"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Lze označit podporovatele ukamenování cizoložnic a vraždění odpadlíků od islámu za umírněné muslimy?

Autor: Redakce | Publikováno: 11.4.2018 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Ukázka z knihy Islám a terorismus: V souvislosti s teroristickými útoky a muslimy slýchávám často, že podobných fanatiků je menšina, že ne všichni muslimové jsou fundamentalisté (tj. doslovně vykládají Korán, či důsledně dodržují některá nařízení islámu). Jistě to uslyšíme i po včerejších útocích ve Francii, a samozřejmě islám s tím nemá nic společného. Samozřejmě, že MÁ.
 
Pro doložení mého tvrzení je třeba nyní udělat menší odbočku a podívat se na některé statistické průzkumy věnující se této problematice. Terorismus způsobil v roce 2015 úmrtí téměř 30 tisíc osob po celém světě. Téměř tři čtvrtiny těchto osob mají na svědomí islámští teroristé. Jde o teroristické organizace Islámský stát, Boko Haram, Tálibán, al-Kájda a jednotlivce na ně napojené. 
 
Na začátek je důležité říci, že ve světě žije kolem 1,6 miliardy muslimů, v Evropě pak kolem 44 milionů. Průzkum z roku 2008 provedený berlínským institutem WZB ukázal, že mezi Turky a Maročany v Evropě je 44 % procent fundamentalistů. Dle výzkumu PEW se více než polovina (téměř 57 %) muslimů domnívá, že právo šaría by mělo být oficiálním právem jejich země, kolem 22 % všech dotázaných muslimů požaduje aplikaci tohoto práva i na nemuslimy. 13,5 % muslimů říká, že sebevražedné teroristické útoky z důvodu obrany islámu jsou „často/někdy ospravedlnitelné“.
 
Zbytek muslimů odpověděl „zřídkakdy/nikdy“. Téměř 22 % muslimů požaduje smrt pro odpadlíky od víry a kolem 30 % muslimů považuje za normální ukamenovat ženu za cizoložství. Podle jiného průzkumu se ve Francii až 50 % muslimů ve věku 15-25 let hlásí k radikálnímu islámu. 29 % všech dotázaných muslimů považuje zákony šaría za nadřazené zákonům Francie. Indonésie, Pákistán, Bangladéš a Egypt patří mezi země s největší muslimskou populací. V roce 2010 měly dohromady kolem 612 milionů obyvatel muslimského vyznání, 44 % z nich požadovalo smrt pro odpadlíky od islámu, tj. celkem 269 milionů lidí.
 
Přes 60 % všech muslimů v Africe a Asii požaduje právo šaría jako právo své země, 57 % z nich požaduje trest ukamenování za cizoložství. Na těchto dvou kontinentech žije kolem 1,55 miliardy muslimů a kolem půl miliardy z nich považuje za normální ukamenovat ženu. Podpora hnutí Islámský stát je mezi muslimy všeobecně považována za nízkou. Dle průzkumu PEW ve vybraných zemích, mezi kterými nejsou zahrnuty všechny země s největší muslimskou komunitou, má toto hnutí přes 44 milionu příznivců a přes 181 milionů muslimů nemá na Islámský stát názor.
 
Za děsivý považuji především počet muslimů, téměř pětinu dotázaných, kteří nemají ani pozitivní, ani negativní názor na teroristickou organizaci, vraždící nejen nevěřící, ale také muslimy. V případě islámského fundamentalismu a podpory násilí nejde rozhodně o okrajové názory a počty jejich příznivců nejsou zanedbatelné. Lze označit podporovatele ukamenování cizoložnic, Islámského státu a vraždění odpadlíků od islámu za umírněné muslimy? Odpověď nechám na čtenáři.
 
 
Název: Islám a terorismus 
 
Autor: David Nekola 
Rok vydání: první, brož, 2017 
Počet stran: 271
brožovaná, česky
Rozměry:17,7 × 20,5 cm
 
K článku doporučujeme:
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
Dále doporučujeme:

Jak porozumět Mohamedovi a muslimům?

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

 
 
 
 

Klíčová slova: islamizace  | islám  | imigrace  | přistěhovalectví
1217 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismusNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ... Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízky

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omyluJde zcela nepokrytě a nepochybně o cílený útok na naší suverenitu v oblasti justice, a do budoucna bezpochyby půjde o skvělý nástroj na trestání a vydírání neposlušných členských států EU

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve„To máme jezdit na kole?” Babiš tvrdě zúčtoval s Bursíkem. A bylo toho víc, Gretu nepotěší
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď