reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Merklová ho pozvala a on se takto odvděčil. Za brutálním útokem na mladé Židy v Berlíně stál syrský uprchlík

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 20.4.2018 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Německá veřejnost i politici jsou pobouřeni aktuálně velmi propíraným případem projevu nenávisti vůči Židům. Krátké video, na kterém mladý muslim zaútočil na mladíky s jarmulkami na hlavě, zveřejnila všechna klíčová německá média.

V Německu se v posledních měsících hlasitě hovoří o narůstajícím antisemitismu, který mají v mnoha případech na svědomí příslušníci muslimské komunity. Němečtí Židé často raději na veřejnosti skrývají svůj původ a vyhýbají se nošení symbolů své víry. Případy, kdy došlo k napadení kvůli nošení židovských symbolů, se množí a němečtí Židé, kteří toho tolik vytrpěli za druhé světové války, se opět začínají obávat o svoji bezpečnost.

Narůstající antisemitismus v Německu je vzhledem k nacistické minulosti země citlivé téma a každý takový útok je sledován s neskrývaným znepokojením. Velký prostor v médiích dostal aktuální případ projevu antisemitismu z Berlína, kde devatenáctiletý uprchlík ze Sýrie zaútočil na dvojici mladíků, kteří měli na hlavě tradiční židovskou jarmulku. Izraelec i jeho kamarád byli nejprve verbálně napadáni trojicí arabských mužů a následně došlo i na fyzický útok.

Jak ukazují videozáběry, mladík se vrhl na dvojici s páskem v ruce a následně chtěl použít také láhev. Jeden z dvojice napadených vše natáčel a vytrval až do chvíle, kdy se dali pachatelé na útěk. K incidentu došlo toto úterý a včera se již strůjce útoku sám přihlásil na policii a byl umístěn do vazby. Vyšetřovatelé po přezkoumání jeho identity zjistili, že syrský mladík přišel do Německa na začátku migrační vlny v roce 2015.

Videozáznam útoků

Jeden z napadených o incidentu hovořil v médiích a uvedl, že sice žije v Izraeli, ale nemá židovské kořeny. Jarmulku dostal od svého kamaráda a rozhodl se ji nosit v Berlíně v rámci svého soukromého experimentu. „Nejsem Žid, ale vyrůstal jsem v této komunitě a mám mezi nimi mnoho přátel. Chtěl jsem vyzkoušet, jaké budou v Berlíně reakce,“ uvedl nejmenovaný mladík pro magazín Stern.

K antisemitskému útoku došlo ve dnech, kdy slaví Izrael sedmdesátileté výročí své existence, v průběhu těchto dekád musel o svoji samostatnost tvrdě bojovat. Nejtvrdší zkouškou byla patrně tzv. „Šestidenní válka“, když byl zkraje června napaden arabskou koalicí. I přes početní převahu nepřítele však Izrael útoku nejenom odolal, ale koaliční jednotky Egypta, Jordánska a Sýrie posílené o jednotky dalších arabských států zahnal daleko za své hranice.

Aktuální antisemitský útok v Berlíně tvrdě odsoudili vrcholní němečtí politici. „Něco takového považujeme za ostudné. Proti jakýmkoli náznakům antisemitismu se musíme odhodlaně postavit,“ uvedl na shromáždění u příležitosti 70. výročí vzniku Izraele ministr zahraničí Heiko Maas. Jednání syrského uprchlíka odsoudila také kancléřka Angela Merkelová, když jeho čin označila za „děsivý incident“ a prohlásila že „boj proti projevům antisemitismu musí skončit vítězně“.

K článku doporučujeme:
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | Izrael  | Sýrie
reklama
2581 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Tohle je umění v Brně: Muslimka vytahuje z pochvy českou vlajku....Prezidenta Zemana citovali v německém parlamentu a reakcí byl nenávistný pokřik levice a pravice ...Další děsivý případ mrzačení dívek ženskou obřízkou ve Švédsku! Fotografie: Zastánci multikulti a odpůrci Alternativy pro Německo se pokusili o vražduBrňané demonstrovali proti hře urážející Ježíše a vyzvali muslimské herce: Nehrajte v té zvrácené hře ...

ePortal.cz

Student pražského gymnázia promlouvá o propagandě na školní půdě. Je v tom namočená TOPka a zvedne se vám z toho žaludekPrasárna, perverze a hnus. Za tohle by měly padat hlavy!

euPortal.cz

Další šok – ČSSD chce přijímat africké a arabské migranty do ČR. Nevěříte? Tak čtěte tohleTyto věci připravila Evropská unie, aby Vám znepříjemnila život...

FreeGlobe.cz

Immigrant surprise! Vloupali se do náklaďáku, aby překročili nelegálně hranici. Čekal tam na ně lední medvěd (+ video)Policie zatkla novináře. Dopustil se strašného zločinu. Chtěl udělat reportáž o soudním líčení s gangem muslimských znásilňovačů (+ video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Přišel přivítat ruské motorkáře – no a co na tom, pane Wollnere? Chorál blbců, kteří jím proklínají své zrození, buší i nadále do našich ušíZaorálek dál boří i to, co z ČSSD ještě zbylo

ParlamentniListy.cz

Brno? Já vím, o co jim šlo, odsoudil Zdeněk Zbořil divadlo o Ježíšovi. Padla silná slovaÚchylárna a zhanobení státní vlajky, napsal právník o vagině v divadle v Brně. Žít Brno syčí na kardinála Duku
Články autora
Průzkum
Jak se díváte na vyhoštění ruských diplomatů z ČR? Trojčení kolem Skripala a humbuk s vyhošťováním diplomatů je poněkud zvláštní. Jak se díváte na vyhoštění ruských diplomatů z ČR?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď