"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kronika islamizace a úpadku Anglie - květen 2016

Autor: Libor Popovský | Publikováno: 15.9.2017 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

KVĚTEN 2016
1. května. Mubashi Jamil, 21-letý muž z Lutonu, byl zatčen pro podezření, že měl v úmyslu vycestovat do Sýrie a zapojit se do “násilnického džihádu” Islámského státu.
 
2. května. Útok dronu v Sýrii usmrtil hlavního britského džihádistu, který se holedbal, že do služeb Islámského státu naverboval stovky Britů. Raphael Hostey, který byl také znám jako Abu Qaga al-Britani, opustil Manchester a vstoupil do služeb Islámského státu v roce 2013. Tento 23-letý grafický návrhář se stal klíčovým verbířem britských bojovníků a nevěst pro džihádisty.
 
4. května. “Teologické oddělení” Muslimské společnosti v Blackburnu vydalo nařízení, že ženám “není dovoleno” cestovat bez manžela nebo blízkého mužského příbuzného dále než 48 mil. 48 mil je považováno za ekvivalent vzdálenosti tří dnů chůze. Další vyhlášky nařizovaly mužům, že si mají nechat narůst vousy a nařizovaly ženám, že si musí zahalovat obličej. Tato nařízení vždy provázela fráze “Allah knows best”, tedy “Alláh to ví nejlépe”.
 
7. května. Politik Labouristické strany Sadiq Khan složil přísahu a tím se stal starostou Londýna. Je to první muslim, který stojí v čele důležitého hlavního města v Evropě. Během své volební kampaně čelil Khan nařčením, že měl v minulosti styky s muslimskými extremisty a antisemity. Britský politik Paul Weston varoval, že Khanovo zvolení je předzvěstí toho, co můžeme očekávat v budoucnosti: “To, co se donedávna zdálo nemožné, se v současnosti stalo skutečností. Muslim, který má příliš mnoho extremistických styků na to, aby to byly jen styky náhodné, se stal starostou Londýna. Za pár desítek let Británie může mít svého prvního muslimského předsedu vlády. Reálná budoucnost Británie je islámská, nebot’ demografie je neúprosná.”
 
7. května. 43-letý otec sedmi dětí Mohammed Shaheen byl za znásilnění nezletilých dívek odsouzen na 16 let do vězení. Shaheen, imigrant z Pákistánu, se hájil tím, že je zbožný muslim, a jeho oběti ho křivě obvinily.
 
8. května. Největší britská muslimská charitativní organizace polepila stovky autobusů v zemi plakáty s arabským nápisem “Sláva Alláhovi!”. Charitativní organizace “Islamic Relief” prohlásila, že tato iniciativa měla za cíl “zbourat bariéry” během Ramadánu a ukázat islám v pozitivním světle.
 
8. května. Šesti Alžířanům podezřelým z terorismu a spojení s al-Kájdou bylo dovoleno zůstat v Británii, poté co vyhráli zdlouhavý soudní proces. Vláda rozhodla, že by muži čelili “reálnému riziku” mučení alžírskými bezpečnostními službami, pokud by byli deportováni. Tím by došlo k porušení Zákona o lidských právech.
 
9. května. Muslim odsouzený za vyhrožování popravou kandidátovi strany Nezávislosti (UKIP) byl v odvolacím řízení osvobozen. 45-letý Aftab Ahmed byl shledán vinným z vyhrožování zabitím Davida Robinson-Younga, ale soudce Korunního soudu ve městě Newcastle prohlásil, že věří, že Ahmed neměl v úmyslu své vyhrůžky naplnit.
 
10. května. Policie Velkého Manchesteru (GMP) se omluvila za protiteroristické cvičení, při kterém figurant sebevražedného útoku křičel “Alláhu Akbar" (“Alláh je největší.“). Tohoto cvičení, se zůčastnilo osm set dobrovolníků, aby se co nejvíc podobalo skutečnému incidentu. Představitel místních muslimů, Syed Azhar Shah, se vyjádřil, že bylo šokující “zobrazit muslimy jako teroristy” a obvinil GMP z “institucionálního rasismu”.
 
10. května. Začal soudní proces s třemi muslimy, kteří plánovali useknout hlavu britským občanům, poté co je inspiroval příkaz Islámského státu “zabíjet civilisty kdekoliv na Západě”.
 
11. května. Britský předseda vlády David Cameron se omluvil muslimskému extremistovi Sulimanu Ganimu za to, že řekl, že Gani podporuje Islámský stát. S odkazem na zprávy, Cameron řekl, že Gani podporuje islámský stát, spíše než Islámský stát. Muslimská rada Velké Británie požaduje “neodkladné prošetření” výskytu islamofobie v Konzervativní straně.
 
15. května. Podle Aaqila Ahmeda, ředitele náboženského vysílání a etiky v BBC, je náplň náboženského vysílání BBC příliš křesťanská. Tvrdil, že víry jako muslimská, hinduistická a sikhská, by měly mít ve vysílání více prostoru.
 
16. května. Vláda potvrdila, že bude vůbec poprvé nabízet studentské půjčky, které jsou v souladu s právem šaría, ve snaze zvýšit počet mladých muslimů, ucházejících se o přijetí ke studiu na univerzitách. Tento nový model financování je v souladu s právem šaría, které zakazuje muslimům uzavírat půjčky, u kterých by museli platit úroky.
 
17. května. Podle nové zprávy o stavu multikulturalismu v britské společnosti se celá jedna třetina dospělých muslimů v Británii necítí být “součástí britské kultury”. Téměř polovina muslimů (47 %) považuje svoji muslimskou víru za nejdůležitější část své identity.
 
17. května. Podle svědectví bývalého vězně se vězení s maximální ostrahou Belmarsh v Londýně stalo “jakoby výcvikovým táborem pro džihádisty”. “Problém je v tom, že Belmarsh je také vazební věznice, a tak mladí lidé, kterým tam vymyjí mozky a indoktrinují je, poté odcházejí do jiných věznic a vytvářejí tam široké Akhi (bratrské) sítě.” Muslimové tvoří 30 % všech vězňů ve věznici Belmarsh.
 
17. května. 20-letý muslimský konvertita Brusthom Ziamani, který byl zatčen ve východním Londýně, protože plánoval popravu náhodného britského vojáka, se dočkal snížení trestu. Soudci, kteří revidovali jeho případ, prohlásili, že “vzhledem k jeho mládí” byl jeho trest příliš dlouhý.
 
18. května. OFSTED, vládní agentura zodpovědná za regulaci školství, přiznala, že se nepodařilo řádně provést inspekci dívčí střední školy Zakaria v Batley, protože inspektorovi bylo “znemožněno” mluvit jak se žákyněmi, tak s učitelským sborem. Tato škola je provozována konzervativní muslimskou sektou Deobandi, která se vyhýbá kontaktu s nemuslimy.
 
18. května. Královna ve svém projevu, který tradičně stanovuje vládní program na příští parlamentní období, odhalila nový kontroverzní návrh zákona proti extremismu, který by měl pravomoc umlčet jednotlivce a zakázat organizace považované za extremistické. Tento návrh zákona však neobsahuje definici extremismu. Jeho kritici řekli, že návrh obsahoval riziko vzniku “policejního dohledu nad myšlením”.
 
18. května. 23-letý Brit pákistánského původu Akmal Afzal podal žalobu na policii za diskriminaci, protože ho během londýnské olympiády v 2012 zatkli, když jim udal falešné jméno. Uvádí, že byl zatčen, protože byl “asijský muž s vousy”. (Poznámka překladatele: “asijský” se v Británii používá více méně jako eufemismus pro “pákistánský”).
 
22. května. Vláda byla obviněna z utajení zprávy o extremismu ve věznicích. Tato zpráva varovala, že vězeňští dozorci se nesnažili vymýtit islamistické projevy chování vězňů, protože se obávali, že budou označeni za “rasisty”.
 
23. května. 27-letý El Shafee Elsheikh byl identifikován jako čtvrtý člen popravčí čety Islámského státu, která má na svědomí popravu 27 rukojmí. Tito čtyři bojovníci vedení “džihádistou Johnem“ dostali přezdívku “The Beatles” díky svým anglickým přízvukům. Elsheikh, který dostal v Británii azyl ve svých sedmi letech, odjel do Sýrie poté, co byl radikalizován v jedné londýnské mešitě.
 
23. května. Britská muslimka byla uvězněna poté, co se pokusila vzít své děti do Sýrie. Lorna Moore, které je 34 let, opomněla informovat policii o tom, že její manžel je bojovníkem Islámského státu. Plánovala vzít své tři malé děti, jednomu bylo jen 11 měsíců, do válečné zóny.
 
23. května. Agentura ComRes provedla průzkum pro muslimskou organizaci “Ahmadiyya Muslim Community” a zjistila, že podle 33 % britských dospělých propaguje islám násilí ve Velké Británii. Tato studie rovněž zjistila, že 56 % Britů nesouhlasí s názorem, že islám je kompatibilní s britskými hodnotami.
 
24. května. Lékař pracující pro NHS (Národní zdravotní službu) opustil manželku a dvě děti v Sheffieldu a vstoupil do služeb Islámského státu. Issam Abuanza, 37-letý palestinský lékař s britským občanstvím, je prvním praktikujícím lékařem NHS, který vstoupil do služeb Islámského státu.
 
25. května. Policie v hrabství West Yorkshire oznámila, že vyšetřuje 220 domnělých případů groomingu dětí pro sexuální účely ve městech Keighley a Bradford. Tyto případy zahrnují 261 podezřelých a 188 obětí.
 
26. května. Ministryně vnitra Theresa May ustanovila nezávislou komisi, která bude zkoumat zda není právo šaría v Británii zneužíváno. Toto přezkoumání se však nebude zabývat otázkou, jestli šaría diskriminuje ženy.
 
27. května. Britský státní příslušník, který plánoval sebevražedný bombový útok na letiště Heathrow, byl odsouzen do vězení na 40 let. 33-letý Minh Quang Pham byl v New Yorku odsouzen za to, že cestoval do Jemenu za účelem výcviku s členy organizace al-Kájda. Pham, britský konvertita k islámu narozený ve Vietnamu, byl vydán do USA v únoru 2015.
 
29. května. Na hudebních festivalech, ve sportovních arénách a nočních klubech byla vyhlášena “zvýšená pohotovost” kvůli potenciálním útokům džihádistů. Neil Basu z Metropolitní policie varoval: “Tito lidé nemají problém zaměřit se na civilisty, aby měl jejich teror co největší dopad. Masovým akcím jsme vždy věnovali pozornost, ale nyní jsou pro nás na prvním místě.“
 
31. května. Začal soud s 30-letým Muhiddinem Mirem narozeným v Somálsku, který měl v úmyslu popravit náhodného pasažéra v londýnském metru. “Toto je za mé syrské bratry“, křičel. “Chystám se prolít tvou krev.” Policie v jeho telefonu našla snímky rukojmí Islámského státu s podřezanými hrdly.
 

Autorem textu je Soeren Kern. Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský.

Předchozí díly:

Přiznejme si fakta: „Realistická budoucnost Británie je islámská“

Druhý díl Kronika islamizace a úpadku Anglie - leden 2016

Kronika islamizace a úpadku Anglie - únor 2016

Kronika islamizace a úpadku Anglie - březen 2016

Kronika islamizace a úpadku Anglie - duben 2016

Původní anglický text: The Islamization of Britain in 2016

 

K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů

Křesťanům došla trpělivost s terorismem a rázně ukončili islamizaci Středoafrické republiky

Abychom prý nebyli zlí na islám, tak nám neukáží dítě zavražděné muslimy v Barceloně!

Děláme to dobře. Nemáme moc muslimů a proto tu je bezpečno!

Dále doporučujeme:

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Muslimské imigrantky demonstrují v Řecku - požadují německý blahobyt!

Alláh zuří: Na Západě roste počet muslimských odpadlíků k ateismu!

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

 

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | Velká Británie  | imigrace  | přistěhovalectví
4098 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683