"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Přidají se němečtí policisté k těm francouzským? Rovněž v řadách německé policie budí imigrační politika revoltu

Autor: -bj- | Publikováno: 24.10.2016 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Rozkladná vládní imigrační politika vyvolala protetsty policistů nejen minulý týden ve Francii, ale vyvolává odcizení a revoltu i v řadách německé policie. Tak, jak rozvratná a sveřepá imigrační politika vyvolává odcizení, rozčarování a odpor občanů, nejsou tohoto sentimentu ušetřeny ani silové složky, ačkoli by jej jejich příslušníci podle předpisů neměli veřejně projevovat. 
 
Na druhou stranu jsou to právě policisté, kteří se setkávají s brutálními důsledky imigrace v největší míře a nejčastěji. Německé policejní odbory poukazují již léta na to, že imigrace změnila konstelaci a poměr sil v oblasti veřejné bezpečnosti, aniž by policie na to byla adaptována výstrojí, výzbrojí a kompetencemi.
 
Vedle všeobecného zhrzení tak do řad německé policie proniká mj. i hnutí „Říšských občanů“, kteří neuznávají pád Třetí říše a nově vzniklou Spolkovou republiku Německo, a prohlašují se za oddané občany Říše, a hodlají ji obnovovat a pokračovat v její tradici a poslání. To se doposud zdálo ojedinělé a spíše jako kverulantské. Až minulou středu jeden takový frustrovaný „říšský policista“ postřelil v Georgensgmündu čtyřčlenné policejní komando, které si pro něj přišlo, přičemž jednoho policistu zasáhl smrtelně.
 
Nicméně v celém Německu probíhájí disciplinární řízení s policisty, kteří ztrácí svou důvěru a loajalitu vůči systému, a mnozí byli již ze služby propuštěni. Jenže za stávajícího systému začíná problém občanů hlásících se ke Třetí říši, včetně těch, kdo jsou příslušníky silových složek, přerůstat přes hlavu.
 
Doporučujeme také:
 
Zdroj:
 
 

Klíčová slova: multikulturalismus  | Německo  | imigrace  | přistěhovalectví  | vlastenectví
2851 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď