"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Postřehy z Francie a Izraele a o německé nenávisti k národní hrdosti ...

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 3.6.2017 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

V dubnu a v květnu jsem zase pobýval u rodiny ve Francii a v Izraeli. Účastnil jsem se i prvního kola francouzských prezidentských voleb. Volil jsem François Fillona. V den druhého kola jsem už byl mimo Francii. Víme, že Emanuel Macron vyhrál s asi 65 procenty. Ale v červnu budou ještě parlamentní volby, tak nějaká naděje na úspěchy pravice snad ještě zůstává. A pak, jak napsala jedna novinářka: „ I když Le Penová prohrála v druhém kole, uspěla změnit francouzskou společnost. Volit krajní pravici už není něco, za co by bylo třeba se stydět. Le Penová je nyní vnímaná jako legitimní síla francouzské politiky.“
 
    Přesto, můj celkový dojem z Francie byl spíše negativní. Měl jsem pocit, že francouzský národ ztrácí svou vlast, aniž by se vůbec snažil jí hájit. Paříž se stává africko-arabským městem se spoustou zahalených žen. Kdysi jsem se učil verše S.K. Neumanna:
                 Nejsi už Evropo, jako jsi bývala,
                 Když milost ducha na tě se smávala.
 
    To básník napsal v roce 1937. Co by musel říkat dneska!
 
    Ještě odpoledne v den prvního kola prezidentských voleb jsem letěl přes Cařihrad do Izraele. V Turecku jsem měl dlouhý čas mezi dvěma lety. Jel jsem z letiště do města. V Turecku jsem byl už kdysi v mládí. Tenkrát jsem tam žádné zahalené ženy neviděl. Teď jich tam bylo mnoho.

V Izraeli jsem pak cítil značné napětí. Během mého tamního pobytu zase došlo k události, která je tam už banální. Šestnáctiletá Arabka v Jeruzalémě zaútočila nožem na izraelského policistu. Ten ale ještě měl čas ji odrazit výstřelem a tak ukončil její krátký život. Je třeba vědět, že podobné chování mladých Arabek není většinou motivované ani náboženskou, ani národnostní nenávistí, nýbrž něčím zcela jiným. Když muslimská dorostenka přijde o panenství s někým, kdo zmizí, tak se pak už nemůže vdát a pro celou rodinu je to obrovská ostuda. Tak své špatné chování vykoupí hrdinskou smrtí a celá její rodina pak bude velmi respektovaná.

V Izraeli jsem se zájmem četl místní tisk, především deník v anglickém jazyce „The Jerusalem Post“.

Jestliže Evropan, který si nepřeje islamizaci své vlasti je označován jako nacista, tak jsem se dočetl, že člen Ústředního výboru palestinské vládnoucí strany Fatah Tawfik Tirawi nedávno prohlásil: „Hitler nebyl mravně zkorumpovaný, byl statečný!“ Tajemník Ústředního výboru strany Fatah Džibril Radžub zase řekl: „Kdybychom měli nukleární zbraň, ještě dneska bychom ji použili!“

A zatímco izraelští poslanci arabské národnosti jsou uražení, že jim nebude dovoleno zorganizovat smuteční připomínku půl století „okupace“ východního Jeruzaléma, Judeje a Samaří v zasedací síni izraelského parlamentu, palestinští školáci provolávají, že jsou připraveni zabíjet Židy a že Palestina je arabskou zemí od řeky Jordánu po Středozemní moře.

Středoevropské čtenáře zaujme možná víc to, co jsem četl o současném německém ministru zahraničí, sociálnímu demokratovi Sigmaru Gabrielovi. Ten systematicky podporuje palestinské Araby. Prý mu to pomáhá získávat hlasy. Mnoho německých voličů údajně sdílí jeho antisionismus.

Gabrielův otec byl prý fanatickým nacistou. Syn, když se to ve věku osmnácti let dozvěděl, se přestal s ním stýkat. Sigmar Gabriel je pokládán za jednoho z nejvíc levicově orientovaných ministrů zahraničí Spolkové republiky. Ale všeobecně, německá sociální demokracie prohlašuje, že navázala „strategické partnerství“ s palestinskou stranou Fatah. Už prý sociální demokrat Helmut Schmidt, který byl spolkovým kancléřem před třiceti lety a který za druhé světové války byl důstojníkem ve Wehrmacht, silně podporoval palestinské Araby.

Už jsem psal jinde, že mnoho občanů západních států neví, zda se má cítit víc vinnými vůči Židům, které tolik pronásledovali, nebo vůči Arabům, které kolonizovali. Když se staví na stranu Arabů, tak se zbavují jak komplexů viny vůči nim, tak vůči Židům. Přece, jestliže Židé jsou tak špatní, jak to muslimové o nich tvrdí, tak si nepotřebují nic vyčítat.

Komplex viny vede k autodestruktivnímu chování. A to se týká jak osob křesťanského, tak židovského původu. The Jerusalem Post 30.dubna uveřejnil zajímavý článek „Nebezpečné sbližování s pokrokovostí amerických Židů“. Autor píše, že Osvícenství vyvedlo kdysi Židy z ghett, kde měli určitou stabilitu a místo ní jim nabídlo nesplněné sliby rovnosti. Mnoho Židů se pak zapojilo do bolševické revoluce, která ale pohrdala židovskými věřícími, utiskovala a pronásledovala je.

V současnosti, ve světě multikulturní uniformity, židovství se jeví jako odlišné a rušivé. Židé se modlí zvlášť. Není to forma šovinismu? A nejsou sympatie k Izraeli, utlačovateli a koloniálnímu okupantovi, vysoce problematické? Na americké politické scéně se údajně centrum drží stále méně. Na obou křídlech politické scény se jde k extremismu. Progresivní síly se stávají stále více nepřátelskými vůči Izraeli a všeobecně i vůči judaismu. A značná část amerických Židů volí raději pokrokovost, než židovskou totožnost. Na amerických univerzitách, mezi předáky, organizujícími hnutí „Bojkot, stažení investic, sankce“ proti Izraeli, je mnoho osob židovského původu. Článek končí slovy, že to bude další neopětovaná láska a další falešný mesianismus.

 

Prakticky všichni čtenáři našeho serveru jsou křesťanského původu, ať již sami jsou věřícími, či nikoli. Ve stejném čísle výše zmíněný deník uveřejni článek o nedávném pobytu papeže Františka v Egyptě. Papež tam přijel tři týdny poté, co Islámský stát (ISIS, Daeš) zorganizoval zabití čtyřiceti pěti egyptských křesťanů ve dvou kostelech, na Květnou neděli.

Papež žehnal Egyptu jako jednomu z prvních národů, který přijal křesťanství. Z historie víme, že velká většina Egypťanů vyznávala křesťanství po staletí, než byla postupně donucena přijmout islám, nebo emigrovat. Dnes jen asi deset procent Egypťanů se ještě hlásí ke křesťanství. Na poloostrově Sinaj, kde kdysi Mojžíš obdržel Desatero přikázání, Islámský stát vede povstání. Mnoho koptských křesťanů už bylo nuceno odtamtud uprchnout a je zde riziko, že tomu tak bude v celém Egyptě.

K tomu papež řekl: „Skutečná víra nás vede k tomu, abychom hájili práva druhých se stejným entusiasmem a stejnou horlivostí, s jakými hájíme naše vlastní práva.“

Zní to hezky, ale je to realistické?

Shodou okolností jsem nyní narazil na řadu článků, napsaných před 65 lety určitými francouzskými osobnostmi, v reakci na slavný pražský proces proti „Centru protistátního spiknutí, vedenému Rudolfem Slánským.“ Michel Debré, který byl později ministerským předsedou generála De Gaullea a hlavním autorem stále platné ústavy páté francouzské republiky, napsal v prosinci 1952:

„Rusové odhadli obrovskou výhodu své politiky na Dálném východě. Pomohli Číňanům, zítra pomohou Indům, Malajcům a dalším Asiatům. Šíří své akční pole do oné obrovské domény islámu, která jde od Pákistánu po Maroko. Tam najdou nové spojence proti Západu. A možná nejlepší způsob, jak roznítit arabské národy, ještě primitivní, bude je podpořit v jejich boji, které určité z nich vedou neúspěšně proti státu Izrael. Tak roznítí u všech nenávist, která je povede nejdřív k pogromům proti židům a potom ke svaté válce proti křesťanům. Pražský proces nám připomíná, že peklo má svou logiku.“

Michel Debré byl dobrým prorokem: Sovětský svaz dnes už neexistuje, ale krajně levicové síly, motivované marxistickou ideologií, jsou stále velmi aktivní. Především se mi zdá smutné, že mnoho lidí, kteří marxisty nejsou, se touto ideologií stále nechává ovlivňovat.

Ale. jak dobře řekl Michel Debré, peklo má svou logiku.

K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Dále doporučujeme:

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | politická korektnost  | islamizace  | islám  | imigrace  | přistěhovalectví  | křesťanství  | Izrael
3416 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683