reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ježíš Kristus a islám aneb islám a jeho vztah k Ježíši a křesťanství

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 19.4.2019 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

V předkládané knize autor zkoumá, jak se k učení Ježíše Krista staví islám, a zabývá se otázkou ideologických a teologických rozporů mezi těmito dvěma světovými náboženstvími. Lhoťan se tak snaží překlenout mnohdy příliš povrchní pohled na islám formulovaný propagátory mezináboženského dialogu.
 
Kniha poukazuje nejen na zásadní rozdíly mezi interpretací postavy Ježíše Krista v islámu a křesťanství, nýbrž také poukazuje na problémové části mezináboženského dialogu, kdy křesťané mnohdy podléhají strachu z kritiky kontroverzních části islámu. Přitom by však části islámu, jež jsou neslučitelné nejen s křesťanstvím, ale i s civilizovanou společností ctící humanitu a lidskou svobodu, neměly být přehlíženy.
 
V Čechách a na Moravě bývá součástí islámské misie místy až agresivní a lživá agitace zaměřující se proti křesťanství, kdy je muslimy využíváno protikřesťanských a protikatolických nálad v české společnosti. Tato kniha proto představuje sumarizaci základních faktů potřebných pro pochopení problému islámu a islamizace, a to nejen křesťany, ale i ateisty.
 
Byť je autor bývalým muslimem, jenž se po studiu života Ježíše Krista přiklonil ke křesťanství, uctívá jako zásadní hodnotu danou Bohem právo na svobodu přesvědčení. Jeho kniha tedy není zamýšlena jako prezentace pozitivního obrazu křesťanství na úkor islámu či ateismu, spíše má být české společnosti jakýmsi varováním, poněvadž vlivem současné expanze islámu podpořené vymíráním křesťanského společenství mohou již příští generace žít ve společnosti islámem formované. Na příkladu takovýchto společností podřízených islámskému právu se dnes již ukazuje, že i středověká křesťanská netolerance byla oproti vládě islámu jen „procházkou růžovým sadem“.
 

Předmluva autora k druhému vydání 

Když jsem v roce 2014 vydal poprvé tuto knihu, myslel jsem si, že zájem o ni bude malý. Jaké ovšem bylo mé překvapení, když se celý náklad prakticky za necelý rok rozebral a dotazů na další vydání mi začalo přicházet stále více. Myslím si, že to je jeden z důkazů, že náš národ není nábožensky chladný, pouze má odměřený vztah k organizovaným církvím, ale rozhodně není ateistický. 
 
Zároveň z debat v desítkách diskusí s občany a křesťany, které jsem absolvoval v letech 2014/2015 se ukázalo, že prostí lidé a věřící křesťané se nedokáží spokojit s oficiální prezentací islámu jako „mírumilovného“ a ke křesťanství tolerantního náboženství, ale ani s postoji některých církevních představitelů a teologů, kteří je přesvědčují o stejných základech a hodnotách islámu a křesťanství. Také mne zaujalo, že ve stále rozjitřenější veřejné debatě o islámu a přistěhovalectví muslimů do České republiky se obhájci islámu uchylují ke kdejakému útoku na sebemenší kritiku vůči islámu, ale mou knihu nechali úplně bez jakékoliv kritiky či napadání. 
 
Podle mne to jen dokazuje, že informace, otázky a fakta obsažené v této knize jsou pro ně těžko vyvratitelné a nechtějí jim dělat „reklamu“ či nějak upozorňovat na tento spis. Ovšem právě proto, že ze strany některých obhájců islámu a křesťanských teologů a duchovních je zde snaha utajit kontroverzní aspekty islámu a jeho případnou neschopnost žít v míru s naším křesťanským i ateistickým prostředím a hlásat jen pozitivní vztah k islámu a přistěhovalectví jeho vyznavačů do naší vlasti, právě proto je třeba ještě více vzdělávat nejen ateisty, nekřesťany, ale i křesťanský lid v této problematice. 
 
Myslím si také, že křesťané se nemohou divit vítěznému pochodu vyznavačů islámu skrze Evropu, když hlásání evangelia a prosazování křesťanských hodnot bylo některými teology a církevními představiteli zrušeno a nahrazeno mezináboženským dialogem a hlásáním bezbřehé reformace křesťanství k obrazu ateistickému a marxistickému. Toto druhé vydání jsem rozšířil o několik kapitol věnujících se jak duchovním tématům, tak i praktickému soužití muslimů s křesťany. Připojil jsem i předmluvu k druhému vydání od jednoho z našich křesťanských řeholníků. Snad vám čtenářům tato kniha pomůže lépe pochopit problematiku islámu z náboženského hlediska. A snad i pomůže těm z vás, kdo islám nekriticky obhajují, pochopit jeho negativní stránky. 
 
Byť kniha je o islámu a křesťanství, je užitečná i pro ateisty a nekřesťany, kteří v této tématice nemají příliš mnoho znalostí. Již jsem se setkal s bývalými muslimy, kteří přijali islám na základě islámské propagandy, jež lže o křesťanství, a když si tito lidé přečetli fakta o problematice islámu a křesťanství, uznali svůj omyl a islám opustili. Pevně věřím, že já, prostý věřící hříšník, budu moci na konci svého života vyznat spolu s apoštolem Pavlem: „Dobrý zápas jsem zápasil, běh jsem dokončil, víru udržel“. 
 
Ježíš Kristus a islám Aneb islám a jeho vztah k Ježíši a křesťanství
Druhé rozšířené vydání
Lukáš Lhoťan
ISBN:978-80-906030-4-2 
Popis: 1× kniha, brožovaná, 120 stran, česky 
Rozměry:14,5 × 20,5 cm
 

 

Doporučujeme tyto základni knihy o islámu, neomarxismu a migraci z Afriky:
 
K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Propagandistický mýtus úspěšného zapojení uprchlíku do práce a důvod, proč nechtějí na Západě stejné mzdy v celé EU

 
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Klíčová slova: islám  | křesťanství
reklama
959 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...OSN: Táák holenkové, a teď si džihádisty pěkně vemte domů do Evropy!Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o životToto se káže v brněnské mešitě: Židé a Američané jsou nepřátele islámu. Vyzývá se také k džiháduPapež František se omluvil muslimům za agresi křesťanů...

ePortal.cz

Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques BursíkováÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Imigrant za bílého dne znásilnil devítileté děvčátkoNástroj mocných: Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne. Ale "správně" volí ve volbách. Výsledky výzkumu giganta usvědčují. Pětinásobná převaha levičáckých zpráv

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propagandu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

„Nejsme žádní hajzlíci!“ Komentátorka stírá křičící umělkyni z Letné: Je to herečka, víc za tím nehledejmeJenom stojí a čučí! Prezident Zeman drsně zametl s těmi, kteří mu chodí na náměstí s červenými kartami
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď