"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vojáci armády ČR bojující a umírající za Alláha, džihád a islamismus „Islámské republiky Afghánistán“

Autor: Josef Zbořil | Publikováno: 25.7.2016 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Ve válečném konfliktu v "Islámské republice Afghánistán" mezi povstaleckými islámskými skupinami (reprezentovanými především Talibanem) a vládními silami "afghánské islámské republiky" podporované "Mezinárodními bezpečnostními podpůrnými silami" (anglická zkratka pro ISAF) čítající cca 55 tisíc vojáků z 38 zemí (reprezentované především USA) bylo od roku 2001 nasazeno na cca 4 tisíce vojáků armády ČR se ztrátami 11 vojáků.

Padlí vojáci armády ČR pod vedením NATO-ISAF - nadrotmistr Nikolaj Martynov (*1979); praporčík Milan Štěrba (*1972); rotný Radim Vaculík (*1979); rotmistr Robert Vyroubal (*1980); rotmistr Adrian Werner (*1979); rotmistr David Beneš (*1986); četař Ivo Klusák (*1980); desátník Libor Ligač (*1981); desátník Jan Šenkýř (*1975); rotmistr Jaroslav Lieskovan (*1975) a nadpraporčík Jiří Schams (*1972) - byli součástí koaličních sil bojující spolu se silamiAfghánské islámské republiky pod vládou Hámida Karzaje pro zajištění nejdříve Kábulu a okolí proti TálibánuAl-Káidě a místním bojůvkám a poté i celé Afghánské islámské republiky.

 

Plný název Afghánistánu zmiňuji záměrně pro uvědomění si, že jde o nezávislý stát islámského světa Ummy a 99% jeho populace, dle výzkumu PEW, podporuje právo šaría, přičemž obě strany daného konfliktu hájí ideologii islamismu - jen s různou podporumudžáhidů (na západě nesprávně označovaní jako džihádisté s negativním vyzněním). Pro příklad uvádím vybraná znění z jeho současné ústavy, za kterou prakticky i vojáci armády ČR bojují, brání ji a umírají. 

Také jsme psali:

Ústava Afghánistánu (2004)

Ve jménu Boha, nejmilosrdnějšího, nejslitovnějšího, chvála Alláhovi, ochraňovatele a udržovatele světů, chvála a mír s Mohamedem, jeho posledním prorokem a jeho učedníkům a následovníkům.

PREAMBULE
My lidé Afghánistánu:
- pevně věřící ve všemohoucího Boha, spoléhající na jeho božskou vůli a dodržování svatého náboženství islámu;
- oceňujeme oběti, historických bojů, džihádu a samotného vzdoru všech národů Afghánistánu, obdivující nejvyšší postavení pro mučedníky za svobodu země;

Článek 1
Afghánistán je islámskou republikou, nezávislým, jednotným a nedělitelným státem.

Článek 2
Posvátné náboženství islám je náboženstvím Islámské republiky Afghánistán. Následovníci jiných náboženství mají svobodu vyznání v mezích zákona při výkonu a plnění svých náboženských rituálů.

Článek 3
Žádný zákon nesmí být v rozporu s principy a ustanoveními svatého náboženství islámu v Afghánistánu.

Článek 18
Počátek kalendářního roku země musí být založen na Hidžře - na přesídlení Proroka (mír s ním) z Mekky do Medíny.

Článek 19
...státní znak Afghánistánu se skládá…kde je v horní polovině napsána posvátná fráze "Není boha kromě Alláha a Mohamed je jeho prorokem a Alláh je velký"...

Článek 20
Hymna Afghánistánu musí být v paštštině se zmínkou o tom, že "Alláh je velký" a také musí být zmíněna jména kmenů Afghánistánu.

Článek 54
Rodina je základním pilířem společnosti a musí být chráněná státem. Stát přijme nezbytná opatření k dosažení fyzického a duševního zdraví rodiny, zvláště dítěte a matky, výchovu dětí, jakož i odstranění souvisejících tradic v rozporu s principy posvátného náboženství islámu.

Článek 62
Jedinec, který se stane prezidentským kandidátem musí mít následující kvalifikaci: 1. musí být občanem Afghánistánu, muslimem, narozený afghánským rodičům a nesmí být občanem jiné země...

Článek 63
Před nástupem do úřadu, složí prezident, v souladu se zvláštními postupy stanovenými zákonem, následující přísahu: "Ve jménu Boha, nejmilosrdnějšího, nejslitovnějšího, přísahám ve jménu Boha všemohoucího, že se podřídím a budu chránit svaté náboženství islám…"

Článek 74
Před nástupem do úřadu, složí ministři tuto přísahu, v přítomnosti prezidenta: "Ve jménu Boha, nejmilosrdnějšího, nejslitovnějšího, přísahám ve jménu Boha všemohoucího, že budu chránit svaté náboženství islámu…"

Článek 119
Členové Nejvyššího soudu složí následující přísahu při nastoupení do úřadu v přítomnosti prezidenta: "Ve jménu Boha, nejmilosrdnějšího, nejslitovnějšího, přísahám ve jménu Boha všemohoucího, že budu dosahovat práva a spravedlnosti v souladu s principy svatého náboženství islámu…"

Článek 149
Principy dodržování podstaty svatého náboženství islámu, stejně jako islámského republikánství nelze pozměňovat. Změny základních lidských práv se povolují pouze pro jejich zlepšení....

Ano. Vojáci armády ČR, jako koaliční partneři vládních sil Afghánské islámské republiky prakticky bojují a umírají za Alláha, džihád a islamismus „Islámské republiky Afghánistán“.

Islámský svět prochází vnitřním (násilným) džihádem mezi muslimy o "pravou" tvář islámu a je krvavější než vnější džihád proti nevěřícím v Alláha, jakkoli se nám to po islámských teroristických útocích ve světě může zdát jinak (viz 450 z 452 sebevražedných útoků v roce 2015 bylo od muslimských extrémistů). Přičemž co muslimy spojuje, je přítomnost nemuslimských armád a nemuslimského vlivu v islámském světě a motivuje je k terorismu. Proč se jako ČR angažujeme v tomto konfliktu musí obhájit někdo jiný, ale dívejme se do budoucna.

V blízké budoucnosti by ambice ČR měly být přehodnoceny a místo podpory té které islamistické frakce v tom kterém státu dle geopolitických šachů mocností se orientovat na skutečné zajištění bezpečnosti, zájmů a hodnot ČR, schopnosti splnit okamžitě spojenecké závazky v nejblížším okolí a pokud vysílat expediční síly mimo státy NATO, tak ne dál než na hranice evropského, západního světa - jako např. židovského Izraele nebo křesťanské Arménie, které jsou dnes a denně pod tlakem negativních projevů islámu a islamistiské politiky jejich sousedních států.

Čtěte na podobné téma:

Začarované kruhy afghánské

Izraelský premiér Netanyahu: „Evropa a zbytek světa musí dnes povstat spolu s námi“!

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | Česká republika  | džihád
2341 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiImigrantský rapper: „Zabte bílé, a budem mít jejich ženy a prachy!“ Skandál! Americké media odmítají hovořit o muslimských teroristechMasová imigrace dnes ohrožuje evropskou civilizaci : šéfredaktor VA

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Jezte lidské maso, jako boj ke klimatické změně, doporučuje švédský profesorŠvédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá fakta

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaSpisovatel: Rusofobie je dneska in. Kdo má čím menší díru do zadku, ten nejvíc ví, jak nás Rusové ohrožují. Nebo největší díru?
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď