"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

PROFIL ČESKÉHO KONVERTITY K ISLÁMU – LUKÁŠ VĚTROVEC

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 29.12.2020 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Lukáš Větrovec je dnes asi jeden z nejznámějších českých muslimů. Je provozovatelem portálu E-islám.cz, spoluzakladatel Muslimské obce v Brně, člen Islámské nadace v Brně, spolupracovník Islámské nadace na Slovensku a byl činovník Svazu muslimských studentů a mládeže.
 
Na islám konvertoval během svých studii na střední škole a řadí se dnes k ortodoxnímu islámu s osobním vyhraněním na pojetí islámu dle bosenských a saúdskoarabských wahabitů. Od svého konvertováni a islám se stal jedním z nejbližších spolupracovníku předsedy Ústředí muslimských obcí a Islámské nadace v Brně Muneeba Hasana Alrawiho, který ho využíval k aktivním opatřením proti liberálním konvertitům k islámu.
 
Lukáš Větrovec, Zuhdija Adilović a Muneeb Hasan Alrawi
Lukáš Větrovec, Zuhdija Adilović a Muneeb Hasan Alrawi
 
Asi nejznačnějším počinem Větrovce je přečtení několika kázání v brněnské mešitě bez cenzurováni českého překladu, během těchto kázání vyzýval k antisemitismu, odporu proti demokracii a právům žen. Po medializováni celé kauzy se dobrovolně obětoval, aby pomohl uchránit brněnskou mešitu a Muneeba Hasana Alrawiho z odpovědnosti za tyto projevy, neboť se uvedená instituce a Alrawi snaží na české veřejnosti vystupovat liberálně a tolerantně.
 
Lukáš Větrovec s airsoftovou zbraní v brněnské mešitě
 
Kromě občasných čtení českých překladů arabských kázání Větrovec také vyučoval v brněnské mešitě islámskou teologii a praxi. Zastupuje také českou muslimskou obec na zahraničních konferencích a účastnil se v doprovodu předsedy islámské nadace v Brně i mnoha přednášek a lekcí o islámu pro studenty českých škol. V jeho apologetice  o islámu jej podporoval i Vladimír Sáňka (Islámská nadace v Praze), který mnoho z jeho textů zveřejňoval v časopise Muslimské obce Hlas.
 
Lukáš Větrovec se v USA setkal na jednáni například s kongresmanem Ellisonem
 
Větrovec po střední škole odešel studovat na univerzitu do Českých Budějovic, ale po krátké době se vrátil zpět na Masarykovu univerzitu z které byl, ale vyloučen pro nezvládnuti studia. Toto vyloučeni, ale Větrovec v muslimské komunitě interpretoval ne jako své selhání, ale mstu stoupenců židů mezi vyučujícími a Bezpečnostní informační služby.
 
Dnes se Větrovec pokouší pokračovat v studiu na filozofické fakultě univerzity Komenského v Bratislavě, zároveň začal pracovat pro Islámskou nadaci na Slovensku. Například připravil překlad a výklad Koránu (dostává za to 8 tisíc českých korun měsíčně), internetový vzdělávací kurzy o islámu apod.
 
Lukáš Větrovec káže proti židům a nepřátelům Alláha v brněnské mešitě
 

 
Větrovec se také skrze přátelství s Muneebem Hasanem Alrawim a návštěv rodiny Alrawiho ženy v Bosně dostal do kontaktu s předními představiteli bosenského wahabismu, kteří jej poté nekontaktovali i na islámské radikály v Rakousku (např. imám Porča) a dalších zemích.
 
Lukáš Větrovec s dalším českým konvertitou k islámu na školení rakouských salafistů
 
Lukáš Větrovec byl Muneebe Hasanem Alrawim připravován jako jeho „korunní princ“ pro vedoucí pozice v Muslimské obcí a zveřejněním záznamu jeho čtení českých překladu pátečních kázání v brněnské mešitě byl zdiskreditován jeden z budoucích vůdců českého islámu, z osobní zkušenosti vím, jak Alrawi Větrovcovi opakovaně říkal, že má být diplomaticky a moudrý a neříkat český v mešitě vše co se říká v arabštině, protože neví kdo může poslouchat …
 
Lukáš Větrovec patřil do skupiny protěžovaných českých konvertitů k islámu, účastnil se i spciálních školení zaměřených na mladé konvertity. Zdroj IVCRN.cz
 
Více se o Lukáši Větrovcovi & spol. dočtete v mé knize Islám a islamismu v České republice.
 
 

Klíčová slova: Česká republika  | islamizace
3635 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď