"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Češi podávají na Lidl trestní oznámení kvůli cenzuře křesťanských symbolů!

Autor: Redakce | Publikováno: 14.9.2017 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Přišlo nám do redakce, připojíte se? Podstatou není snaha kriminalizovat obchodní řetězec Lidl, ale nenechat vytvořit precedent, kdy bude nejspíše kvůli zavděčení se muslimským zákazníkům cenzurovaná realita, kteří nesnáší symbol kříže ...
 
Věc: Oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin.
 
Ve smyslu zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení  (trestní řád), v platném znění (dále jen „trestní řád“), podávám  trestní oznámení  na neznámého pachatele, pro okolnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.
 
V reklamní akci a na akčním letáku, s názvem  Řecký týden, pořádaného  obchodním řetězcem Lidl, v období od pondělí  28. 8  do neděle 3. 9. 2017  a na obalech výrobků Eridanous  byly na uvedených  fotografiích  kostela Svatého kříže ve vesničce Oia na ostrově Santorini,  vymazány nebo vyretušovány symboly náboženství -  kříže. 
 
Náhled na akční leták společnosti Lidl platný od pondělí 28.8. do neděle 3.9. 2017. s uvedením fotografie kostela Svatého kříže kříže, ve vesničce Oia na ostrově Santorini, zobrazeným na některých výrobcích, s vyretušovaným nebo odstraněným symbolem náboženství – kříže. 
 
 
Náhled na část akčního letáku Lidl   - Český týden, jehož součástí byla akce 1001 delikates orientu s plně zachovaným  symbolem arabského náboženství – mešity s půlměsícem, bez  retuší nebo změn. Leták byl  platný od pondělí 21. 8  do neděle  28. 8. 2017.
 
 

Pro úplné porovnání dvojího a odlišného a rozdílného přístupů k náboženskému vyznání, ke kterému dle mého mínění tímto jednáním došlo, uvádím náhled letáku společnosti Lidl z období od 21. 8 do 28. 8. 2017, který nesl název Český týden, jehož součástí byla akce 1001 delikates orientu. Na tomto letáku, jak je z obrázku zřejmé a patrné, není z náboženského symbolu mešity s půlměsícem, která je charakteristická pro arabské náboženství, odstraněna nebo retušována žádná část.

Jsem plně přesvědčem, že takové jednání nemůže být posuzováno nijak jinak, než jako

  1. rozdílný přístup k náboženskému vyznání,

  2. jako popírání a diskriminace náboženského symbolu jedné víry, oproti nepopírání náboženského symbolu jiné víry,

  3. jako popírání náboženského přesvědčení k jedné víře na úkor jiné víry nebo vyznání,

  4. jako diskriminační a urážlivý přístup k jednomu náboženství, protože prokazatelná retuše symbolu, jedné víry na výrobcích v předmětném letáku je zřejmá i když nepochopitelná, zatímco u náboženského symbolu druhé víry nebyla provedena retuše žádná.

Takový – to diskriminační přístup podle mého názoru,

  1. uráží víru stovek tisíc věřících,

  2. neakceptuje spravedlivý a nediskriminační přístup k náboženskému přesvědčení bez rozdílu, které je ústavou České republiky chráněno bezpodmínečně a je zásadně neomezitelné.

V souvislosti s tímto pro mě nepochopitelným jednáním, oprávněně vzniká podezření, zda tímto jednáním - tedy prokazatelnou a veřejnou diskriminací, jedné víry spočívající v odstranění a retuši typických náboženských symbolů na rozdíl od plného zachování náboženských symbolů druhé víry, nebyl spáchán trestný čin.

Žádám proto, aby byla celá věc řádně prošetřena, aby bylo zjištěno, zda nedošlo tímto rozdílným, přístupem k náboženské symbolice,

k urážlivému jednání proti náboženskému přesvědčení, které spočívá v rozdílném a zcela odlišném přístupu ke dvěma zcela odlišným vírám,

kdy na jedné straně prokazatelně došlo k odstranění a retuši náboženských symbolů jedné víry, zatímco na straně druhé, je plné zachování náboženských symbolů druhé víry, bez jakýchkoliv úprav nebo retuší.

Z uvedeného, popsaného a zcela odlišného přístupu zcela logicky vyplývá otázka, zda tímto rozdílným přístupem, prokazatelně zdokumentovaném v tomto podnětu,

nebyl naplněn trestný čin Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení

podle § 355, ve smyslu zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení (trestní řád), v platném znění (dále jen „trestní řád“).

Zároveň žádám, abych byl s výsledky Vašeho šetření seznámen.

K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů

Křesťanům došla trpělivost s terorismem a rázně ukončili islamizaci Středoafrické republiky

Abychom prý nebyli zlí na islám, tak nám neukáží dítě zavražděné muslimy v Barceloně!

Děláme to dobře. Nemáme moc muslimů a proto tu je bezpečno!

Dále doporučujeme:

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Muslimské imigrantky demonstrují v Řecku - požadují německý blahobyt!

Alláh zuří: Na Západě roste počet muslimských odpadlíků k ateismu!

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

 

 

2004 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Imigrační politika: Merkel obviněna! Adepti i v ČRItalská policie provedla razií v centru pro uprchlíky - nalezla enormní množství tvrdých drogRakouští policisté dostali nakládačku od afrického uprchlíkaAnketa: Má Rakousko přijímat další uprchlíky? Ne 84%! Zaplavili Švédsko muslimskými imigranty a teď strkají hlavu do písku a jejich rady týraným ženám ani nefungují!

ePortal.cz

Jakub Janda se velmi drsně vyjádřil o našich poslancích. Za tohle by mu mělo být doživotně zakázáno točit gay pornoArogantní vetřelci, nejroztodivnější hrůzy...vážně se to někomu líbí?

euPortal.cz

Mladý Klaus opět udeřil: Věčně lehce opilý Kalousek je už ve sněmovně jen takovým klaunem...Hollywood je místo zrádců a pedofilů. Skončil jsem s ním a budu bojovat, říká herec Clint Eastwood

FreeGlobe.cz

140 000 muslimů na oslavách v parku jednoho západoevropského města (+ video)Kdo vyhraje v Moskvě? Tajné služby v negližé

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Němci znovu volají po vůdčí roli v Evropě a ve světěSílené, 0,7 % nejbohatších vlastní více než 45 % světového bohatství a 8 % nejbohatších téměř 85 %. Tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět

ParlamentniListy.cz

Kalousek a další pravičáci hovoří ke slovům Merkelové o Sudeťácích. Pozor, výbušnéPovinné financování neziskovek a další problémy? Je zde smlouva, kterou jsme podepsali ještě za Sobotky a Dienstbiera
Články autora
Průzkum
Jak se díváte na vyhoštění ruských diplomatů z ČR? Trojčení kolem Skripala a humbuk s vyhošťováním diplomatů je poněkud zvláštní. Jak se díváte na vyhoštění ruských diplomatů z ČR?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď