reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proč se mlčí o globální válce proti křesťanům? Proč v Evropě a USA nechtějí o pronásledovaní křesťanů slyšet?

Autor: Redakce | Publikováno: 13.1.2019 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Ukázka z knihy Globální válka proti křesťanům: V roce 1997 americký autor Paul Marshall prohlásil, že pronásledování křesťanů je „celý svět téměř úplně ignoruje“. Je jisté, že za šestnáct let od vydání Marshallova klasického díla Their Blood Cries Out (Jejich krev křičí) se mnohé změnilo. Byly založeny skupiny obhájců a pomocných organizací. Občas je pronásledování křesťanů v reportážích věnována pozornost velkých zpravodajských časopisů, jako jsou např. Economist, Newsweek, Commentary.
 
Všeobecně však válka proti křesťanům zůstává nejlépe utajovaným tajemstvím světa. Italská novinářka Francesca Paciová, píšící pro italský mediální trh, kde je pravděpodobně věnováno více pozornosti křesťanským tématům než kdekoliv jinde na světě, řekla o situaci pronásledovaných křesťanů v Iráku, Alžírsku a Indii: „Ignorujeme příliš mnoho věcí – anebo, což je ještě méně odpustitelné – tváříme se, že příliš mnoho věcí nevidíme.“ V roce 2011 hovořil na konferenci v Londýně katolický patriarcha Jeruzaléma Fouad Twal o krizi, které čelí arabští křesťané na Středním východě. Otevřeně se zeptal: „Slyší vůbec někdo náš nářek? Kolik ukrutností ještě musíme zažít, než nám vůbec někdo přijde na pomoc?“ Tyto otázky si zaslouží odpověď a pochopit motivy mlčení o globální válce proti křesťanům je dobrým začátkem.
 
Vysvětlení mlčení v sekulární oblasti V sekulární oblasti se protíná více faktorů, vysvětlujících relativní nezájem o globální pronásledování křesťanů. Prvním je, že někteří sekularisté mají malou osobní náboženskou zkušenost a co se týče náboženských záležitostí, mají málo znalostí. Dále: v některých sektorech veřejného mínění existuje podvědomé nepřátelství vůči institucionálnímu náboženství, zvláště křesťanství. Lidé, formovaní takovým pohledem, jsou nakloněni vidět křesťanství jako činitele represí, ne jejich oběti. Když se řekne „náboženské pronásledování“, vytanou jim na mysli křižácké války, inkvizice, náboženské války, Bruno a Savonarola, čarodějnické procesy v Salemu – všechny kapitoly z historie, kde je křesťanství líčeno jako zločinné. Pro mnoho dnešních lidí představuje křesťanství mužskou gerontokracii – vládu starých pánů v Římě, jež odsuzuje pokrokové jeptišky v Americe, nebo nesnášenlivé evangelikály, kteří chtějí omezit právo volby žen, nebo právo homosexuálů na svatby.
 
Oběti globální války proti křesťanům vyvracejí tyto názory tím, že ukazují křesťanství ne jako utlačovatele, nýbrž jako utlačovaného. Roku 2012 žily dvě třetiny křesťanů mimo oblast Západu a v polovině století jich budou již tři čtvrtiny. Tito křesťané často nesou dvojí nebo trojí stigma, protože nejen představují víru, která budí podezření, ale též utlačovanou etnickou skupinu (jako Karen nebo Čjin v Barmě), nebo sociální skupinu (jako konvertité Dalit, kteří tvoří 60 % veškerého křesťanského obyvatelstva v zemi).
 
Ve světle těchto faktů je na čase, aby se sekulární myšlení osvobodilo od Šifry mistra Leonarda. Dnešní křesťané nejsou těmi, kdo vysílají zuřivé vrahy; spíše jsou těmi, kdo prchají před vrahy, vysílanými jinými. Pro mnoho lidí je válka proti křesťanům prostě velice vzdálená. Dnešní mučedníci jsou zabíjeni na Srí Lance, na Maledivských ostrovech a v Súdánu, v místech, která by mnozí obyvatelé Západu těžko hledali na mapě, nehledě na to, že chybí osobní zájem o to, co se tam děje. Válka proti křesťanům je tedy neuvěřitelně komplexní, nemá žádné jednoduché vysvětlení a neexistuje žádný jednoduchý lék. To, co může bojovat s buddhistickými extremisty v Bangladéši, může být nevhodné proti narkoteroristům v Kolumbii.
 
Další důvod paralýzy uvedl francouzský intelektuál Régis Debray, vysloužilý levičák, který bojoval po boku Che Guevary. Debray říká, že protikřesťanské pronásledování přesně zapadá do politického slepého místa na Západě. Oběti jsou „příliš křesťanské“, aby vzrušovaly levici, a „příliš cizí“, aby zajímaly pravici. Západní politika povzbuzuje lidi, aby viděli jenom část obrazu. Konzervativci upozorňují na každý zločin islámských radikálů, nejsou však ochotni odsoudit izraelskou politiku, která často bere život arabskému křesťanství.
 
Liberálové oslavují mučedníky pravičáckých režimů v Latinské Americe, ale často nejsou ochotni uznat skutečnost protikřesťanské nenávisti v Hamasem ovládaném Pásmu Gazy, nebo skutečnost, že levicové režimy si volí křesťany za svůj první cíl.
 
 

K tématu doporučujeme:

Propagandistický mýtus úspěšného zapojení uprchlíku do práce a důvod, proč nechtějí na Západě stejné mzdy v celé EU

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
 

 

Klíčová slova: křesťanství
reklama
1157 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Lukáš Lhoťan komentuje: "Před německou 4. říši nás ochrání pouze USA aneb co nedokázal Hitler plní se skrze EU"Běžný den v Londýně? Barevný muž běhal s mačetou po stanici metra a pak to do něj napáliliKolik jich ještě bude? Pochod za imigrantem zavražděnou Rakušanku ve VídniDalší případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

ePortal.cz

Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekel

euPortal.cz

Kardinál Beran: Sebeupálení Palacha ani nikoho jiného nelze považovat za pozitivní a hrdinský skutek. Halík Palacha glorifikuje...Jak se krade přes petrodolar

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo seDrsná tečka za Palachem: Po zapálení muže na Václaváku ukázali na média. A přišla odpověď
Články autora
Průzkum
Přispívá imigrace k násilí na ženách? Rakouský ministr vnitra dal do přímé souvislosti vlnu násilí na ženách s imigrací, a chce jí čelit přísnějšími deportacemi. Přispívá podle Vás imigrace k vraždám a násilí na ženách?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď