"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Nejznámější exmuslim píše o tom, jak se ve školách šíři islámská propaganda ....

Autor: Ali Sina | Publikováno: 17.8.2017 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Nedávno jsem se na Facebooku seznámil s Američankou, která mi řekla, že ji šokovalo, z jaké knížky se její dcera-sedmačka učí o islámu. Když mi poslala oskenovanou kopii textu, zhrozil jsem se. Mohamed je v něm prezentován jako zbožný člověk, který se zastával slabých a potřebných a kterému příslušníci vlastního lidu oponovali, protože byli nenasytní. Vyhnali ho z domova, poněvadž se obávali, aby je nepřipravil o zdroj příjmu. V knize se tvrdí, že všechny Mohamedovy války byly obranné a že islám se rozšířil díky arabským obchodníkům.
 
Píše se tam, že když muslimové vyráželi do ciziny za obchodem, kázali cestou svou víru a lidé se hromadně hnali, aby islám s nadšením přijali. Nikde ani zmínka o Mohamedových nájezdech nebo o barbarství muslimů, kteří po jeho smrti napadali a masakrovali miliony lidí. Džihád se líčí jako snaha o zlepšení sebe samého. Tu knihu zcela zjevně napsali muslimové. Důvodem všech těch hrubých nepřesností je, že historii islámu zná málokdo.
 
Někteří dokonce zpochybňují Mohamedovu historicitu. Pokud jsou takto zmatení učenci, co jiného bychom mohli čekat od obyčejných lidí? Neznalost Mohamedova života není způsobena nedostatkem informací, naopak jejich přebytkem. Mohamedův životopis zaznamenávají čtyři původní zdroje: Sírat al-Nabi od Ibn Isháka, Tarikh alTabarí neboli Dějiny od Tabarího, tzv. Kniha o nájezdech od al Waqidiho, a konečně Tabaqát neboli Knihy kategorií od Ibn Sa’da. Jsou to objemné svazky.
 
Jenom Tabaqát má osm dílů, každý po 400 až 800 stranách. A ne vše, co se v nich nachází, je podstatné. Například Al Waqidi při popisování muslimského tažení do bitvy u Badru věnuje řadu stránek popisu, kdo se s kým musel dělit o velblouda, a pokud alternativní hadísy tvrdí něco jiného, uvádí to také. Tyto informace jsou zcela irelevantní. Není nijak těžké nechat se zahltit nedůležitostmi a přehlédnout to důležité.
 
Prokousat se tisíci stránek a muset číst irelevantní historky, aby se člověk dostal k zásadním faktům a oddělil zrno od plev, je opravdová dřina. Není to ale ten největší problém. Mnohem složitější je odlišit skutečnost od fikce. Bez přehánění: neexistuje jediný příběh, který by neobsahoval nějakou smyšlenku. Jako by si muslimové nemohli pomoct a museli přikrašlovat vše, co o svém prorokovi napíší.
 
Všechny tyto knihy jsem prošel, včetně Koránu a bezpočtu hadísů, a o Mohamedově životě jsem napsal vyčerpávající biografii. Výsledek práce bude publikován v mé nové knize The Life of Muhammad (Život Mohamedův) a snad se objeví i v životopisném filmu. Jak kniha, tak film probírají vše, co je důležité a co je potřeba o prorokovi islámu vědět.
 
Mezitím jsem se rozhodl napsat Mohamedův velice stručný životopis určený žákům sedmé třídy a s pomocí zmíněné matky a jejího právníka se pokusím školu přesvědčit, aby se těch prolhaných knih zbavila a učila děti pravdu. Neinformované děti jsou snadná kořist, jak je vidět na spoustě teenagerů, kteří se chystají přidat k Islámskému státu, aby se stali vrahy nebo v jeho řadách našli sexuální uspokojení. Z neinformovaných dětí navíc vyrůstají neinformovaní dospělí, které jejich nepřátelé připraví o vlast. Je to krátký text, psaný nenáročným jazykem, kterému děti porozumějí. Pro dospělé jsem přidal i odkazy, aby se mohli ujistit, že nic, co v brožurce naleznou, jsem si nevymyslel. Momentálně dáváme dohromady pracovní skupinu, která by jednak psala o dalších tématech, například o dějinách chalífů a raného islámu či prvcích a zákonech islámu.
 
Jakmile bude text hotový, hodláme přesvědčit úřady, aby ho uznaly za oficiální výukovou pomůcku a přestaly cpát dětem lži. Pokud máte doma teenagera nebo nějakého znáte, tuto knihu jim pošlete. Zašlete ji i učitelům a všem, o nichž si myslíte, že by o ní měli vědět. Jestliže se domníváte, že byste mohli svou školní radu přimět, aby text přijala za svůj, kontaktujte mě, prosím. Naše děti jsou indoktrinovány a my s tím musíme skoncovat. Tato kniha jednoduše vysvětluje proč. Pravda je někdy podivnější než fikce.
 
Přdmluva Alího Síny k jeho knize Stručný životopis zakladatele islámu.
 
Dále doporučujeme:
 

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | islám
5925 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683