"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Holandští nacionalisté v Bruselu. Bude Holandsko žhavým ohniskem?

Autor: -bj- | Publikováno: 18.6.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Reminiscenční vněunijní komentář k volbám do Evropského parlamentu přinesla tento týden ruská Pravda. Tak jako většina západního tisku konstatuje posun politického portfolia směrem k vyhraněnější pravici, v jejímž čele spatřuje ultranacionalistu Geerta Wilderse. Poodkrývá, že toto nemilé překvapení bylo pro evropskou veřejnost a politiky, kteří byli doposud nad věcí, o to větší, čím více jej média spolu s vládnoucími elitami tutlaly. Nakonec byly předběžné výsledky holandských voleb i přes nevoli Evropské komise (věděla proč) vyhlášeny de facto v předvečer voleb většiny ostatních států EU: antiislamizační Strana svobody Geerta Wilderse byla třetí nejpodporovanější politickou entitou Nizozemí.

Pravda vystopovává souvislosti tohoto nizozemského politického zvratu do nedávné minulosti. Země milovníků svobodných mravů se před nějakými 20 lety dokořán otevřela pro imigraci zejména z Asie a Afriky. Valná většina přistěhovalců byli muslimové, a tehdejší blahobytem rozpustilá a benevolentní holandská vláda sázela dokonce na to, že se islámská kultura stane jedním z pilířů budované nové multikulturní společnosti. Vládou podporované přistěhovalectví v mezidobí dosáhlo kolosálních rozměrů, a forsírované vysokou porodností dnes dosahuje až 20 % v demografii země. Zhruba 90 % imigrantů tvoří muslimové. Tak rozsáhlou islámskou populaci tvořící bezmála 20 % z celkového (16 mil.) počtu obyvatelstva nemá žádná druhá západní země.

A to je už počet, který zavdává vysoké sebevědomí, nehledě na nadřazenost muslimů, kterou deklaruje samotný islám. Nizozemští muslimové to dávají původním obyvatelům důrazně pocítit. Historická hřebenovka islámského vzestupu v Nizozemí je podle Pravdy namnoze spojnicí vrcholně extrémistických krvavých zločinů. Od atentátu na Pima Fortuyna, který kritizoval mj. lynčování homosexuálů islámisty v Holandsku (má se za to, že sám mezi ně patřil), přes zavraždění Theo van Gogha, který pranýřoval zotročování žen v islámské kultuře, až po vyhrožování zabitím lídrovi protiimigrantské Strany svobody Geertu Wildersovi. Rovněž zvolení Maročana Ahmeda Abutáleba primátorem druhého největšího velkoměsta země – Rotterdamu - vypovídá, kdo v periferních čtvrtích převažuje.

Stále třaskavější nálady a pnutí mezi rodilými Holanďany a imigranty tak hrozí proměnit zemi milovníků ležérních mravů ve žhavé ohnisko, uzavírá ruská Pravda.

zdroj

3630 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683