"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

USA: Konec pozitivní diskriminace?

Autor: -bj- | Publikováno: 3.7.2009 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Snaha o začlenění imigrantů do společnosti a profesního života vedla v USA a posléze západním světě k uzákonění diskriminatorních praktik vůči tuzemskému obyvatelstvu – tzv. pozitivní diskriminaci. Že to je cesta k profesnímu úpadku a legalizaci lenosti a ničemnosti, se ukazuje až nyní, kdy například jen málokdo chce být operován lékařem, který má diplom za pozitivní diskriminaci.

Vrchní soud USA v pondělí učinil v praxi pozitivní diskriminace převratné rozhodnutí.

Magistrát v New Haven, v Connecticutu, vyhlásil konkurz na obsazení hasičských postů, který ovšem vyhráli převážně bílí kandidáti. Magistrát se z obavy z nařčení z diskriminace rozhodl pro antidiskriminaci, tj. pozitivní diskriminaci a konkurz zrušil. Bílí vítězní kandidáti dali věc k soudu, a tu nyní Vrchní soud rozhodl v jejich prospěch – narozdíl od soudu prvního stupně tím evidentně rezignoval na pozitivní diskriminaci. „Samotná obava ze soudního soudního procesu nemůže být pohnutkou k rasově diskriminačním kritériím proti osobám, které v konkurzu vyhrály“, uzavřel soud. To je rovněž políčkem Obamově kandidátce do Vrchního sodu Sotomayorové, která u soudu předchozí instance dala zapravdu magistrátu New Haven.

zdroj

4863 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď