"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Konvertita k islámu Vladimir Sáňka je šedou eminenci v pozadí války mezi Kavkazany a Araby v Muslimské obci v Praze

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 24.3.2019 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Český konvertita k islámu Vladimír Sáňka je šedou eminenci v zápase o nadvládu nad Muslimskou obci v Praze. Sáňka konvertoval k islámu v roce 1994 a nejprve se stal vlivným členem Islámské nadace v Praze (vlastni velkou mešitu na Černé mostě) a poté i předsedou Muslimské obce v Praze. Jenže postupně začal ztrácet svůj vliv a byl z Islámské nadace v Praze vyhozen a dnes mu zůstává pouze funkce v Muslimské obci v Praze.

Pokud by přišel i o tuto poslední funkci přišel, tak by ztratil poslední zbytky vlivu a hlavně přístup k neregistrovaným financím proudícím v zákulisí muslimské komunity. A pravě proto je dnes Kušnarenko nejdůležitější Sáňkův spojenec a pokud padne Kušnarenko, tak nejspíše padne i Sáňka a přijde tak o moc a peníze.  

Sáňka stojí za dlouhodobou snahou radikalizovat českou muslimskou komunitu salafijstickým směrem. Vydával například literaturu, která je i základem ideologie teroristické organizace Islámský stát. 

Zároveň se založením muslimské obce a získáním pozice předsedy dostal Sáňka k značným příjmům za halal certifikáty (tj. za doklady pro české firmy, že jejich produkty mohou jíst muslimové). Například jen letos v lednu zaslala firma LA LORRAINE Muslimské obci 87 000 korun, IREL, SPOL. S R.O. zaslala v prosinci 2018 částku 30 000 korun a také v prosinci firma MLÝN PERNER SVIJAN poslala 40 000 korun.

Muslimská obec také dostává celkem velké dary na svou činnost propagace islámu a provozu modlitebnu. Například v prosinci 2018 daroval obci neznámý dárce 43 300 korun a v srpnu 2018 dal dárce obci zase 58 800 korun. Na nedostatek peněz si tedy Muslimská obec nemůže stěžovat. Jen na dvou transparentních účtech má Muslimská obec 1 660 604 korun (955 056 + 705 548).  

V souvislosti s boji mezi skupinou kolem Sáňky a Kušnarenka proti ostatním frakcím v české muslimské komunitě se ke mne dostaly i informace, které koluji například v uzavřených muslimských skupinách, že Sáňka a jeho skupina si udělali z islámských aktivit velmi výnosný byznys.

Jako příklad je uváděn údajný sponzorský dar od neznámého dárce z jedné arabské země (údajně Saúdské Arábie) na tisk koránu, který měl být distribuován zdarma. Ovšem Muslimská obec měla korán prodávat a měla si získané peníze ponechat (otázkou je jestli byl prodej vůbec přiznán v účetnictví). Pokud jsou tyto tvrzeni z řad muslimů pravdivé, tak jen dokreslují, jak moc je výhodné pro Sáňku ovládat Muslimskou obec. Také česká policie našla v souvislosti s kauzou knihy Základy tauhidu u Sáňky doma velký obnos peněz s podivným původem.

Muslimové mezi sebou také obviňují Sáňku, že zneužíval svých kontaktu na české tajné služby k tomu, aby očerňoval jemu nepohodlné muslimy a jeho konkurenty a naopak pomáhal radikálně smýšlejícím muslimům nebýt v pozornosti české tajné služby. Byl to primárně Sáňka, kdo podporoval tolik roků dnes vazebně vyšetřovaného Samera Shehadeha a pokud tedy mají kritici z řad muslimů pravdu, tak právě díky pomoci Sáňky unikal Samer Shehadeha několik let pozornosti české kontrarozvědky BIS a mohl zde působit a šířit radikální salafismus. 
 
Jak vidíte, tak pokud s Kušnarenkem padne i Sáňka, tak padne člověk, který nesmazatelně zanechal v české muslimské komunitě stopu radikalismu a podivných finančních machinací.
 
Vladimir Sáňka s Kušnarenkem ve společnosti teplických muslimů. Kušnarenko má prst v symbolickém výrazu běžné pro salafistické hnutí a z něj vycházející teroristickou organizaci Islámský stát - vedle fotografie dvou bojovníku Islámského státu se stejným symbolem.
 
Vladimir Sáňka s Kušnarenkem ve společnosti teplických muslimů. Kušnarenko má prst v symbolickém výrazu běžné pro salafistické hnutí a z něj vycházející teroristickou organizaci Islámský stát - vedle fotografie dvou bojovníku Islámského státu se stejným symbolem
 
Doporučujeme tyto základni knihy o islámu:
K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Propagandistický mýtus úspěšného zapojení uprchlíku do práce a důvod, proč nechtějí na Západě stejné mzdy v celé EU

 
 
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

 

 

Klíčová slova: Česká republika  | islamizace  | terorismus
4855 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683