"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Konvička jasně: Pokud v té oblasti něco "potřebujeme", tak jsou to kvalitní ploty, dobré vztahy s Ruskem a silné Bulharsko a Řecko

Autor: Martin Konvička | Publikováno: 20.7.2016 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Ještě pár slov k událostem v TURECKU.
Ne všichni, kdo podporují "demokraticky zvoleného Erdogana" - a za analogické situace v Egyptě podporovali "demokraticky zvoleného Morsího" - jsou úplně hloupí. Jen ve svých rovnicích (demokrat - diktátor - volby - vojenský převrat) opomíjejí brát v úvahu zásadní konstantu, islám, přesněji míru islámistické inklinace toho kterého potentáta. A stejné opomíjení "islámského faktoru", je jedno zda záměrné nebo nezáměrné, je v pozadí všech západních přehmatů v Blízkovýchodní politice posledních desetiletí.
 
Vodítko je přitom snadné: Podporujme vždy ty umírněnější a civilizovanější proti těm radikálnějším a barbarštějším, jinak to nedopadne dobře.
 
Úvahy o tom, že v Turecku "potřebujeme diktátora", jdou poněkud šejdrem. Turecko je příliš velké a silné a svéprávné na to, abychom tam něco "potřebovali". Pokud v té oblasti něco "potřebujeme", tak jsou to kvalitní ploty, dobré vztahy s Ruskem, a ekonomicky silné, sebevědomé a vyzbrojené Bulharsko a Řecko. (vím, že "ekonomicky silné Řecko" zní utopicky ... ale pořád méně utopicky, než nějaké naše "potřeby" v Turecku).
 
Zdroj:
 
Martin Konvička - vysokoškolský učitel, zakladajíci člen Alternativy pro Českou republiku (ApČR), kandidát do senátu za ApČR, bývalý předseda Bloku proti islámu a autor knihy Sex, drogy a islám. 
 
Také jsme psali:
 
Kniha

Klíčová slova: EU  | Turci
2334 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď