"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Zastupitelstvo: „Prosím neubytovávejte imigranty - snižujete bonitu města!“

Autor: -bj- | Publikováno: 21.7.2016 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Zastupitelstvo švýcarského městečka Rekingen, kanton Aargau, vyzvalo občany, aby neubytovávali ve svých nemovitostech imigranty a nesnižovali tak bonitu města. Po vyřízení azylu totiž imigrantům federální stát přestává vyplácet dávky a toto jho přechází na obce a města, kde mají azylanti pobyt. Není divu, že se menší obce obávají o své rozpočty a dokonce bankrotu, jako Rekingen.
 
Zastupitelstvo Rekingenu sice připouští, že když někdo z humanitárních důvodů spontánně uprchlíkovi poskytne ubytování, je to chvályhodné. Na druhou stranu ale, vidí i zištnost mnohých takových pronajímatelů, kteří se obohacují z toho, že stát azylantům ubytování dobře, pravidelně a včas platí, a způsobí obci pak následné náklady, protože většina azylantů nepracuje a žije na útraty obcí.
 
Čtenářská anketa u článku dává jednoznačně zapravdu rekingenskému zastupitelstvu: bezmála 75% čtenářů a čtenářek souhlasí, že zastupitelstvo je povinno takto (s péčí řádného hospodáře) včas jednat, aby obec nezbankrotovala.
 
Zdroj:
20min.ch + anketa
 

Klíčová slova: imigrace  | přistěhovalectví
2491 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď