"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ambasáda USA v Jerusalemě je symbol, že jsme ještě před islámem nekapitulovali

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 21.5.2018 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

14. května 2018, při příležitosti oslav sedmdesátého výročí založení Izraele, Spojené státy americké oficiálně přemístily své velvyslanectví z Tel-Avivu do Jeruzaléma, hlavního města tohoto státu.
 
    Víme, že celá řada amerických prezidentů, během svých volebních kampaní, tento krok slibovala, ale nakonec svůj slib nedodržela. Teprve Donald Trump ho dodržel. Původně plánoval, že do Jeruzaléma při té příležitosti sám přijede. Nakonec přijet nemohl. Přijeli tam ale jeho poradce a zeť Jared Kushner, se svojí chotí, prezidentovou dcerou Ivankou a další významné americké osobnosti. Konkrétně ministr financí Steven Mnuchin a dvanáct členů kongresu.
    Je to velmi důležitá a radostná zpráva. A řekl bych nejen pro Židy a ty, kteří, ať už z jakýchkoli důvodů, s nimi sympatizují. Známe výraz: „Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem.“ To je zásada, vedoucí všechny realisticky uvažující, kteří nejsou zaslepeni předsudky.
 
    Ve Francii přispívám na server Riposte laïque, obdobný našemu Eurabia. Aniž by byl přímo spojen s nějakou konkrétní politickou stranou, server uveřejňuje i články přívrženců Marine Le Penové. Paní Christine Tasin, spoluzakladatelka tohoto serveru, se nyní v Jeruzalémě zúčastnila oslav sedmdesátého výročí založení židovského státu a přemístění amerického velvyslanectví do jeho hlavního města. Napsala o tom nadšenou reportáž, kde zdůrazňuje rozdíl mezi vlastenectvím Izraelců a pasivitou svých francouzských krajanů. 
 
    Paní Tasin pak napsala též dlouhý článek o situaci na pomezí pásma Gaza, kde též byla. Popisuje v něm, jak Izraelci se snaží za každou cenu vyhnout zbytečným obětem mezi jejich odpůrci, jak na opak oni úmyslně vystavují i ženy, děti, dospívající, jen aby zapůsobili na city světového veřejného mínění. Přitom, jinde Christine Tasin neváhala ostře napadnout amerického miliardáře židovského původu, narozeného v Maďarsku, Georgese Sorose, který financuje invazi Evropy muslimy. Christine Tasin není ovládaná předsudky ani na jednu, ani na druhou stranu. Hájí prostě zájmy svého národa, své civilizace.
 
    Server Résistence républicaine, spolupracující s Riposte laïque, uveřejnil nyní i článek paní Bat Ye´Or, jejíž kniha „Eurabia, evropsko-arabská osa,“ inspirovala název našeho zdejšího serveru.
    
    Je podstatné uvědomit si, že otázka Jeruzaléma se netýká pouze Izraele. Jakýkoli úspěch islámského světa v této otázce by pro něj znamenal obrovské povzbuzení, dodal by mu další silu a energii k dalším výbojům, především k nám, do Evropy.
 
    Pak je tady ještě další dimenze tohoto problému, o které je třeba uvažovat. Zdá se mi nepochybné, že způsob, jak se nyní Evropa poddává islámské invazi, je spojen s vážnou morální a duchovní krizí tak mnoha Evropanů. Ti už prostě nevěří ve své dědictví, ve své hodnoty.
    Je třeba si položit otázku proč. Důvodů k tomu je celá řada. V každém případě ale mezi ně patří zklamání z jednání tak mnoha osobností, patřících do evropských duchovních elit, které se nevyhnuly radikálnímu rozporu mezi učením náboženství lásky a zcela odlišnému chování. Nejhorší příklady tohoto rozporu ilustrují osobnosti, jako byl na příklad prezident slovenského státu, Josef Tiso (1887-1947), katolický kněz.
 
    Po hrůzách druhé světové války a holokaustu se samozřejmě mnoho křesťanů snažilo chyby napravovat. Je to něco zcela podstatného. Křesťansko-židovské sblížení, jak ho ilustroval Druhý vatikánský koncil (1962-1965) a deklarace Nostra Aetate, je podstatné jak pro židy, tak pro křesťany. Židům umožňuje žít v míru v zemích křesťanského světa. Křesťanům umožňuje nebýt paralyzovaní výčitkami svědomí. Oběma umožňuje neoslabovat se vzájemně, nýbrž se společně bránit proti silám, které je ohrožují oba: marxismu a muslimskému extremismu.
 
   14. června 2017 jsem zde psal o oslavě padesátého výročí sjednocení Jeruzaléma, která se konala ve svatovítské katedrále na Hradčanech, pod záštitou a za přítomnosti pražského arcibiskupa, Jeho Eminence Dominika, kardinála Duky, s účastí izraelského velvyslance v České republice Daniela Merona, místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Bartoška, předsedy Ekumenické rady církví Daniela Fajera a dalších významných osobností.
    Podobné iniciativy samozřejmě hrají významnou roli při formování veřejného mínění. Víme, že prezident republiky Miloš Zeman se vyjádřil ve prospěch přemístění českého velvyslanectví v Izraeli do Jeruzaléma. Je nutné děla vše, aby k tomu skutečně došlo.
 
   Je třeba vše vidět v určité historické perspektivě. I ti, kterým arabsko-izraelský konflikt neležel tolik na srdci, kteří byli prostě pouze českými vlastenci, v letech druhé světové války věděli, že příbuzný Yassera Arafata, Hadž Amín Husseini, velký Jeruzalémský mufti, který organizoval muslimské divize Waffen SS v okupované Jugoslávii, je jejich nepřítelem. Ti se pak mohli jenom radovat, když Izrael v letech 1956, 1967, 1973, 1982 porazil arabské spojence Sovětského svazu.
    Dnes nemohou ignorovat, do jaké míry by přemístění českého velvyslanectví v Izraeli do jeho hlavního města přispělo k oslabení arogance muslimských dobyvatelů Evropy, tedy i naší rodné země.
 
K článku doporučujeme:
Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?
Evropa ve smrtelném sevření multikulturalismu a islámu
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | politická korektnost  | islamizace  | islám  | Izrael
2137 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Green Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav CílekZápad by nás s Ruskem klidně vyměnil, kdyby od něj něco potřeboval. Lekce reálpolitiiky od Lukáše Visingra
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď