"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Prezidenta Zemana citovali v německém parlamentu a reakcí byl nenávistný pokřik levice a pravice ...

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 28.5.2018 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Advokátku Kláru Samkovou zaujal projev poslankyně německého parlamentu Alice Weidel (Alternativa pro Německo – AfD). Poslankyně totiž na půdě německého zákonodárného sboru citovala českého prezidenta Miloše Zemana. Dočkala se za to nesouhlasného hučení, křiku a pískotu.

Kláru Samkovou zaujala jedenáctiminutová řeč poslankyně opoziční AfD Alice Weidel. Pro ty, kteří vládnou německým jazykem, sdílela video. Občané, kteří neovládají jazyk našich západních sousedů, si mohou přečíst „pracovní“ překlad na sociální síti Facebook.

Alice Weidel před poslanci zkritizovala sestavování rozpočtu. Vládní koalice kancléřky Angely Merkelové (CDU/CSU) a sociálních demokratů podle opoziční poslankyně nenalévá občanům čistého vína. Místo toho se je prý snaží „oblbnout“. Snaží se Němcům tvrdit, že je státní rozpočet vyrovnaný. Podle Weidelové přitom každý Němec sedí na hromadě dluhů, které bohužel odkáže svým dětem a vnukům. Poslankyně AfD se před poslanci rozohňovala, že vláda do rozpočtu kupříkladu nezahrnula 30 miliard euro, které posílá do Bruselu. Další miliardy prý tečou na podporu uprchlíků.

„Není to nic jiného než vykořisťování daňových poplatníků podle panských manýrů, které tady praktikujete. Zatímco se infrastruktura této země rozkládá, stát není schopen chránit své občany, tečou miliardy do přijímání a vyživování ilegálních přivandrovalců a do sociálních systémů,“ hřímala u pultíku politička. Z řad sociální demokracie se v tu chvíli začal ozývat nesouhlas. Post ministra financí v současné vládě zastává sociální demokrat Olaf Scholz.

Jenže projevy nesouhlasu dámu neodradily. Naopak ještě přitvrdila.

„Už žádné podrývání suverenity. Rozhodování nad naším rozpočtem patří do Berlína, a ne do Bruselu. V tomto smyslu končím citátem českého prezidenta Zemana, který vám už přednesla vážená bývalá poslankyně za CDU Erika Steinbach – cituji: ‚Jestliže žijete v zemi, kde vás potrestají za chytání ryb bez rybářského lístku, ne ovšem za ilegální překročení hranice bez platného cestovního pasu, pak máte plné právo říci, že tuto zemi řídí idioti.‘“

Od svých kolegů z AfD si Weidel vysloužila potlesk. Zato levicoví poslanci zareagovali na její slova a potažmo i na slova prezidenta Zemana nesouhlasným hučením, pískotem a křikem. „Buuuuuu,“ ozývalo se dokonce z levé části sálu.

Překlad celého projevu na Facebooku Kláry Samkové:

Dr. Alice Weidel (AfD): 
Vážený pane prezidente! Milé kolegyně a kolegové!
Rozpočet je nervem státu. Proto ho nesmí spatřit oko poddaného. Tuto větu, která je připisována kardinálu Richelieu, jste si evidentně napsali poslední desetiletí na své prapory; (potlesk=p AfD) protože hned na začátku při předkládání rozpočtu začíná mlžení a klamání. Místo toho, aby se suverénovi, občanovi, nalilo čistého vína, dostane se mu jen opentlených řečiček. A to už ani necítíte povinnost vůči nápisu na parlamentu „NĚMECKÉMU NÁRODU“. Národ si totiž chcete vybrat a zbastlovat sami. (p AfD)
 
Hovoříte o černé nule – ale ve skutečnosti sedí daňoví poplatníci na hromadě dluhů, které zdědí budoucí generace. Přesto nám rok co rok ministři financí, jako včera Olaf Scholz, věší bulíky na nos. Jak je to možné? Jednoduše: ve státním rozpočtu nejsou prostě uvedeny všechny výdajové položky. Protože: Kde je na příklad rozpočet EU? Správně – nikde. O těch téměř 30 miliardách eur, které do Bruselu Německo převádí, se v rozpočtu mlčí. Po brexitu bude tato položka dokonce větší. Záruky a garance za ostatní státy EU, banky a různé záchranné fondy EU dosahují gigantických rozměrů, nemluvě o saldech TARGET2, kterými si naše exporty vlastně sami platíme. (p AfD)
 
Rovněž se zveřejňuje pouze část faktických dluhů. Je to totiž stínové zadlužení, co jste pověsili na krk mladší generaci jako mlýnský kámen. Ekonom Rafelhüschen ve své Bilanci generací doložil: Na neuvěřitelných 7 biliónů eur se vyšplhá celkové zadlužení, které stát, země a obce nashromáždily, navýšené o budoucí platby a závazky ze zákonného systému sociálního pojištění a Vašich úctyhodných penzí. Já se ptám: Dá se ještě vůbec hovořit o zodpovědném hospodaření? (p AfD)
 
Mluvíte o zodpovědnosti, ale ve skutečnosti dáváte královské právo parlamentu, rozpočtové výsosti, beze studu z ruky. „No taxation without representation“ – žádné zdanění bez souhlasu parlamentu – je principem každé parlamentní demokracie. Federální ústavní soud zcela jasně definuje: jako zástupci národa musí udržovat zvolení poslanci Německého spolkového sněmu….kontrolu nad základními rozhodnutími rozpočtové politiky. Německý spolkový sněm nesmí svou rozpočtovou zodpovědnost přenášet na jiné subjekty neurčitými zplnomocněními rozpočtové politiky. Vy jste ale přesto souhlasili se záchrannými opatřeními, trvalými automatickými finančními mechanismy, a jásáte nad plány prezidenta Macrona – ani slovo proti gigantickému přesunu německých daní, ani slovo proti ministru financí EU. Naopak: zdá se vám, že zodpovědnost, kterou přenášíte na Paříž a Brusel, neběží dostatečně rychle – a tím, daně, na které jste vy nikdy nevydělali, vážené dámy a pánové. (p AfD)
 
Náš rozpočet je sociálně spravedlivý, tvrdíte. Německo má jedno z největších příjmových a výdajových zatížení ze všech západních států. Vaší absurdní daňovou politikou jsou zatíženi především pracující se středními a nízkými příjmy, především rodiny. Daňoví poplatníci krvácejí navíc rozmělněním svých úspor na nájemném, který si stát dovoluje nulovou a negativní úrokovou politikou EZB. Stát se tedy oddlužuje na vrub spořitelů a daňových poplatníků. (p AfD).
 
A pak tedy hovoříme o černé nule! Co je na tom spravedlivého, co je na tom sociálního, vážené dámy a pánové? Není to nic jiného než vykořisťování daňových poplatníků podle panských manýrů, co tady praktikujete. Zatímco se infrastruktura této země rozkládá, stát není schopen chránit své občany, tečou miliardy do přijímání a vyživování ilegálních přivandrovalců a do sociálních systémů. (p AfD – pokřik Ulli Nissen [SPD])
 
Je až zarážející: nejpozději do 20 let bude každý pátý důchodce odkázaný na životní minimum. I když celý život tvrdě pracovali, nemá v současnosti spousta seniorů dost peněz na živobytí. Dva příklady z Bochumi: na jedné straně Herbert W. Do poloviny 70. let pracoval v dolech, později u Opelu, mnoho let odváděl peníze do německého důchodového systému, teď sbírá o víkendech lahve před stadionem Ruhrstadion, aby si přilepšil ke své nuzné penzi. (Michael Grosse-Brömer [CDU/CSU]: Teta Alice vypráví pohádky!) Na straně druhé Sami A. Chodil také do těžké práce, byl osobním strážcem Osamy Bin Ladena, nikdy do německého sociálního systému nepřispíval, rád jezdí o víkendech na svém mopedu do přírody, dostává od státu 1 200 eur na měsíc, a to celých deset let. To je podle mě do nebe volající nespravedlnost, ze které byste se měli zodpovídat. (p AfD)
 
