"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Egypt má jekot Amerického šerifa na háku

Autor: -bj- | Publikováno: 12.4.2019 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Administrativa USA si asi spletla dobu. V současnosti, kdy již dávno ve světě nehraje prim, stále šerifovsky rozkřikuje na jiné země, co mají a nemají dělat . Na Venezuelu, Turecko nebo naposledy na Egypt. Vyhrožuje mu, že pokud egyptská vláda nakoupí ruské multifunkční stíhačky Su-35, uvalí USA na Egypt sankce.

I kdyby bylo co rozmýšlet, na takovýto přístup a lá šerifa-pošuka může v dnešní době suverénní a hrdý arabský stát odpovědět jen jediným způsobem. Poslat prudící Ameriku do hajzlu. A to se také stalo.

Egyptský ministr obrany, Gamal Mazlum, ukázal Americe, kde je její místo. Americkému sekretáři pro zahraničí Pompeovi na jeho výhrůžky vzkázal, že Egypt a Rusko budou nadále vojensko-technicky spolupracovat, a výhrůžky USA nemohou ohrozit tuto spolupráci, jakož I žádná třetí země se nemůže vměšovat do bilaterálních vztahů, což je za čárou.

Šéf Branného a bezpečnostního výboru Egyptského parlamentu, Kemal Amir, poněkud velkoryseji dal USA nesrozuměnou, že i když země udržuje strategické vztahy s Washingtonem, Káhira se bude vždycky rozhodovat podle toho, co je pro Egypt výhodné.

zdroj:

https://www.telesurtv.net/news/egipto-rechaza-sanciones-eeuu-injerencia-20190410-0045.html

http://www.granma.cu/mundo/2019-04-11/egipto-rechaza-amenaza-de-sanciones-de-eeuu-11-04-2019-11-04-09

https://www.theborneopost.com/2019/04/10/pompeo-egypt-would-face-sanctions-over-russian-su-35s/

https://middleeastaffairs.net/2019/04/10/pompeo-egypt-would-face-sanctions-over-russian-su-35s/

https://riafan.ru/1161631-ekspert-obyasnil-pochemu-egipet-vybral-rossiiskie-istrebiteli-su-35

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-pelikan-nikuilin-tyden-s-prezidentem.A190411_212226_domaci_zaz

https://www.hlavnespravy.sk/rusky-velvyslanec-osn-nebenzja-uzemnil-arogantneho-americkeho-viceprezidenta-mike-penceho/1725791

1377 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Levičačka, která přijela poučovat, co se má a co ne: Návštěva Čaputové v PolskuRakouský ex-kancléř odmítl výzvu kapitánky Racketeové zachraňovat „klimatické uprchlíky“Psali jsme před 10 lety: Multikulturalizmus a bajka o zajíčkovi a lišceSoud v Německu: Imigranti brutálně umučili důchodkyniMatka dívky zavražděné islamisty v Maroku: "Nejspravedlnější by bylo vynést nad těmi zvířaty trest smrti"

ePortal.cz

Smutná realita Palestinské samosprávy- „je nás tisíce ochotných zabíjet“Tomáš Klus chátrá. Chce se stát domovníkem, kuchařem, nebo odchází do ústraní?

euPortal.cz

S přílivem nelegálních imigrantů do Evropy se zase roztrhl pytel a pašeráci nelegálních imigrantů ze sluníčkářských neziskovek využívají tuto skulinuCílené míchání lidí prováděné vládami a korporacemi

FreeGlobe.cz

Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslné

ParlamentniListy.cz

,,Z roku 89 je hromada hnoje.” Generál Blaško o Havlovi či ,,žbleptech” Jourové. Hledejte viníky, vyzýváRopa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď