"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Jak Islámský emirát stoupenců Alláha zanikl dřív, než vůbec vznikl

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 26.8.2009 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Tak to bych chtěl konečně zažít, abych v našich médiích uslyšel, spatřil či si přečetl, jak se lokální Arabové, co si říkají Palestinci, mezi sebou zabíjejí. A nehledí, jestli skolí starce či nevinné děti.

Zatím je praxe taková, že jakmile někoho v Gaze zastřelí izraelský voják, obykle teroristu, nebo ho zabije bombardování, jsou z toho málem celé úvodníky a rezoluce OSN, odsuzující agresivitu židovského státu. Přitom zůstane nezvratným faktem, že muslimů bylo ve svých vzájemných bratrovražedných půtkách zlikvidováno víc, než kolik jich kdy zabili Izraelci…

Naopak bez jakékoli odezvy je mimo jiné smrt 19 Palestinců a zranění více než 150 dalších, včetně civilistů a dětí, z toho 29 ve vážném stavu, jež si vyžádaly potyčky, které v těchto dnech vypukly v Pásmu Gazy mezi policií vládnoucího hnutí Hamas a disidentskou skupinou extremistů.
Většina z nich jsou civilisté.

Mezi zabitými je i vysoce postavený člen Hamasu a jedenáctileté děvče. Střety ve města Rafáh na jihu Pásma Gazy podle svědků pokračovaly celý den. Účastnili se jich salafisté (muslimští fundamentalističtí reformátoři), co si myslí, že islámské hnutí vládnoucí v Pásmu Gazy je příliš umírněné.

Policie zasáhla poté, co extremistická palestinská skupina přestala uznávat Hamas a vyhlásila vytvoření “Islámského emirátu” v Pásmu Gaza. Tento krok oznámil před ozbrojenými přívrženci salafistů člen vedení salafistické skupiny, jejíž název prý v překladu znamená “Vojáci stoupenců Boha”.

Jak napsal publicista Ulrich W. Sahm, přeložila Ludmila Hallerová a zprostředkovala Krista Gerloff, během pátečního modlitebního shromáždění postavil ve své mešitě v Rafahu šejk Abdel-Latif Abu Moussa hnutí Hamas před nepřijatelnou výzvu. Protože hnutí údajně “zesvětštělo” a nezavedlo důkladně islámský náboženský zákon šaríja.

Extremisté si dali jméno “Alláhovi Boží bojovníci” (Jund Ankar Allah). Ideologicky stojí blízko Al Kájdě Usamy bin Ladina. Arabský televizní vysílač Al Džazíra přenášel kázání Abu Moussy přímo z mešity. Kazatel byl obklopen zakuklenými ozbrojenci s kalašnikovy. Jeden z nich měl na sobě pás s výbušninou.

Čtyřposchoďový obytný dům odbojného šejka byl i s jeho obyvateli vyhozen do vzduchu. Napolo zřícená budova údajně nadále explodovala, zřejmě v důsledku v ní uskladněných výbušnin, oznámila dále Maan.

Zda při tom zahynuli nebo byli zranění i lidé, není známo, jelikož bojovníci Hamásu uzavřeli rozsáhlou oblast kolem budovy a nepustili tam žádnou sanitku, aby případně poskytla zraněným pomoc. Mešita, v níž šejk Abu Moussa před kamerami zvěstoval „Nové zrození islámského emirátu“ byla ostřelována z krátkého děla.

Ministerstvo vnitra Hamasu dále reagovalo vyhrůžkou, že bude zatýkat veškeré ozbrojence, co se postavili mimo zákon a šíří chaos. Hamas, jenž je sám na seznamu teroristických organizací, se pro svou radikálnost rozešel s umírněnějším hnutím Fatah, když převzal v roce 2007 násilím moc v Pásmu Gaza.

Strana Fatah od té doby “vládne” jen Palestincům na Západním břehu Jordánu a ovládá území Palestinské správy v Judeji a Samaří. Tam zase zatkli příznivci bývalého šéfa OOP Arafata stovky příslušníků a vůdců Hamasu a uzavřeli podniky, školy a instituce s Hamasem spojené.

Je pravděpodobné, že nakonec se stane faktem, že vzniknou místo tolik oplakávané Palestiny dva ministáty - Fatáhstan a Hamastan… Hamas, jenž připravil Fatáh o politickou moc nad Pásmem Gazy po krvavých srážkách loni v létě, tvrdí, že předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás a premiér Salam Fajjád spolupracují s Izraelem ve snaze Hamas oslabit.

Ve válkách s Araby už ztratil Izrael tisíce svých vojáků. Peter Bachrach (81) z Haify, jemuž padl syn Doron na libanonské frontě, se stal členem vedení “Yad Labanim - Paměti synů”, což je sdružení rodičů, jejichž děti byly zabity během šesti izraelsko-arabských válek.

“Mým úkolem je kontrolovat, jak na 32 školách Haify dbají na památku svých studentů, kteří padli na frontě. Je jich jen z haifských školních zařízeních asi 1 800, celkem v Izraeli jich bylo zabito na 26 tisíc. Jen z Vojenské akademie v Haifě je přes tři sta padlých absolventů. Ve škole, do níž chodil i můj syn Doron, je to na padesát obětí…”

Seděli jsme spolu v ostravském Domě knihy Librex, pili kafe a vedli řeči. Peter přiletěl z Haify na pietní setkání u příležitosti 70. výročí ostravského transportu do Niska. Prvního transportu Židů u nás. Povídali jsme si však o lokálních Arabech.

Představitelům palestinské autonomie se totiž nechce platit odškodnění obětem teroristických útoků, spáchaných jejich občany v Izraeli. Požádali USA, aby soudní rozhodnutí o zaplacení milionů dolarů bylo zrušeno jako „politicky a ideologicky motivované”….

Podle hlavního vyjednavače Afifa Safieha by platba přivedla arabskou samosprávu do bankrotu. Rozsudek vynesl Federální soud USA v roce 2006. Přikázal organizaci OOP a palestinské autonomii vyplatit odškodné, což se dodnes nestalo.

„Teroristé teď prosí americkou administrativu o pomoc a je smutné, že se jim dopřává sluchu. Kdo je potom na naší straně?“ ptá se vdova Leslye Knox, jíž soud přisoudil odškodné ve výši 174 milionů dolarů.

Dětem amerického občana Yarona Ungara, zabitého arabskými teroristy v Izraeli v roce 1996 mají Arabové zaplatit 116 milionů dolarů. Žádost o arabskou imunitu americký soud odmítl s poukazem, že Palestina jako stát neexistuje.

Podle „prezidentského dekretu“ musí každý kandidát do palestinského autonomního parlamentu akceptovat program Organizace pro osvobození Palestiny (OOP). To znamená uznání všech dřívějších dohod, které OOP uzavřela s Izraelem, a uznání práva Izraele na existenci, což jsou vedle vzdání se terorismu podmínky Izraele i tzv. Blízkovýchodního Kvartetu k jednání s představiteli Hamásu.

Hamas využíval příjmy z dodávek elektřiny k financování vlastních akcí. Inu, terorismus něco stojí. Elektrárnu v Gaze podporovala EU 6,5 miliony eur měsíčně, jelikož vytváří 25 % elektřiny v Pásmu Gaza a zásobuje 600 tisíc Palestinců.

Izraelská armáda a Hlavní bezpečnostní služba (Šabak) zadržely dodávku 6,5 dusičnanu draselného, ukrytého v pytlích, označených jako humanitární pomoc Evropské unie. Bezpečnostní síly skrýš objevily na palestinském nákladním voze na kontrolním stanovišti v Judeji.

Podle armádních informací měla být látka, maskované jako pytle s cukrem, dodána teroristům do Pásma Gazy. Dusičnan draselný je v Pásmu Gazy, v Judeji a Samaří zakázanou látkou kvůli tomu, že je teroristy využíván k výrobě výbušnin a raket Kassám…

Při výbuchu domu v obci Burejdž v Pásmu Gazy 15. února 2008 večer zemřel vysoký velitel palestinské teroristické organizace Islámský džihád. Ajmán Atalláh Fajád, známý také jako Abú Abdalláh, stál v čele Brigád Al Kuds. Výbuchem byl třípatrový dům zcela zničen a zahynulo i 6 dalších lidí, včetně manželky a dcery. Okolo 40 lidí bylo zraněno, z toho 9 těžce.

Hnutí islámského odporu (Hamas) oznámilo, že příčina výbuchu není známa. Svědci uvedli, že na místě byly fragmenty, které připomínaly části místně vyráběných raket. Zdá se tedy, že budova sloužila jako sklad zbraní i pašovaného amoniaku, který eplodoval.

“Nyní vás sionisté chrání,“ říká se v prohlášení, určeném silám Palestinské správy v Judeji a Samaří. “Jakmile však ochrana sionistů skončí, naši lidé vstoupí do vašich ústředí a vykopnou vás.“

“Vy si myslíte, že můžete zabíjet a zatýkat naše lidi z Fatáhu v Gaze?“ ptají se vzteklí fatáhovci.

Hamas loni pozatýkal v Pásmu Gazy dalších více než 200 členů Fatáhu poté, kdy výbuch neznámého původu zabil jednoho z jejich velitelů. Fatáh reagoval a uvěznil zase hamásovce v Judeji a Samaří a věznice Palestinské správy jsou v obou svých znepřátelených částech přeplněny. Kam se hrabou ty izraelské…

Členové gazanských teroristů získal v Pásmu Gazy tisíce automatických pušek M16 a Kalašnikov, spoustu dělostřeleckých granátů a raket, včetně velkého množství výbušnin, nášlapných min, tun munice i spousty ozbrojených džípů a transportérů. Ty Fatáhu v průběhu uplynulých let v rámci “nobelovských” dohod dodaly Egypt, USA a Izrael, aby si fatáhovská policie udělala sama pořádek s teroristy.

Mluvčí Hamasu nyní navíc trvá na své filozofii čistek a potvrdil svoji výzvu k zavraždění všech vedoucích představitelů Fatáhu, které označil za „psy, poslušné svých izraelských pánů.“

Rozšiřuje seznam se jmény několika desítek vedoucích představitelů Fatáhu, které má za přisluhovače amerického satana a za spiklence USA, s cílem svrhnout Hamas. První z předáků Fatáhu už byli popraveni, i když se skrývali třeba v Egpytě a převlékali se za ženy…

V Gaze Hamas před necelým rokem udeřil na klan spojený s rivalským Fatáhem, což vedlo k přílivu uprchlíků z řad Fatáhu do Izraele, který otevřel hranici s teroristickou entitou Pásma Gazy pro prchající čelné představitele Fatáhu a přijal řadu zraněných…

Taková je skutečná současná politická situace na Blízkém východu, ať si o ní přinášejí naše většinou proarabská média, co chtějí…

http://olser.cz/

3673 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683