"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kronika islamizace a úpadku Anglie - ČERVENEC 2016

Autor: Libor Popovský | Publikováno: 18.11.2017 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

ČERVENEC 2016
1. července. Muslimský taxikář v Leicesteru odmítl odvézt dva slepce, protože s sebou měli vodícího psa. Taxikář řekl: “Já nepovezu psa. Pro mě je to otázka náboženství.”
1. července. Soudce v Londýně nařídil deportaci 41-letého Albánce Salimana Barciho, který se vydával za uprchlíka z Kosova a dostával v Británii 14 let v plné výši sociální dávky. Zjistilo se, že soud v Albánii odsoudil v roce 2009 Barciho v nepřítomnosti k 25 letům vězení za vraždu dvou lidí.


2. července. 31-letý migrant ze Somálska Dahir Ibrahim byl odsouzen na deset let do vězení za znásilnění dvou žen v Birminghamu. V roce 2005 byl tento muž odsouzen na deset let za znásilnění jedné ženy v Edgbastonu. Soudce nařídil jeho deportaci po vykonání prvního trestu, ale on se odvolal, a bylo mu umožněno zůstat v Británii. Ibrahimův právní zástupce Jabeen Akhtar úspěšně argumentoval, že mu chybělo porozumění pro to, co je ve Velké Británii přijatelné chování.


3. července. Muslimský podnikatel v Manchesteru Azad Chaiwala založil dvě internetové seznamky pro lidi, kteří chtějí žít v polygamii, čímž chce odstartovat kampaň za “odstranění tabuizace” polygamie, která je v Británii nezákonná.


4. července. Muslimovi, který odvezl svou devítiletou dceru do Alžírska a nechal ji tam v péči svých příbuzných, bylo nařízeno, aby ji přivezl zpět do Británie. Muž řekl, že neschvaloval nového partnera své odcizené manželky, protože je křesťan.


5. července. Labouristická strana obnovila členství muslimské poslankyni z Bradfordu Naz Shah, která byla suspendována za antisemitské výroky na Facebooku, kde vyzývala k tomu, aby byli Izraelci deportováni do USA.


6. července. 39-letý Abdelhadi Ahmed byl obžalován u Městského soudu v Chelmsfordu z toho, že přikazoval své manželce nosit šátek všude mimo ložnici, zakazoval jí mluvit s jinými muži a z toho, že ji bil.


7. července. 24-leté Saně Khan, která plánovala džihádistický útok na nákupní středisko Westfield, byl za dobré chování snížen trest.


8. července. 69-letý imám Mohammed Habibullah, který řídí modlitby v mešitě v Dudley, byl usvědčen ze sexuálního obtěžování jedné ženy a dostal podmíněný trest. Soudce Amjad Nawaz, také muslim, řekl, že Habibullah byl muž “s pozitivním dobrým charakterem”.
8. července. Ředitel školního inspektorátu OFSTED sir Michael Wilshaw varoval, že se kampaň “Trojský kůň”, jejímž cílem je prosazovat radikální islámské myšlenky na birminghamských školách, “schovala do ilegality”. Varoval, že školské úřady v Birminghamu nejsou schopné zajistit, aby “děti nebyly vystaveny újmě, vykořisťováni nebo nebezpečí ovlivnění extremistickými názory“.


10. července. Během prvních šesti měsíců roku 2015 bylo do vládního program deradikalizace, programu “Channel”, posláno více než 1500 dětí, včetně 257, kterým bylo méně než 10 let.


11. července. Průzkum Pew Research Center zjistil, že víc než polovina (52%) Britů je přesvědčena, že přicházející uprchlíci a migranti zvýší hrozbu terorismu ve Velké Británii. Více než polovina (54%) Britů se také domnívá, že muslimové ve Velké Brinánii “se chtějí odlišovat od většinové společnosti“. Téměř polovina Britů (46%) uvedla, že přistěhovalci jsou pro Velkou Británii hospodářskou zátěží.


12. července. Obyvatelé Manchesteru obdrželi do svých poštovních schránek letáky volající po zákazu psů na veřejnosti. V letácích distribuovaných skupinou nazvanou "Public Purity“ („Veřejná čistota“) se praví: "Tato čtvrť je domovem velké muslimské komunity. Prosíme vás, abyste respektovali nás a naše děti a omezili přítomnost psů na veřejných prostranstvích. Jako občané multikulturního národa, se ti, kteří žijí ve Velké Británii, musí naučit chápat a respektovat dědictví a životní styl muslimů, kteří žijí vedle nich."

12. července. 36-letý bývalý voják britské armády a konvertita k islámu Gavin Rae byl odsouzen na 18 let do vězení za pokus nakoupit zbraně pro Islámský stát.


13. července. Šéf oddělení sledujícího extremismus v britských věznicích Ian Acheson varoval, že se v nich nachází tvrdé jádro vězňů džihádistů, jejichž “proselytické chování” mezi muslimskými vězni v Anglii a Walesu je tak nebezpečné, že by měli být odděleni od ostatní vězeňské populace.


18. července. Sloupkař deníku The Sun Kelvin Mackenzie napsal, že moderátorce televize Channel 4 Fatimě Manjiové nemělo být dovoleno moderovat zpravodajství o džihádistickém útoku v Nice ve Francii, protože je muslimka a nosí hidžáb. Nezávislá organizace pro novinářské standardy (The Independent Press Standards Organisation, IPSO), která dohlíží na tisk, oznámila, že dostala více než 300 stížností na Mackenzieho sloupek.

18. července. Nezávislá organizace pro novinářské standardy, regulátor tisku, rozhodla, že Mail Online neprávem použil slova "islámská vražda ze cti" v titulku, protože nesprávně naznačuje, že trestný čin byl motivován islámem.


20. července. Abdi Waise, 28-letý ilegální přistěhovalec ze Somálska, byl odsouzen k 12 letům vězení za únos školačky a pokus unést čtyři další ve věku mezi 11 a 14 lety v severním Londýně během dvou a půl hodiny. K zločinům došlo jen tři týdny poté, co byl Waise předčasně propuštěn z osmiletého vězení za znásilnění. Nebyl deportován, protože Somálsko je podle britské vlády příliš nebezpečné.


21. července. Vláda oznámila 5700 nových případů zmrzačení ženských pohlavních orgánů v Anglii v období od dubna 2015 do března 2016. Statistiky mají být zveřejněny poprvé od doby, co vláda zavedla povinný reporting pro veřejné nemocnice. Nejčastější věk, ve kterém bylo provedeno FGM byl pět až devět let. Více než polovina všech případů se týká žen a dívek z Londýna.


23. července. Ministerstvo vnitra potvrdilo, že 550 000 učitelů, zdravotních sester, pracovníků pečujících o děti a ostatních zaměstnanců ve veřejném sektoru bylo vyškoleno v rámci Preventivního protiteroristického vládního programu, aby jim pomohli odhalit a nahlásit případné extremisty na svých pracovištích.


25. července. Syrští uprchlíci poslaní na vzdálený skotský ostrov Bute si stěžovali, že tato oblast je “plná starých lidí, co čekají na smrt” a že by daleko raději žili v Glasgow nebo v Manchesteru “kde je víc Arabů”.


26. července. Tvůrci animované televizní série (Požárník Sam) se museli omluvit, protože v jedné epizodě jedna z postav údajně šlápla na stránku z Koránu. Muslimští diváci si stěžovali, že epizoda “Rozbouřené vody” byla islamofobní, protože v ní popleta jménem Elvis neprokázal dostatečný respekt svaté knize muslimů.
26. července. Ministerstvo vnitra oznámilo ustavení Akčního fondu proti zločinům z nenávisti (Hate Crime Action Fund) ve výši 2,4 miliónu liber (3,2 miliónu USD), který má “zajistit bezpečnostní opatření a zařízení pro ohrožené svatostánky, které potřebují větší ochranu”. Tento plán slibuje navýšit sběr dat a školení za účelem identifikace “antimuslimské, antisemitské, homofobní, rasistické a jiné šikany ve školách”.
26. července. Dva muži "středovýchodního vzhledu" s nožem se pokusili unést vojáka na základně RAF Marham v Norfolku. Vojákovi se podařilo útočníky odrazit. Personálu Královského letectva bylo doporučeno "držet nízký profil" a nenosit na veřejnosti uniformy.


28. července. Podle zprávy BBC se ve věznicích v Anglii a Walesu stále vyskytuje pět knih považovaných za extremistické, i když revize doporučila je vymýtit. Zapovězené tituly jsou: “The Way of Jihad” (Cesta džihádu) od Hassana Al-Banna; “Milestones” (Milníky) od Sayyida Qutba ; “The Lawful and Prohibited in Islam” (Věci zákonné a nezákonné v islámu), kterou napsal Sheikh Yusuf al-Qaradawi; “Towards Understanding Islam” (K porozumění islámu), kterou napsal Syed Abul Ala Maududi; a “Fundamentals of Tauheed”(Základy Tawheedu) od Bilala Philipse.


29. července. Muslimský pouliční kazatel v Birminghamu byl obviněn z trestných činů proti veřejnému pořádku, protože se snažil prosadit právo šaría vůči kolemjdoucí ženě. 31-letý Krissoni Henderson byl zatčen za to, že na 38-letou ženu křičel nadávky, protože “na sobě měla těsné džíny”.

Autorem textu je Soeren Kern. Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský.

Předchozí díly:

K tématu doporučujeme:
 
Dále doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů

Křesťanům došla trpělivost s terorismem a rázně ukončili islamizaci Středoafrické republiky

Abychom prý nebyli zlí na islám, tak nám neukáží dítě zavražděné muslimy v Barceloně!

Děláme to dobře. Nemáme moc muslimů a proto tu je bezpečno!

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Muslimské imigrantky demonstrují v Řecku - požadují německý blahobyt!

Alláh zuří: Na Západě roste počet muslimských odpadlíků k ateismu!

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

Klíčová slova: Velká Británie  | imigrace  | přistěhovalectví
2765 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď