reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ježíš Kristus a islám aneb islám a jeho vztah k Ježíši a křesťanství

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 19.4.2019 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

V předkládané knize autor zkoumá, jak se k učení Ježíše Krista staví islám, a zabývá se otázkou ideologických a teologických rozporů mezi těmito dvěma světovými náboženstvími. Lhoťan se tak snaží překlenout mnohdy příliš povrchní pohled na islám formulovaný propagátory mezináboženského dialogu.
 
Kniha poukazuje nejen na zásadní rozdíly mezi interpretací postavy Ježíše Krista v islámu a křesťanství, nýbrž také poukazuje na problémové části mezináboženského dialogu, kdy křesťané mnohdy podléhají strachu z kritiky kontroverzních části islámu. Přitom by však části islámu, jež jsou neslučitelné nejen s křesťanstvím, ale i s civilizovanou společností ctící humanitu a lidskou svobodu, neměly být přehlíženy.
 
V Čechách a na Moravě bývá součástí islámské misie místy až agresivní a lživá agitace zaměřující se proti křesťanství, kdy je muslimy využíváno protikřesťanských a protikatolických nálad v české společnosti. Tato kniha proto představuje sumarizaci základních faktů potřebných pro pochopení problému islámu a islamizace, a to nejen křesťany, ale i ateisty.
 
Byť je autor bývalým muslimem, jenž se po studiu života Ježíše Krista přiklonil ke křesťanství, uctívá jako zásadní hodnotu danou Bohem právo na svobodu přesvědčení. Jeho kniha tedy není zamýšlena jako prezentace pozitivního obrazu křesťanství na úkor islámu či ateismu, spíše má být české společnosti jakýmsi varováním, poněvadž vlivem současné expanze islámu podpořené vymíráním křesťanského společenství mohou již příští generace žít ve společnosti islámem formované. Na příkladu takovýchto společností podřízených islámskému právu se dnes již ukazuje, že i středověká křesťanská netolerance byla oproti vládě islámu jen „procházkou růžovým sadem“.
 

Předmluva autora k druhému vydání 

Když jsem v roce 2014 vydal poprvé tuto knihu, myslel jsem si, že zájem o ni bude malý. Jaké ovšem bylo mé překvapení, když se celý náklad prakticky za necelý rok rozebral a dotazů na další vydání mi začalo přicházet stále více. Myslím si, že to je jeden z důkazů, že náš národ není nábožensky chladný, pouze má odměřený vztah k organizovaným církvím, ale rozhodně není ateistický. 
 
Zároveň z debat v desítkách diskusí s občany a křesťany, které jsem absolvoval v letech 2014/2015 se ukázalo, že prostí lidé a věřící křesťané se nedokáží spokojit s oficiální prezentací islámu jako „mírumilovného“ a ke křesťanství tolerantního náboženství, ale ani s postoji některých církevních představitelů a teologů, kteří je přesvědčují o stejných základech a hodnotách islámu a křesťanství. Také mne zaujalo, že ve stále rozjitřenější veřejné debatě o islámu a přistěhovalectví muslimů do České republiky se obhájci islámu uchylují ke kdejakému útoku na sebemenší kritiku vůči islámu, ale mou knihu nechali úplně bez jakékoliv kritiky či napadání. 
 
Podle mne to jen dokazuje, že informace, otázky a fakta obsažené v této knize jsou pro ně těžko vyvratitelné a nechtějí jim dělat „reklamu“ či nějak upozorňovat na tento spis. Ovšem právě proto, že ze strany některých obhájců islámu a křesťanských teologů a duchovních je zde snaha utajit kontroverzní aspekty islámu a jeho případnou neschopnost žít v míru s naším křesťanským i ateistickým prostředím a hlásat jen pozitivní vztah k islámu a přistěhovalectví jeho vyznavačů do naší vlasti, právě proto je třeba ještě více vzdělávat nejen ateisty, nekřesťany, ale i křesťanský lid v této problematice. 
 
Myslím si také, že křesťané se nemohou divit vítěznému pochodu vyznavačů islámu skrze Evropu, když hlásání evangelia a prosazování křesťanských hodnot bylo některými teology a církevními představiteli zrušeno a nahrazeno mezináboženským dialogem a hlásáním bezbřehé reformace křesťanství k obrazu ateistickému a marxistickému. Toto druhé vydání jsem rozšířil o několik kapitol věnujících se jak duchovním tématům, tak i praktickému soužití muslimů s křesťany. Připojil jsem i předmluvu k druhému vydání od jednoho z našich křesťanských řeholníků. Snad vám čtenářům tato kniha pomůže lépe pochopit problematiku islámu z náboženského hlediska. A snad i pomůže těm z vás, kdo islám nekriticky obhajují, pochopit jeho negativní stránky. 
 
Byť kniha je o islámu a křesťanství, je užitečná i pro ateisty a nekřesťany, kteří v této tématice nemají příliš mnoho znalostí. Již jsem se setkal s bývalými muslimy, kteří přijali islám na základě islámské propagandy, jež lže o křesťanství, a když si tito lidé přečetli fakta o problematice islámu a křesťanství, uznali svůj omyl a islám opustili. Pevně věřím, že já, prostý věřící hříšník, budu moci na konci svého života vyznat spolu s apoštolem Pavlem: „Dobrý zápas jsem zápasil, běh jsem dokončil, víru udržel“. 
 
Ježíš Kristus a islám Aneb islám a jeho vztah k Ježíši a křesťanství
Druhé rozšířené vydání
Lukáš Lhoťan
ISBN:978-80-906030-4-2 
Popis: 1× kniha, brožovaná, 120 stran, česky 
Rozměry:14,5 × 20,5 cm
 

 

Doporučujeme tyto základni knihy o islámu, neomarxismu a migraci z Afriky:
 
K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Propagandistický mýtus úspěšného zapojení uprchlíku do práce a důvod, proč nechtějí na Západě stejné mzdy v celé EU

 
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Klíčová slova: islám  | křesťanství
reklama
915 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Voltaire napsal Mohamed byl vrah. Za tohle by dnes šel do vězení nebo by jej rovnou ukamenovala banda socialistů a muslimůČeská televize v duchu totalitních diskreditačních kampaní útočí na SPD. Lhala za SSSR, lže i za EUImigrant vypálil policejní služebnu: „A ven!“, hřímá ministr vnitraAlkohol: Juncker se obořil na „hloupé“ novináře !Kompromitující fotografie šéfa ČSSD s muslimy ze Saúdské Arábie. Už víte proč za schvalování útoku na muslimy je v ČR větší sazba jak za vraždu?

ePortal.cz

Rozvojové Česko a kapitalistická ČínaCirkus bude!

euPortal.cz

Kateřina Konečná z KSČM lže. Prokazatelně hlasovala pro usnesení, které má vést k odstranění překážek pro příchod migrantů z Afriky do EU. Pro hlasovali i ANO, ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL. Zde to jsou důkazyEU se nachází v té třetí variantě, kde se umlčování nepohodlných informací stává nejen její oficiální politikou, ale i téměř automatickým procesem veřejné debaty na úrovni mediální, akademické i politické

FreeGlobe.cz

Stovky nelegálních imigrantů z Afriky okupovaly největší francouzské letiště. Křičeli, že Francie nepatří Francouzům. Co dostali za odměnu? (+ video)Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe Jonese

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

ParlamentniListy.cz

VIDEO Lentilky! Špatné lentilky! Babiš vtrhl do prodejny a začal nadávat. Bylo pročOdstřel Klause ml. v ODS? „Cikánka“ nevadila, podřezaný Zeman také ne. Nové informace
Články autora
Průzkum
20 let od bombardování Jugoslávie. Bylo správné? Na letošek připadá 20. výročí od NATOvského bombardování Jugoslávie. Bylo to od NATO správné?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď