"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Z Polska - Chceme politiky, kteří nám říkají, abychom si zvykali na teroristické útoky?

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 1.6.2017 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Zatímco západní politici se po krvavém teroristickém útoku v Manchesteru zmohli jen na obvyklé floskule o nutnosti zachovat klid a zůstat jednotní, polská premiérka Beata Szydlová byla mnohem odvážnější. Krátké video z jejího vystoupení v polském Sejmu koluje internetem. Do centra pozornosti se ale dostal i Viktor Orbán.

„Nehodláme se stát součástí bláznivého plánu bruselských elit. My chceme pomáhat lidem, a nikoli politickým elitám. Mám odvahu se jich zeptat, kam směřují. Evropo, povstaň a zbav se své letargie, jinak budeš oplakávat své děti každý den. Pokud konečně nepochopíte, že dnešní teroristické hrozby jsou skutečnost, která se může týkat kterýkoli den kteréhokoli národa, a neuznáte, že Polsko má právo se bránit, stavíte se proti Evropě. Proti nám všem!

Je třeba si jasně říci, že toto je útok na celou Evropu, na naši kulturu, na naše tradice. A proč o tom vlastně mluvím? To je dobrá otázka! Protože všichni v této místnosti si na tuto otázku musíme odpovědět. Ale stejně tak musí učinit všichni Evropané: Chceme politiky, kteří nám říkají, abychom si zvykali na teroristické útoky a kteří označují teroristické útoky za „incidenty“? Nebo chceme politiky, kteří vidí nebezpečí a chtějí proti němu bojovat?

Z politických lídrů východní Evropy na sebe obvykle poutá nejvíce pozornosti maďarský premiér Viktor Orbán. Jako by snad, s nadsázkou řečeno, svému polskému protějšku záviděl chvíle na výsluní, pozval si do Budapešti americkou Mezinárodní organizaci pro rodinu (IOF). Tu například britský deník Independent označuje za „nenávistnou vůči komunitě LGBT“. Toto označení si dle britského deníku organizace zaslouží proto, že bojovala proti uzavírání manželství osob stejného pohlaví.

Jak prohlásil Orbán na „prorodinné“ konferenci, je v národním zájmu usilovat o přirozenou reprodukci. „Evropa je stará, bohatá a slabá. Naopak část světa, odkud k nám přicházejí migranti, je mladá, chudá a silná,“ prohlásil maďarský premiér a zmínil také některá opatření, kterými chce vláda dosáhnout v oblasti rodinné politiky svých cílů. Mezi jinými prominutí části dluhů matek se dvěma a více dětmi.

„Doufáme, že během následujících dvou desetiletí se zvýší počet narozených dětí o 2,1 %,“ uvedl Orbán, a přestože se nedopustil žádných homofobních narážek, stačilo to britskému deníku na publikování „protiorbánovského“ textu. Zmiňovaná americká organizace IOF je často kritizována neziskovými organizacemi, protože bojuje proti zmiňovanému uzavírání homosexuálních manželství, ale také proti potratům. Něco takového je ve světě politicky korektních liberálních médií a s nimi spřízněných neziskovek prostě nepřípustné.

Humorné je, že britský deník tituluje předsedu vlády Orbána jako ,,maďarského prezidenta". Prezident má přitom v maďarském politickém systému výrazně slabší roli.

K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Dále doporučujeme:

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | islamizace  | imigrace  | přistěhovalectví  | terorismus  | vlastenectví
1741 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůVideo: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Zvítězí Trump a do roku 2027 „dojde v USA k něčemu na způsob revoluce,“ tvrdí autor překvapivě se naplňujících předpovědí. Jestli si myslíte, že rok 2020 je příšerný, tak jen počkejte na rok 2024. Ještě jste nic neviděliHlava uříznutá muslimem v kostele, ale motiv je prý stále neznámý...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Němcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás doma

ParlamentniListy.cz

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...Tohle fanoušci Pavla Novotného nerozdýchali. Co provedl? Záležitost vede až na Hrad
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď