"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vnitro: Kostely a modlitebny by měly podniknout protiteroristický bezpečnostní audit

Autor: -bj- | Publikováno: 1.9.2016 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Farnosti a křesťanská společenství by měly podniknout bezpečnostní audit svých kostelů a modliteben a zajistit si vyšší ochranu proti teroristickým útokům, a to jak vybavením technickými prvky, tak instruktáží věřících i organizací bohoslužeb, přičemž ve větším nebezpečí jsou kostely na maloměstech než velké chrámy a katedrály. Vyplývá to z nové směrnice vydané britským ministerstvem vnitra.
 
Zvykejme si. Jestliže je normální mít bohoslužebné budovy auditovány podle požárních předpisů a vybaveny požární technikou a požárním řádem, je v multikulturní imigrační společnosti stejně normální je mít auditovány a zajištěny protiteroristicky a mít k tomu příslušné bezpečnostní směrnice. Pravděpodobnost a riziko teroristického útoku na bohoslužebná shromáždění je v imigrované multikulturní společnosti totiž vyšší než riziko požární.
 
Zodpovědné farní rady a staršovstva křesťanských společenství by tak ve vlastním zájmu měly zajistit bezpečnostní audit bohoslužebných budov, a v souladu s ním vybavit kostely či modlitebny monitorovací technikou, alarmy, odolnými vstupními dveřmi, nouzovými východy a instruovat věřící, co dělat v případě teroristického napadení. Organizačně by podle vnitra měl po celou dobu bohoslužeb stát u dveří někdo v roli vítače, popř. vyhazovače. A další zásadou je, že by věřící měli být poučeni, že v případě teroristického útoku by se měli snažit spíše utéct, než skrývat na místě, neboť jak se po zkušenostech ukazuje, „když se skrýváte, teroristé si pak obsazený objekt projdou a postřílí vás“.
 
Ve hře bylo rovněž nošení kolárku, taláru či hábitu – to však vnitro za tak rizikové zatím nepovažuje.
 
Dobrej multikulturní blázinec, co? Takhle to nebylo ani za okupace. Nechce vnitro křesťanům rovnou poradit, ať se zas, jako na svém historickém začátku, radši schází v katakombách? No, na druhou stranu, křesťané také mohou spytovat svědomí, neboť nemálo z nich multikulturní společnost a imigranty podporovalo .
 
Zdroje:
 

Klíčová slova: terorismus
2190 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď