny nacismu.
 
   Základní myšlenkou knihy je, že marxismus-leninismus, fašismus (včetně jeho radikální německé verze, nacismu) a islamismus jsou tři ideologie, tři hnutí, které spojuje společný odpor proti liberálnímu kapitalismu, údajně ztělesněnému Amerikou a Židy.
    
    Autor na příklad píše: „Pro marxismus-leninismus jsou USA hlavní mocností kapitalismu. (….) Pro nacionální socialismus byl amerikanismus opovrženíhodným způsobem existence, podporujícím to nejhorší v člověku, totiž hamižnost a hédonismus.“ A dále: 
„Zděšení islámských intelektuálů nad individualismem, nad konkurenčním snažením, nad bezduchostí existence Američanů, zaměřené jen na zisk, bohatství a rozkoše, bylo počátkem islamismu.“ (str. 235-236)
 
    Nolte má tendenci ospravedlňovat nacismus jako prostou odpověď na komunismus. Třeba slovy: „Když Hitler mluví o boji proti „zlatém drakovi“ Judovi, velmi se v tom blíží Leninovi a oba mají na mysli rozšíření peněžnictví s jeho tendencemi k úvěrovému hospodaření a ke zničení všech samostatných, osobních nebo kolektivních individualit.“ (str. 233)
 
    Zdůrazňuje sympatie, které Hitlerovo Německo vzbuzovalo v islámském světě. Píše: „Rasista Hitler se za války stal největší nadějí obrovských utlačovaných lidových mas Orientu a měl mnoho přátel v islámských zemích.“ (str. 222). Dlouze mluví o velkém Jeruzalémském muftím, jenž se jmenoval Hadž Amín al-Husajní. Ten byl přijat v Berlíně Hitlerem, organizoval muslimské divize SS v okupované Jugoslávii, mluvil v arabských vysíláních německého rozhlasu. Opakoval požadavek „těsné spolupráce s Německem, proti společným nepřátelům: Židům, bolševikům a Anglosasům.“(str. 112) (Připomeňme, že Amín Husejní se setkal v Berlíně i s vůdcem muslimské komunity v Protektorátu  Čechy a Morava, českým konvertitou na islám, který hlásal stejné myšlenky a po květnu 1945 byl zde dlouho vězněn.)
 
    Nolte o Amínu Husejnovi píše, že mu „nelze upřít status rozhodného obránce svobody svého národa a také všeobecných lidských práv.“ (str. 112-113)
 
    Zmiňuje, že po druhé světové válce Spolková republika Německo dala Izraeli tři miliardy dolarů a tak, „během poměrně krátké doby se z chudého Izraele stala relativně bohatá země.“ (str. 127)
 
        Jako dobrý Němec Nolte ovšem též zdůrazňuje, že muslimský antisemitismus se nerozvinul pod vlivem toho evropského. Jeho počátkem bylo už vyvraždění židovského kmene Kurajza v Arábii Mohamedem samotným. Cituje též židovského myslitele Majmonida, který už ve 12. století řekl, že muslimští Arabové jsou těmi nejhoršími utlačovateli Židů. (str. 153)
 
    Nolteho antisionismus se ovšem projevuje zcela nepokrytě. Říká na příklad: „Nic není pochopitelnější, než že vyhnaní Palestinci a s nimi prakticky všichni Arabové spatřovali v Izraeli stát dobyvačný, vyhánějící a loupeživý, jehož protiprávní existence nesmí být nikdy uznána. (str. 122)
 
    Čtenář se nemůže zbavit pocitu, že autorovy sympatie jdou jednoznačně na stranu oněch tří „radikálních hnutí odporu,“ která rozebírá. Jak jinak chápat třeba tato jeho slova: „Ve střetu západního a islámského světa tedy nepůjde o boj mezi pokročilými a zaostalými, nýbrž o zápas mezi životaschopnými věřícími a dekadentními bezvěrci. (….) Co by mohlo být podle všech běžných pojetí progresivnější a revolučnější než tato Maudídího věta: „Islám je ve skutečnosti revoluční a ideologický program, který chce změnit sociální řád celého světa a obnovit ho podle svých vlastních principů a ideálů.“ (str. 157)
 
    Myslel jsem si, že vzhledem k tomu, že se narodil v r. 1923, Nolte ještě bojoval za vítězství Vůdce a říšského kancléře. Na internetu jsem se ale dočetl, že vzhledem k fyzickému hendikepu nebyl odveden do armády, nýbrž jenom na odklizování ruin po bombardování. Pracoval tam spolu s arabskými dělníky a zajímal se už prý o jejich jazyk. Již dříve jsem mluvil o tradičně dobrých vztazích mezi Němci a muslimy. Pro český národ jde o obzvlášť nebezpečné ohrožení.
   
V každém případě, ve své knize Nolte vyžaduje „spravedlnost i pro Hitlera.“ S určitou nostalgií říká: „Kdyby v roce 1979 žil – konec konců teprve devadesátiletý – ještě kdesi v nějaké jihoamerické zemi, kladl by si otázku, zda by se neměl srovnávat i s veleknězem, který v jedné významné zemi také úspěšně provedl převrat:“ (str. 247) Onou významnou zemí byl samozřejmě Írán, kde Chomejní se dostal k moci v roce 1979. Ten prohlašoval, že „Izrael, zárodek zkázy islámského světa, se musí zničit.“ (str. 166)
 
    Nolte píše, že v roce 1939 „k rozšíření na válku celoevropskou došlo z vůle Anglie.“ (str.251) Srovnává americké bombardování Hirošimy a Nagasaki atomovými bombami s „konečným řešením židovské otázky,“ zorganizované německými nacisty. (str.253)
 
    Mluví o „americko-izraelské světovládě.“ Říká: „Moje kniha nepředstavuje nic jiného, než dějiny konečného vítězství židovského myšlení a života proti třem hnutí odporu - komunismu, nacionálnímu socialismu a islamismu.“ (str. 242)
 
    Někdo si možná řekne, proč o té knize tak dlouho mluvím. Myslím si, že je třeba znát naše odpůrce, dobře vědět o co usilují a proč. Jen tak je možné se jim účinně bránit.
 
    Nezapomínejme, že všechny tyto tři síly, které Nolte nazývá „hnutí odporu“, byly a jsou těmi nejhoršími metlami lidstva. První genocidu 20. století, genocidu Arménů, zorganizoval osmanský chalifát během první světové války. Pak přišly genocidy, páchané nacisty a komunisty.
 
    V současnosti, nacismus i komunismus stále ještě představují hrozbu, kterou nesmíme zapomínat. Ale nejnebezpečnější hrozbou je dnes samozřejmě islamismus.
 
    A pak, nacismus i komunismus vyšly přece jenom z evropského duchovního dědictví. Islamismus je něčím, nám zcela cizím. Islamizovaná Evropa, jejíž perspektiva se už jasně rýsuje v západoevropských metropolích, by byla odcizením nejenom kulturním, ale i fyzickým. Byla by úplným zánikem, nejenom morálním a duchovním, ale i biologickým, evropských národů.
 
    Snad bychom měli toto nebezpečí brát vážně a dělat proti němu vše, co můžeme, dokud je ještě čas.
 

Doporučujeme tyto základni knihy o islámu, neomarxismu a migraci z Afriky:

 
K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Propagandistický mýtus úspěšného zapojení uprchlíku do práce a důvod, proč nechtějí na Západě stejné mzdy v celé EU

 
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Klíčová slova: islamizace  | islám  | terorismus  | Izrael
2106 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Západ by nás s Ruskem klidně vyměnil, kdyby od něj něco potřeboval. Lekce reálpolitiiky od Lukáše VisingraAž pošlou policii na demonstranty... Šlachta zděšen. Očkování a kontroly
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď