"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Merklová ho pozvala a on se takto odvděčil. Za brutálním útokem na mladé Židy v Berlíně stál syrský uprchlík

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 20.4.2018 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Německá veřejnost i politici jsou pobouřeni aktuálně velmi propíraným případem projevu nenávisti vůči Židům. Krátké video, na kterém mladý muslim zaútočil na mladíky s jarmulkami na hlavě, zveřejnila všechna klíčová německá média.

V Německu se v posledních měsících hlasitě hovoří o narůstajícím antisemitismu, který mají v mnoha případech na svědomí příslušníci muslimské komunity. Němečtí Židé často raději na veřejnosti skrývají svůj původ a vyhýbají se nošení symbolů své víry. Případy, kdy došlo k napadení kvůli nošení židovských symbolů, se množí a němečtí Židé, kteří toho tolik vytrpěli za druhé světové války, se opět začínají obávat o svoji bezpečnost.

Narůstající antisemitismus v Německu je vzhledem k nacistické minulosti země citlivé téma a každý takový útok je sledován s neskrývaným znepokojením. Velký prostor v médiích dostal aktuální případ projevu antisemitismu z Berlína, kde devatenáctiletý uprchlík ze Sýrie zaútočil na dvojici mladíků, kteří měli na hlavě tradiční židovskou jarmulku. Izraelec i jeho kamarád byli nejprve verbálně napadáni trojicí arabských mužů a následně došlo i na fyzický útok.

Jak ukazují videozáběry, mladík se vrhl na dvojici s páskem v ruce a následně chtěl použít také láhev. Jeden z dvojice napadených vše natáčel a vytrval až do chvíle, kdy se dali pachatelé na útěk. K incidentu došlo toto úterý a včera se již strůjce útoku sám přihlásil na policii a byl umístěn do vazby. Vyšetřovatelé po přezkoumání jeho identity zjistili, že syrský mladík přišel do Německa na začátku migrační vlny v roce 2015.

Videozáznam útoků

Jeden z napadených o incidentu hovořil v médiích a uvedl, že sice žije v Izraeli, ale nemá židovské kořeny. Jarmulku dostal od svého kamaráda a rozhodl se ji nosit v Berlíně v rámci svého soukromého experimentu. „Nejsem Žid, ale vyrůstal jsem v této komunitě a mám mezi nimi mnoho přátel. Chtěl jsem vyzkoušet, jaké budou v Berlíně reakce,“ uvedl nejmenovaný mladík pro magazín Stern.

K antisemitskému útoku došlo ve dnech, kdy slaví Izrael sedmdesátileté výročí své existence, v průběhu těchto dekád musel o svoji samostatnost tvrdě bojovat. Nejtvrdší zkouškou byla patrně tzv. „Šestidenní válka“, když byl zkraje června napaden arabskou koalicí. I přes početní převahu nepřítele však Izrael útoku nejenom odolal, ale koaliční jednotky Egypta, Jordánska a Sýrie posílené o jednotky dalších arabských států zahnal daleko za své hranice.

Aktuální antisemitský útok v Berlíně tvrdě odsoudili vrcholní němečtí politici. „Něco takového považujeme za ostudné. Proti jakýmkoli náznakům antisemitismu se musíme odhodlaně postavit,“ uvedl na shromáždění u příležitosti 70. výročí vzniku Izraele ministr zahraničí Heiko Maas. Jednání syrského uprchlíka odsoudila také kancléřka Angela Merkelová, když jeho čin označila za „děsivý incident“ a prohlásila že „boj proti projevům antisemitismu musí skončit vítězně“.

K článku doporučujeme:
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | Izrael  | Sýrie
5219 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683