"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Merklová ho pozvala a on se takto odvděčil. Za brutálním útokem na mladé Židy v Berlíně stál syrský uprchlík

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 20.4.2018 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Německá veřejnost i politici jsou pobouřeni aktuálně velmi propíraným případem projevu nenávisti vůči Židům. Krátké video, na kterém mladý muslim zaútočil na mladíky s jarmulkami na hlavě, zveřejnila všechna klíčová německá média.

V Německu se v posledních měsících hlasitě hovoří o narůstajícím antisemitismu, který mají v mnoha případech na svědomí příslušníci muslimské komunity. Němečtí Židé často raději na veřejnosti skrývají svůj původ a vyhýbají se nošení symbolů své víry. Případy, kdy došlo k napadení kvůli nošení židovských symbolů, se množí a němečtí Židé, kteří toho tolik vytrpěli za druhé světové války, se opět začínají obávat o svoji bezpečnost.

Narůstající antisemitismus v Německu je vzhledem k nacistické minulosti země citlivé téma a každý takový útok je sledován s neskrývaným znepokojením. Velký prostor v médiích dostal aktuální případ projevu antisemitismu z Berlína, kde devatenáctiletý uprchlík ze Sýrie zaútočil na dvojici mladíků, kteří měli na hlavě tradiční židovskou jarmulku. Izraelec i jeho kamarád byli nejprve verbálně napadáni trojicí arabských mužů a následně došlo i na fyzický útok.

Jak ukazují videozáběry, mladík se vrhl na dvojici s páskem v ruce a následně chtěl použít také láhev. Jeden z dvojice napadených vše natáčel a vytrval až do chvíle, kdy se dali pachatelé na útěk. K incidentu došlo toto úterý a včera se již strůjce útoku sám přihlásil na policii a byl umístěn do vazby. Vyšetřovatelé po přezkoumání jeho identity zjistili, že syrský mladík přišel do Německa na začátku migrační vlny v roce 2015.

Videozáznam útoků

Jeden z napadených o incidentu hovořil v médiích a uvedl, že sice žije v Izraeli, ale nemá židovské kořeny. Jarmulku dostal od svého kamaráda a rozhodl se ji nosit v Berlíně v rámci svého soukromého experimentu. „Nejsem Žid, ale vyrůstal jsem v této komunitě a mám mezi nimi mnoho přátel. Chtěl jsem vyzkoušet, jaké budou v Berlíně reakce,“ uvedl nejmenovaný mladík pro magazín Stern.

K antisemitskému útoku došlo ve dnech, kdy slaví Izrael sedmdesátileté výročí své existence, v průběhu těchto dekád musel o svoji samostatnost tvrdě bojovat. Nejtvrdší zkouškou byla patrně tzv. „Šestidenní válka“, když byl zkraje června napaden arabskou koalicí. I přes početní převahu nepřítele však Izrael útoku nejenom odolal, ale koaliční jednotky Egypta, Jordánska a Sýrie posílené o jednotky dalších arabských států zahnal daleko za své hranice.

Aktuální antisemitský útok v Berlíně tvrdě odsoudili vrcholní němečtí politici. „Něco takového považujeme za ostudné. Proti jakýmkoli náznakům antisemitismu se musíme odhodlaně postavit,“ uvedl na shromáždění u příležitosti 70. výročí vzniku Izraele ministr zahraničí Heiko Maas. Jednání syrského uprchlíka odsoudila také kancléřka Angela Merkelová, když jeho čin označila za „děsivý incident“ a prohlásila že „boj proti projevům antisemitismu musí skončit vítězně“.

K článku doporučujeme:
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | Izrael  | Sýrie
4123 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proč idioti vládnoucí této zemi rozpoutali kolotoč krevní msty s Afgánci? Poděkujte jim, až se nějaký Afgánec odpálí v PrazeTrapas Macrona: Podle prezidenta je tento Afričan budoucnosti Francie, ale najednou jej zatkli za drogové deliktySlovenka se v Itálii družila s migrantem. Povídali si, popíjeli, ale pak sranda skončila a začal nucený sexFanatičtí zastánci imigrantů z Afriky zabránili deportaci zločinci, který byl odsouzen za znásilnění mladé dívky. Bravo!28. říjen - symbolický den, kdy zvítězili Češi, Slováci a Moravané, podporující židy, a prohráli Němci, podporující muslimy

ePortal.cz

Profesor Piťha našel zastání. Asi uhádnete u koho. Díky za to!Bývalá milenka Tomáše Halíka odhalena. Nebudete věřit, o koho se jedná

euPortal.cz

Miloš Zeman opět promluvil velmi nehezky o Romech. Podívejte se...Tajemní vládci světa. Podívejte se na šokující a děsivý dokument o tom, co dělají lidé, kteří ve skutečnosti ovládají svět a kdo ze známých politiků v tom s nimi jede

FreeGlobe.cz

Jsme připraveni na chaos? Máte svoji skupinku poslední záchrany?Coca Cola vzkazuje: Nazdar, mrtvolo! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životPodívejte se na děsivé video, jak funguje dnešní svět. Není vhodné pro děti, těhotné ženy a lidi s nestabilní psychikou...

euServer.cz

Lži piráta Ivana Bartoše šířícího nenávistNikým nevolení drzí pisálkové mohou stále beztrestně urážet demokraticky zvolené politiky

ParlamentniListy.cz

"Hutka lže." Písničkář se soudí, jde o udáváníBordel v EU. Německu se daří, protože pracujeme na ně, ne oni na nás. Nechali jsme se oblbnout. Zanikneme, pokud nebudeme schopni této věci… Poslanec KŠCM hovoří
Články autora
Průzkum
Jakou okupaci Čech byste dnes považovali za nejhorší? Výročí 50 let od potlačení Pražského jara dává připomenout, že české země to v dějinách neměly vždycky lehké. Jakou okupaci Čech byste dnes považovali za nejhorší?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď