"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Průběh islamizace Anglie v srpnu 2016 ....

Autor: Libor Popovský | Publikováno: 14.12.2017 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

1. srpna. Policejní statistiky odhalily, že v roce 2015 bylo v Británii zatčeno téměř 900 Syřanů za zločiny, mezi kterými bylo znásilnění a zneužívání dětí. Britská vláda se zavázala přesídlit do konce roku 2020 do Velké Británie až 20 000 syrských uprchlíků. Europoslanec Ray Finch řekl: „Zdá se, že vláda nemá ty, co pozvala do země, prověřeny."
 
1. srpna. Vysoce postavená poslankyně za Labouristickou stranu požaduje, aby mužští uprchlíci, kteří se usazují v Británii dostali formální školení o tom, jak se chovat k ženám. Thangam Debbonaire, předsedkyně Parlamentního výboru pro uprchlíky, vyzvala k "integrační strategii pro uprchlíky", aby tito muži „porozuměli tomu, co se od nich očekává“. Řekla, že tato strategie by měla zabránit sexuálnímu obtěžování a problémům „které zahrnují mrzačení pohlavních orgánů“.
 
3. srpna. 19-letý Nor původem ze Somálska Zakaria Bulhan ubodal na náměstí Russell Square v Londýně k smrti Američanku, a zranil pět dalších lidí. Policie oznámila, že Bulhan byl duševně nemocný, ale zpravodajský a komentátorský server HeatStreet odhalil, že na sociální sítě nahrával knihy obhajující násilný džihád.
 
4. srpna. Veřejný plavecký bazén v Lutonu oznámil, že bude z “kulturních důvodů” provozovat pohlavně oddělené hodiny plavání. Toto genderově oddělené plavání bude nazváno 'Alhamdulillah plavání', což je arabská fráze, která znamená “Sláva Alláhovi”.
 
5. srpna. Ministerstvo vnitra vydalo nové pokyny, podle kterých by bylo dovoleno členům Muslimského bratrstva z Egypta požádat o azyl v Británii. Tyto nové pokyny jsou v přímém kontrastu s předešlou vládní linií, která stanovila, že Británie “odmítne udělit víza členům a spolupracovníkům Muslimského bratrstva, o kterých je známo, že měli extremistické komentáře.”
 
5. srpna. 39-letý otec sedmi dětí z Manchesteru Stephen Bennett byl odsouzen k 180 hodinám veřejně prospěšných prací za to, že na Facebooku napsal "hrubě urážlivé" anti-muslimské komentáře. Jeden z těchto urážlivých komentářů zněl: „Nepřicházejte do této země, když s ní chcete zacházet jako se svou vlastní. Británie na prvním místě.“ Stephen Bennett byl zatčen podle Zákona o škodlivé komunikaci („Malicious Communications Act“).
 
9. srpna. 32-letý taxikář z Bradfordu Tanveer Ahmed byl odsouzen k 27 letům vězení za “úkladnou a barbarskou" vraždu obchodníka v Glasgow. Ahmed, který je sunnitský muslim, připustil, že v březnu 2016 ubodal Asada Shaha k smrti před jeho obchodem, jednalo se o sektářský útok motivovaný nenávistí k jeho náboženským názorům. Shah patřil k větvi Ahmadi islámu, která věří, že Mohammed nebyl konečným muslimským prorokem.
 
11. srpna. Kadiza Sultana, jedna ze školaček, které opustily své domovy ve východním Londýně a přidaly se k Islámskému státu, byla zabita v Sýrii při ruském náletu na město Raqqa.
 
11. srpna. Podle zprávy Dolní sněmovny jsou muslimské ženy ekonomicky nejvíce znevýhodněnou skupinou v britské společnosti. Tato zpráva rovněž zjistila, že nezaměstnanost v muslimské komunitě je více než dvojnásobná v porovnání s většinovou populací.
 
12. srpna. Podle vládní zprávy byly v muslimských komunitách díky politické korektnosti úmyslně přehlíženy volební nesrovnalosti. Vyšetřování začalo po skandálu v Tower Hamlets v Londýně, kde byl odvolán starosta Lutfur Rahman a jeho zvolení bylo prohlášeno za neplatné poté, co soud shledal, že se dopustil volebního podvodu, včetně zfalšování hlasů.
 
13. srpna. Podle Khalila Yousufa, mluvčího Ahmadiyya muslimské komunity, by měli podle amerického vzoru britští školáci a školačky pravidelně přísahat věrnost britské vlajce. Řekl: “Nejen, že bychom měli vztyčovat vlajku, ale ve školách by všichni muslimové měli přísahat věrnost Británii. Neexistuje žádný rozpor mezi, být muslimem a být Britem."
 
14. srpna. Londýnská policie oznámila investici 1,7 miliónu liber do iniciativy "Online Hate Crime Hub", která bude vyšetřovat urážlivé komentáře na Facebooku a Twitteru. Takzvaný Twitterový oddíl, vytvořený londýnským starostou Sadiqem Khanem, bude identifikovat on-line prohřešky a oznámí je příslušným útvarům policie. Organizace na ochranu občanských svobod vyjádřily starost, že nová jednotka odradí lidi od vyjadřování svých názorů ze strachu před zatčením.
 
20. srpna. Britský azylový soudce odhalil skutečnost, že jen malý zlomek lidí (mezi pěti a deseti procenty) jejichž žádost o azyl je zamítnuta, jsou skutečně deportováni.
 
22. srpna. Ministerstvo spravedlnosti oznámilo opatření pro boj s islámským extremismem v britských věznicích. Tento krok přišel poté, co oficiální vyšetřování došlo k závěru, že vězni vydávající se za "samozvané emíry" mají "vliv na radikalizaci" muslimů.
 
23. srpna. Skotská policie oznámila, že hidžáb bude volitelnou částí policejní uniformy. Cílem tohoto opatření je povzbudit více muslimek, aby se přihlásily do skotského policejního sboru.
 
24. srpna. Michael Coe, 35-letý konvertita k islámu a blízký spolupracovník Anjema Choudaryho, byl shledán vinným z ublížení na zdraví poté, co zmlátil 16-letého chlapce ve východním Londýně do bezvědomí, protože objímal přítelkyni. Coe, také známý jako Mikaeel Ibrahim, zanechal chlapce v bezvědomí a krvácejícího poté, co ho kopal do hlavy.
 
26. srpna. BBC uvedla, že počet nezletilých zadržených podle zákona o terorismu se za dva roky více než ztrojnásobil. V roce 2015 jich bylo zadrženo 46, ve srovnání s 13 v roce 2013. Nejmladšímu bylo jen 13 let. Trojnásobný vzestup je zřejmě výsledek toho, že policie zastavuje nezletilé bez doprovodu na odletech do Sýrie.
 
27. srpna. Blízký spolupracovník Anjema Choudaryho provozoval sérii krycích společností, které měly provozovat počítačové školení v knihovnách a na pracovních úřadech. Tyto společnosti obdržely od daňových poplatníků více než 1 milión liber, které byly potom převedeny na klíčové členy zakázané islamistické organizace Al-Muhajiroun (ALM), založené Choudarym. Vláda mu poskytovala peníze ještě čtyři roky poté, co se dozvěděla o jeho vazbě na Choudaryho.
 
27. srpna. Policie v Telfordu (takzvaném hlavním městě Británie sexu s dětmi) byla obviněna ze zatajování obvinění, že stovky dětí v tomto městě byly sexuálně zneužívány pákistánskými sexuálními gangy.
 
31. srpna. Průzkum veřejného mínění provedený agenturou YouGov zjistil, že většina Britů podporuje zákaz burky: 57 % podporuje zákaz; 25 % je proti zákazu. Jediná věková skupina, která byla proti zákazu, byli lidé ve věku 18 - 24 let; naproti tomu lidé ve věku 65 let a více podporovali zákaz poměrem 78 % k 12 %.
 
31. srpna. Ekumenická organizace National Churchwatch, která se věnuje snižování kriminality v místech konání bohoslužeb, vydala bezpečnostní upozornění britským kostelům poté, co džihádisté zavraždili katolického kněze ve Francii. Tato skupina poslala do každého kostela v Británii 12-stránkový bezpečnostní dokument - Protiteroristické pokyny pro církve.
 
Autorem textu je Soeren Kern. Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský.
 
Předchozí díly seriálu o islamizaci Německa:
 

Předchozí díly seriálu o islamizaci Anglie:

K tématu doporučujeme:
 
Dále doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů

Křesťanům došla trpělivost s terorismem a rázně ukončili islamizaci Středoafrické republiky

Abychom prý nebyli zlí na islám, tak nám neukáží dítě zavražděné muslimy v Barceloně!

Děláme to dobře. Nemáme moc muslimů a proto tu je bezpečno!

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Muslimské imigrantky demonstrují v Řecku - požadují německý blahobyt!

Alláh zuří: Na Západě roste počet muslimských odpadlíků k ateismu!

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | Velká Británie  | imigrace  | přistěhovalectví  | džihád
2203 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683