Tvrdíte, že náš rozpočet je orientovaný do budoucnosti. Naopak: šance pro budoucí generace spotřebováváte. Fundamentem našeho státu jsou lidé, kteří zde žijí a pracují. Ale nejsou to jen ti lidé, kteří zde žijí nyní, ale i ti, kdo zde budou žít v budoucnu. Ano, máme hlavní zodpovědnost pro lidi, pro rodiny, kteří zde žijí delší dobu, a těm musíme sloužit. Úlohou státu je totiž spravovat národní vlastnictví budované po generace pro blaho německého národa a ne je plnými hrstmi vyhazovat z okna; (p AfD) protože vlastníky jsou němečtí občané a ne vy, ne vláda. (Michael Grosse-Brömer [CDU/CSU]: Četla jste vůbec rozpočet? Nee!) Od roku 1972 se v Německu rodí každým rokem méně dětí, než lidí zemře. Pro přežití zdravého státu to je problém. Co jste proti tomu udělali? Nic, (Sören Bartol [SPD]: Co jste udělala vy? No ano, v každém případě nic účinného. Protože vy sázíte výlučně na kompenzační přistěhovalectví – taky to celou dobu říkáte.
 
U muslimských přistěhovalců totiž porodnost vypadá úplně jinak. Dokonce vám ani nevadí navršení počtu obyvatel příchozími zločinci s několika identitami. Ale já vám něco povím: burky, děvčata v šátkách, sociálními dávkami vyživovaní muži útočící noži a podobní darmošlapové (Ulli Nissen [SPD]:Co?) náš blahobyt, ekonomický růst a především sociální stát nezajistí. (p AfD – Sören Bartol [SPD]: To je ale čisté štvaní! – Volker Kauder [CDU/CSU]: Styďte se! – další pokřiky od SPD, Levice a BÜNDNIS 90/ZELENÝCH) Na to je, pane Kaudere, zapotřebí kvalifikovaného a ne neplánovaného, nezvládnutého přistěhovalectví. Německo je už dlouhou dobu zemí, do které přicházejí nekvalifikovaní přistěhovalci a odcházejí vysoce kvalifikovaní odborníci. (Dr. Anton Hofreiter [BÜNDNIS 90/DIE GRÜNEN]: Vás očividně těší vlastní odpornost! To je opravdu hnusné!) A co proti tomu děláte? Kdo bude v budoucnu vydělávat na důchody? Kdo platí vaše tučné výslužné, i vaše, pane Hofreitere, vy křikloune? (p AfD – Dr. Anton Hofreiter [BÜNDNIS 90/DIE GRÜNEN], otočen na AfD: Vy vzadu vůbec nemusíte tleskat! – Odpověď poslance Jürgena Braun a[AfD]: Styďte se! Pane Hofreitere, jste beznadějný případ!)
 
Snad vaši zlatí imigranti? To přece nemůžete myslet vážně. Zdá se, že občané vám jsou úplně jedno. Chcete se omezit pouze na to, že dovedete naši zemi k úpadku, člověk má dojem, že ho i urychlujete. To ovšem odpovídá vašim hodnotám. Když místopředsedkyně Spolkového sněmu pochoduje za transparentem, na kterém stojí „Německo, ty ubohý kuse lejna“, a všichni tady to akceptují, že je zvolena místopředsedkyní Spolkového sněmu – mluvím o Claudii Rothové – pak se není v tomto domě čemu divit. (p AfD)
 
Alternativa pro Německo AfD prosazuje naproti tomu zodpovědnost, spravedlnost a kvalitní budoucnost. Proto žádáme nejprve bezohledné skontro. Konečně se musejí všechny položky otevřeně vyložit na stůl. Zadruhé. Žádáme konečně zabezpečit sociální stát a vytvářet budoucnost. Strategie náhrady generací neřízeným přistěhovalectvím, částečně z kmenových kultur, které pohrdají ženami, se ukázala být slepou uličkou. (Britta Haßelmann [BÜNDNIS 90/DIE GRÜ- NEN]: Už je vám líp?) Blahobyt se může zajistit jen tehdy, když se investuje do bezpečných hranic a do budoucích generací. (p AfD)
 
Za třetí. Chceme opravdovou daňovou spravedlnost. Pracující se středním a nízkým příjmem musejí být konečně zatíženi poctivě. Musí se konečně zdvihnout nezdanitelné minimum. 2 000 eur brutto měsíčně bez daní, to by byla přece konečně vize; (p AfD) přece není možné, aby odborný pracovník se mzdou ve výši 1,3 násobku průměrné mzdy platil nejvyšší daňovou sazbu. Říkám vám: nadešel konečně čas na poctivou daňovou úlevu. (p AfD)
 
Za čtvrté. Už žádné podrývání suverenity. Rozhodování nad našim rozpočtem patří do Berlína a ne do Bruselu. V tomto smyslu končím citátem českého prezidenta Zemana, který vám už přednesla vážená bývalá poslankyně za CDU Erika Steinbach – cituji –: Jestliže žijete v zemi, kde vás potrestají za chytání ryb bez rybářského lístku, ne ovšem za ilegální překročení hranice bez platného cestovního pasu, pak máte plné právo říci, že tuto zemi řídí idioti. (p AfD – poslanci AfD vstávají – pokřiky ze strany SPD a BÜNDNIS 90/Zelených: fuj! – Pokřiky ze strany LEVICE: buu!)
 

A takhle se tvářili členové vlády po těch slovech. 

Poznámka redakce Eurabia.cz:

Poznejte svého nepřítele dříve než on zničí vás a naši společnost - kniha analyzující co to je multikulturalismus a neomarxismus: Evropa ve smrtelném sevření multikulturalismu a islámu

 

K článku doporučujeme:
Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | politická korektnost  | islamizace  | Německo  | imigrace  | přistěhovalectví
2439 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Pokrytectví neziskovek. Stěžují si na trestnost šíření fake news v Egyptě, ale v Evropě trestnost fake news podporují ...Syn Hamásu - prezentace knihy odpadlíka z řad islámských fundamentalistů ...Soud: Měla tanga, může si za to samaStudie: Polovina občanů v Sasku má Německo za "nebezpečně přeimigrované"Aktivisté neziskovky pomáhající uprchlíkům je učili lhát a to tak, aby měli šanci získat azyl v Evropě!

ePortal.cz

Čtvrteční demonstrace na Václaváku proti Babišovi se vydařila. Vedle holubic míru byly k vidění také šibenice míruAlternativní server ePortal.cz, který za vás bojuje proti politické korektnosti, multikulturalismu a genderismu, se ocitl na hraně propasti. Bez vaší finanční pomoci po 15 letech existence skončíme

euPortal.cz

To, co se stalo Babišovi, je pěkná prasárna, a ukazuje to, že se sluníčkáři chovají jako dobytkovéToto je vědomá lež a manipulace s historií. Války existovaly dávno před tím, než vznikly moderní národy a nacionalismus

FreeGlobe.cz

Juncker se počůral nebo pokakal? Přinášíme nehezké video! Rozhodněte sami (+ video)Jediný dovolený rasismus a sexismus. Jedna z největších reklamních agentur vyhodila bílé muže

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životPodívejte se na děsivé video, jak funguje dnešní svět. Není vhodné pro děti, těhotné ženy a lidi s nestabilní psychikou...

euServer.cz

Jak daleko je ze Sarajeva do Palerma? 21 let. Uvidíme, jak to dopadne v ANO, kde se nyní bude rozhodovat...O tom se nikde nepíše. Slonková spáchala tuto ohavnost...

ParlamentniListy.cz

Z demonstrace Za slušné Česko: Miloši, odstup nebo zemři! V průvodu jde i KalousekProfesor Jirák, legenda české teorie médií: Opravdu váhám, zda v kauze „mladý Babiš“ převažuje veřejný zájem nad ochranou soukromí. Co jsme se vlastně dozvěděli nového?
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď