"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Z Polska - Chceme politiky, kteří nám říkají, abychom si zvykali na teroristické útoky?

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 1.6.2017 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Zatímco západní politici se po krvavém teroristickém útoku v Manchesteru zmohli jen na obvyklé floskule o nutnosti zachovat klid a zůstat jednotní, polská premiérka Beata Szydlová byla mnohem odvážnější. Krátké video z jejího vystoupení v polském Sejmu koluje internetem. Do centra pozornosti se ale dostal i Viktor Orbán.

„Nehodláme se stát součástí bláznivého plánu bruselských elit. My chceme pomáhat lidem, a nikoli politickým elitám. Mám odvahu se jich zeptat, kam směřují. Evropo, povstaň a zbav se své letargie, jinak budeš oplakávat své děti každý den. Pokud konečně nepochopíte, že dnešní teroristické hrozby jsou skutečnost, která se může týkat kterýkoli den kteréhokoli národa, a neuznáte, že Polsko má právo se bránit, stavíte se proti Evropě. Proti nám všem!

Je třeba si jasně říci, že toto je útok na celou Evropu, na naši kulturu, na naše tradice. A proč o tom vlastně mluvím? To je dobrá otázka! Protože všichni v této místnosti si na tuto otázku musíme odpovědět. Ale stejně tak musí učinit všichni Evropané: Chceme politiky, kteří nám říkají, abychom si zvykali na teroristické útoky a kteří označují teroristické útoky za „incidenty“? Nebo chceme politiky, kteří vidí nebezpečí a chtějí proti němu bojovat?

Z politických lídrů východní Evropy na sebe obvykle poutá nejvíce pozornosti maďarský premiér Viktor Orbán. Jako by snad, s nadsázkou řečeno, svému polskému protějšku záviděl chvíle na výsluní, pozval si do Budapešti americkou Mezinárodní organizaci pro rodinu (IOF). Tu například britský deník Independent označuje za „nenávistnou vůči komunitě LGBT“. Toto označení si dle britského deníku organizace zaslouží proto, že bojovala proti uzavírání manželství osob stejného pohlaví.

Jak prohlásil Orbán na „prorodinné“ konferenci, je v národním zájmu usilovat o přirozenou reprodukci. „Evropa je stará, bohatá a slabá. Naopak část světa, odkud k nám přicházejí migranti, je mladá, chudá a silná,“ prohlásil maďarský premiér a zmínil také některá opatření, kterými chce vláda dosáhnout v oblasti rodinné politiky svých cílů. Mezi jinými prominutí části dluhů matek se dvěma a více dětmi.

„Doufáme, že během následujících dvou desetiletí se zvýší počet narozených dětí o 2,1 %,“ uvedl Orbán, a přestože se nedopustil žádných homofobních narážek, stačilo to britskému deníku na publikování „protiorbánovského“ textu. Zmiňovaná americká organizace IOF je často kritizována neziskovými organizacemi, protože bojuje proti zmiňovanému uzavírání homosexuálních manželství, ale také proti potratům. Něco takového je ve světě politicky korektních liberálních médií a s nimi spřízněných neziskovek prostě nepřípustné.

Humorné je, že britský deník tituluje předsedu vlády Orbána jako ,,maďarského prezidenta". Prezident má přitom v maďarském politickém systému výrazně slabší roli.

K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Dále doporučujeme:

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | islamizace  | imigrace  | přistěhovalectví  | terorismus  | vlastenectví
1344 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiImigrantský rapper: „Zabte bílé, a budem mít jejich ženy a prachy!“ Skandál! Americké media odmítají hovořit o muslimských teroristechMasová imigrace dnes ohrožuje evropskou civilizaci : šéfredaktor VA

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Jezte lidské maso, jako boj ke klimatické změně, doporučuje švédský profesorŠvédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá fakta

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaSpisovatel: Rusofobie je dneska in. Kdo má čím menší díru do zadku, ten nejvíc ví, jak nás Rusové ohrožují. Nebo největší díru?
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď