"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Nová Evropa, nové zvyklosti. Třeba v Británii se rozmáhá tento barbarský a nezákonný zvyk

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 13.7.2016 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Velká Británie eviduje za první čtvrtletí více než 1 200 nových případů žen, kterým byla udělána obřízka vnějších pohlavních orgánů. A to některým přímo v ostrovní zemi. Tento zákrok je však v monarchii nelegální. O brutálním barbarském zvyku píší ParlamentnéListy.sk.

Tomu, kdo v Británii provede ženskou obřízku, hrozí až 14 let za mřížemi. V zemi je totiž zakázaná více než 30 let. Navzdory tomu se počet odhalených případů tento rok zvýšil. Jde totiž o zvyk praktikovaný více kulturami a dodržují jej i někteří věřící muslimové. V extrémních případech je při obřízce částečně zašitá i vagína. Po svatbě pak musí manžel stehy roztrhnout nebo přeříznout nožem. 

Původní text ZDE.

Také jsme psali:

Od ledna do března tohoto roku pak lékaři odhalili 1 242 nových případů ilegální ženské obřízky. A to především u žen, které se nenarodily ve Velké Británii a jsou migrantky. Nejvíce ze Somálska či dalších zemí východní Afriky. Děsivou zprávu o tom, že existují i případy obřízky u neplnoletých děvčat narozených v Británii, vydalo britské Informační centrum pro sociální a zdravotní péči.

„Tato čísla nám ukazují, že musíme znovu dělat vše pro to, abychom zabránili mrzačení ženských genitálií. Naše snaha se musí opírat o národní plán, do kterého by se zapojili všechny sektory a profesionálové, aby se z takovéhoto zneužívání děvčat nestala běžná součást každodenní praxe,“ řekla poradkyně Janet Fyleová. Podle ní by měli lékaři v případě zjištění tohoto ilegálního zákroku vždy informovat úřady. 

Jak server také uvádí, tento krutý zákrok nepřináší žádné zdravotní výhody. 

Muslimky se radují, když mrzačí pohlavní orgány dívky

Muslimky se radují, když mrzačí pohlavní orgány dívky

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | Velká Británie  | žena  | imigrace  | přistěhovalectví
3623 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683